witajcie....
jestem bezsilny..ustawianie trybów czasowych powoduje ze podłoga staje sie ciepla i zimna.....wkurza mnie to....nie ma komfoeru cieplnego........
jak ustawilem program czasowy spalanie było takie same jak w jednym trybie ok 10m3 NA DOBE OGRZANIE 200 M2 STYROPIAN 20 OKNA 0,5...teraz sie cos dziwnego stało ze zrezygnowałem z czasowego ustawienia i sie na wyswietlaczy swieci ksiezyc..jak by piec chodzil z temperatura zredukowana.....ale ustawilem temp.zredukowan ai normalna na 23....resetowałem go i nadal sie swieci ksiezyc...szlak mnie trafia....obecnie mam ustawione krzywa na 0.2 i przesuniecie 12.
temperatura zasilania na -20 45 a na 10 stopni 38.....startów kupa ale chociaz pdłoga jest jednakowo ciepła..no oczywiscie jak na zewnatrze temperatura spada to i podłoga sie cieplejsz robi...szkoda ze w tyym vitodensie nie mozna histerzy ustawic...zastanawiam sie czy moze regulator pokojowy by załatwi sprawe chociaz w ta wątpie...poprostu chyba mam przewymiarowany piec...jak myslicie moze mozna domagać siie wymiuany pieca od osoby która wskazała na ten model...niech wymienia na mniejszy i niech zwroca roznice w cenie...głupieje juz z tym piecem..moze ktos w oklicy torunia ma takiego vitodens 200?????????





Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
Zadaj sobie pytanie czy poprzez obniżenie mocy kotła do określonej wartości na pewno doszedłeś do jego minimalnej mocy
W instrukcji kotła masz prawdopodobnie tabelę z podanym spalaniem.
Wartości są podawane dla wyidealizowanych warunków dla wszystkich typów gazu.
Nie przyjmuj ich za pewnik a dla podawanych danych należy brać lekką poprawkę gdyż warunki w których pracuje u ciebie kocioł są zupełnie inne.
Viessman w swoich instrukcjach podaje różne dane dotyczące tego samego kotła np: 4,8kW

http://czempas.home.pl/czempas/wp-co...-dt-200807.pdf

Oprócz przytoczonych w linku są jeszcze 3,2kW oraz w nowych od 2016r kotłach tego samego typu jest już 1,9kW

Takie same dane odnośnie spalania podawane są dla samochodów osobowych, niestety benzyna PB95 im dalej od rafinerii różni się od oryginału co pociąga za sobą wyższe spalanie oraz mniejszą ilość przejechanych kilometrów.