dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 597

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Po pierwsze ja nie jestem "specjalistą" tak jak wy oboje. I mam prawo gówno wiedzieć. A po przerobieniu wyrzutu przez komin na przez ścianę mam spokój. Tylko ja miałem taką opcję łatwo to przerobić. Jak nie wiecie jak się tego pozbyć to chociaż nie pier... o przepływach i że tak ma być!

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.038
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lechu54 Zobacz post
    Po pierwsze ja nie jestem "specjalistą" tak jak wy oboje. I mam prawo gówno wiedzieć. A po przerobieniu wyrzutu przez komin na przez ścianę mam spokój. Tylko ja miałem taką opcję łatwo to przerobić. Jak nie wiecie jak się tego pozbyć to chociaż nie pier... o przepływach i że tak ma być!
    W Twoim przypadku, jak sam pisałeś, nie chodziło o taktowanie. Przeniesienie zasysu powietrza w bardziej osłoniętą strefę spowodowało, że kocioł zszedł z mocą minimalną co jest potwierdzeniem, że system działa prawidłowo a kocioł nie ma usterek.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3

    Domyślnie

    Witam
    Przeczytałem ten wątek i kilka innych ponieważ sam borykałem się z problemem modulacji w moim piecu Vitodens 200. Z pieca ogólnie jestem zadowolony a teraz to nawet bardziej . Wydaje mi się, że udało mi się poskromić problem modulacji i teraz piec działa jak trzeba i moduluje długo na minimalnej mocy bez podbijania.

    Ale od początku....
    Po uruchomieniu instalacji piec chodził na Propanie i trwało wygrzewanie domu. Mało się wtedy orientowałem na samym piecu ale widziałem że moduluje do 7-8%. Po przełączeniu na gaz ziemny grzała się tylko woda więc nic nie widziałem. Nadszedł czas ogrzewania i zauważyłem, że piec włącza sięi wyłącza. Po analizie wszystkiego i sprawdzeniach okazało się, że problemem była załączona przez instalatora opcja pracy "wielu urządzeń do jednego komina" a co za tym idzie piec boi się cofnięcia gazów i moduluje od 40% co widać na wykresie. Wykresy, które będę przedstawiał pochodzą z mojego smart home.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	27,7 KB
ID:	450699

    Poprawiłem to ustawienie ale dalej nie było to satysfakcjonujące. Myślałem, że to problem leży w mojej instalacji a dokładnie odbioru ciepła. Posiadam sprzęgło i podłogówkę. Bawiłem się chyba wszystkimi ustawieniami. Dużo się nauczyłem o piecu ale to nie było to. Modulacja co chwilę podskakiwała do 27% po czym spadała i tak w kółko a piec szybko się wyłączał bo osiągał temperaturę. Wykresy przedstawiają od góry Temp. CWO, Modulacja palnika i temp na wyjściu pieca.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	77,4 KB
ID:	450703

    Wykluczyłem zawirowania na zasilaniu pieca w powietrze zdejmując dekielek. Piec zasysał powietrze z kotłowni a efektu nie było. Komin jest na dachu a dom jest piętrowy więc kilka metrów będzie.
    Wpadłem na pomysł tego jak wyeliminować tętnienia na wylocie pieca. Trzeba było zrobić coś co sprawi że przepływ będzie bardziej laminarny. I tak miedziane czyściki do wylądowały w moim kominie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3_Easy-Resize.com.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	450704
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4_Easy-Resize.com.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	450705


    Zrobiłem coś „ala” wycior z dwoma czyścikami, który będąc w świetle komina sprawia, że przepływ jest poprawny. Na pewno ogranicza to nieco przepływ w kominie ale z uwagi na to, że Vitodens ma system Lambda Control odpowiednio reguluje mocą wentylatora a piec działa prawidłowo. Od momentu zamontowania mojego rozwiązania piec moduluje super co widać poniżej. Modulacja cały czas jest ok 7-8% i tylko czasem podbije do 18% ale to raczej w celu zwiększenia mocy. Raz czy dwa podbił do 25. Pewnie był jakiś większy wiatr.
    Komin ma średnicę fi 80mm a czyściki w ilości 2 szt. które są w kominie mają widoczny prześwit między włóknami

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	76,7 KB
ID:	450706

    Co myślicie o takim rozwiązaniu. Piec działa prawidłowo. Żadnych błędów nie ma. Przy 100% modulacji przy CWU również bezproblemowo. Można by się w przyszłości pokusić o jakieś inne analogiczne rozwiązanie np: następujące po sobie okręgi z otworami w innych miejscach aby wyeliminować bezpośredni przepływ.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony