dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 30
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 597
  1. #181

    Domyślnie

    Chętnie poznałbym wady i zalety poszczególnych trybów.

  2. #182

    Domyślnie

    Dziękuję Konsultant Viessman
    w dniu wczorajszym zadzwoniłem na infolinię aby dowiedzieć sie jak z serwisem, z naprawami, częściami. Dowiedziałem się bardzo ciekawej rzeczy że bez względu jaki hydraulik zamontuje mi kocioł a że chcę to wszystko zrzucić na niego więc nie ważne gdzie go kupi to serwis Viessmana ma za darmo przyjeżdża i robi pierwsze uruchomienie.
    Jednakże dziś byłem u jednego z dystrybutorów który ma serwis i wszystko co z Viessmanem jest włącznie z pompami ciepła, obejrzałem piec, porozmawiałem, dostałem drogą ofertę na piec, zobaczyłem możliwości programowania i obsługę z telefonu. Dowiedziałem sie że aplikacja przez telefon pokazuje temperaturę w pomieszczeniu nie na podstawie czujnika ale na podstawie jakiegoś algorytmu i przekonywali mnie że mimo iż temperatura nie będzie odzwierciedlała tej w pomieszczeniu to i tak jest zajebiście. Pytając sterownik pokojowy z czujnikiem powiedzieli ze nie jest potrzebny.
    Dowiedziałem się że trzeba zrobić sprzęgło bo pompka w piecu nie da rady popchnąć nawet samej podłogówki.
    Dowiedziałem sie też że najchętniej to aby mój hydraulik piec kupił u nich a oni przyjadą i go wystartują za jedyne 500,-
    A jak kupię piec gdzie indziej to pokazał gest kozakiewicza jeśl ktoś pamięta jak wyglądał.
    Na wstępie ofertę od hydraulika mam 3000 taniej z 8% vat niż u dystrybutora z super rabatem też dla dystrybutora i to netto, więc różnicy robi się jeszcze więcej.
    Niestety po wczorajszej rozmowie na infolinii a dzisiejszej w serwisie to są 2 różne światy.

    PS. Konsultancie
    potrzebuję takie rozwiązanie i chcę to skonsultować bo widzę że każdy robi jak się kiedyś nauczył.(kotłownia przerabiana z peletowej obieg podłogówki jest teraz przez zawór mieszający sterowany z pieca, woda na kaloryfery prosto z pieca i cwu z pieca)
    2 obiegi jeden podłogówka drugi kaloryfery w dwóch łazienkach drabinkowe. Dodatkowo CWU
    jak do tej pory (pellet) kaloryfery w łazienkach prawie się nie włączały bo wystarczyła pdłogówka więc zawory na na kaloryferach nie puszczały. Więc był pomysł aby to zrobiś wszystko na jednym obiegu.
    Ale pomyślałem też że skoro są to może trzeba im dać życie nowe i zrobić aby chodziły na osobnych. Czego bedę potrzebował bo już ktoś mi nawet bufor 60L proponował
    Według mnie:
    piec + zbiornik CWU niestety muszę mieć z grzałką na prąd wiec nie z Viessmana
    sprzęgło
    no i jakieś sterowanie do obecnego zaworu aby zmniejszyć temperaturę na podłogówkę. Czy macie jakieś inne rozwiązania ale nie za 2-3 tys.

    może jakieś uwagi lub pomysły na rozwiązanie.

  3. #183
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    temat niby prosty ale by go wytłumaczyć musiałbym zrobić spory wykład...

    proszę mi uwierzyć na słowo, że aby utrzymać idealna temperturę w pomieszczniu (taką jaką żąda użytkownik) wcale nie potrzeba mieć w nim pomiaru temperatury. Zależności między temperaturami a ilością energii ptzenikającej przez przegrody można bardzo łatwo wyliczyć. Zatem kocioł może nie mieć czujnika w pomieszczeniu i tak ustwiając rządaną temepraturę w pomieszczeniu automatka dokona wyliczeń jaką należy podać temepraturę na grzejniki aby zagwarantować wymagane parametry przez użytkownika. NIESTETY aby to wsztko działało tak prosto jak napisałem należy bardzo dokładnie policzyć ilość ciepła przenikającego przez każdą przegrodę budowlaną i te energie oczywiście zsumować a potem odpowiednio zaprojektować hydraulicznie instalację C.O.

    Największym problemem naszego rynku jest choćby to forum czy panowie którzy nazywają siebie instalatorami. Zaróno na tym forum jak i od insalatora najczęściej usłyszymy, że po co robić projekt skoro można przyjąć ileś tam W na m2 i będzie dobrz albo skorzystać ze "szklanej kuli" czyli np ze strony cieplowlasiwie.pl..... a potem musimy tu wszyscy czytać, że "pogodówka przegrzewa" albo "w jednym pomieszczeniu mam goraco w a innym zimno"....

    Czyli jak jest projekt to mimo braku czujnika w pomieszczeniu jak klient ustawi na aplikacji że chce mieć w pomieszczeniu konkretną temperaturą to będzie ona utrzymana.

    Oczywiśćie zdajemy sobie sprawę, że na rynku będzie pan Heniu który przyjdzie i powie "po co projekt ja daję po 120 W/m2 w pokojach i po 150 W/m2 w łazienkach i nikt mi nie narzeka, że ma zimno..." w takich sytuacjach ratunkiem jest umieszczenie w pomieszczniu zdalnego sterownika który będzie się starał skorygować parametry wyliczyne przez automatykę uwzględniając rzeczywistą sytuację w pomieszczeniu (taką sytuację widac masz w łazienkach skoro grzejniki się wogóle nie włączają...).

    Akademia Viessmann ma w swojej ofercie komplet szkoleń po których instaltor oprócz wiedzy otrzymuje dodatkowe korzyści. W przypadku kotłów wiszących jedną z tych dodatkowych korzyści jest możliwość dokonywania pierwszego uruchomienia kotła (uruchomienie to nie włączenie a jego regulacja i pełne zaprogramowanie). Instaltor powinien uruchomienia dokonać w cenie montażu instalcji. W przypadku gdy instalator nieposiada uprawnień można wtedy wezwać do uruchomienia serwis, usługa uruchomienia jest w cenie urządzenia, doliczona bedzie opłąta za dojazd.

    W przypadku mocno przewymiarowanych grzejników oczywiście by obniżyć ich moc można je zasilać niskim parametrem (wpiąć w obieg podłogówki) czy będzie działało? tak, będzie. Czy będzie działało poprawnie? Niewiem, nalezy dokonać obliczeń.

    Czy pompa zamontowana w kotle "da sobie radę sama" czy może nalezy dołożyć drugą i zastosować sprzęgło? Niewiem, należy dokonać obliczeń.

    Czy rozwiązanie będzie kosztowało 500 zł czy może 10000? Niewiem, należy zrobić projekt na podstawie obliczeń.
    Ostatnio edytowane przez Konsultant Viessmann ; 10-09-2020 o 07:59
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #184
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann;7971568.
    Zależności między temperaturami a ilością energii ptzenikającej przez przegrody można bardzo łatwo wyliczyć. .
    Nie sadze zeby to było az tak proste i łatwe do obliczenia, szczegolnie gdy mamy do czynienia z róznymi termperaturami pomieszczen sasiadujacych i temperatury zewnetrznej.
    Nie potrafi tego ani ciepłowlasciwe, ani wiekszosc programów wspomagajacych obliczenia cieplne dla sporzadzania charakterystyk energetycznych. Liczenie na piechotę jest tez skomplikowane i obecnie niepraktykowane.Moze sie myle, mozna by na szybko podac przyklad obliczeniowy który pokaze latwosc tych obliczen przy czym nalezy uwzglednic strony swiata, zyski słoneczne i bytowe

  5. #185
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie sadze zeby to było az tak proste i łatwe do obliczenia, szczegolnie gdy mamy do czynienia z róznymi termperaturami pomieszczen sasiadujacych i temperatury zewnetrznej.
    Nie potrafi tego ani ciepłowlasciwe, ani wiekszosc programów wspomagajacych obliczenia cieplne dla sporzadzania charakterystyk energetycznych. Liczenie na piechotę jest tez skomplikowane i obecnie niepraktykowane.Moze sie myle, mozna by na szybko podac przyklad obliczeniowy który pokaze latwosc tych obliczen przy czym nalezy uwzglednic strony swiata, zyski słoneczne i bytowe
    bo obliczeń jak pisałem nie wykonuje się przez szklane kule typu strona cieplowlasciwie.pl ani programy dosporządzania charekterystyk. Prosze mi uwierzyć dla projektanta branżysty nie jest to wyzwanie (domek jendnorodziny to jeden dłuższy wieczór). Oczywiście można liczyć na piechotę (robią to chyba tylko studenci na zaęciach) projektanci korzystają z własiwego oprogramowania.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #186

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie sadze zeby to było az tak proste i łatwe do obliczenia, szczegolnie gdy mamy do czynienia z róznymi termperaturami pomieszczen sasiadujacych i temperatury zewnetrznej.
    Nie potrafi tego ani ciepłowlasciwe
    Potrafić by mogło – ale wtedy spore szanse że stałoby się kobyłą nieużywalną dla nie-inżyniera. O ile można pytania o różne dane przerobić na formę strawną dla człowieka, to mnożenie ilości pytań (nawet łatwych) nie robi dobrze dla użyteczności narzędzia.

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    uwzglednic strony swiata, zyski słoneczne i bytowe
    Zaraz, zaraz... od kiedy w doborze mocy uwzględnia się zyski?
    W zapotrzebowaniu na energię – owszem, to ma sens. Ale moc musi być wystarczająca także na sytuację pesymistyczną: zysków brak, ludzie i zwierzęta które wliczyliśmy jako zyski akurat wybyli – a tu -20 i budynek musi wytrzymać.

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    bo obliczeń jak pisałem nie wykonuje się przez szklane kule typu strona cieplowlasciwie.pl ani programy dosporządzania charekterystyk. Prosze mi uwierzyć dla projektanta branżysty nie jest to wyzwanie (domek jendnorodziny to jeden dłuższy wieczór).
    Poświęcenie czasu musi odpowiednio kosztować.
    Lepsze już obliczenia przybliżone niż brak obliczeń i 100W/mkw. z tabelki jeśli jest styropian a 150W/mkw. jak nie ma.

  7. #187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Największym problemem naszego rynku jest choćby to forum czy panowie którzy nazywają siebie instalatorami....
    Mogłbys rozwinąc szerzej opis problemu który stwarza to forum. Czyli jaki to problem, dla kogo ten problem, skutki tego problemu i kogo on dokladnie dotyczy.

  8. #188
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    . Prosze mi uwierzyć dla projektanta branżysty nie jest to wyzwanie (domek jendnorodziny to jeden dłuższy wieczór). .
    Jestem w stanie uwierzyc bo tym sie zajmuje na codzien, tyle tylko ze po wykonaniu takich szybkich obliczen i zaprojektowaniu podłogówki czasem spotykam na projektach przesłanych do oceny lub wyceny takie kwiatki jak mały rozstaw w korytarzu gdzie straty są minimalne. Wtedy pojawia se pytanie czy projektant branzysta zastanowił sie nad tym co wyliczył program i czy mozna sie pod tym podpisac. Wbrew pozorom nie są to rzadkie przypadki.

  9. #189
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juzef Zobacz post
    Potrafić by mogło – ale wtedy spore szanse że stałoby się kobyłą nieużywalną dla nie-inżyniera. O ile można pytania o różne dane przerobić na formę strawną dla człowieka, to mnożenie ilości pytań (nawet łatwych) nie robi dobrze dla użyteczności narzędzia.


    .
    W naszym kraju odliczajac dzeci i starsze osoby jest kilkanascie milionów specjalistów w kazdej dziedzinie. Jedną z nich stają sie obliczenia ozc dzieki takim własnie programom.
    To nic ze wyniki czasem odbiegaja i 100% od tych rzeczywistych. Wazne ze sa darmowe, inne kryteria są nieistotne, na szczescie dla przyszłych uzytkowników sa jeszcze dziedziny z zakresu budownictwa gdzie zaprojektowac samodzielnie mozna sobie tylko bude dla psa.

  10. #190
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Mogłbys rozwinąc szerzej opis problemu który stwarza to forum. Czyli jaki to problem, dla kogo ten problem, skutki tego problemu i kogo on dokladnie dotyczy.
    Jest tu na forum wielu doradców którym wydaje się, że pomagają a wpędzają uzytkowników w kłopoty. Oczywiście to nie przypadlośc tego tylko forum a kązdego na którym pojawiają się wpisy laików brzmiące mnije więcej tak "możesz zorbić tak, bo ja tak mam..."

    Co do blędów popełnianych przez projektantów, każdemu oczywiście moga sie zdarzyć, tylko, ze w przypadku błedu popełnionego przez projektanta jest dużo łatwiej dochodzić swoich praw.
    Ostatnio edytowane przez Konsultant Viessmann ; 16-09-2020 o 07:24
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  11. #191
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.321

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Co do blędów popełnianych przez projektantów, każdemu oczywiście mogą się zdarzyć, tylko, ze w przypadku błędu popełnionego przez projektanta jest dużo łatwiej dochodzić swoich praw.
    Błędy popełnia każdy... jedni większe inni mniejsze i każdy przypadek jest inny

    Cytat Napisał zientas Zobacz post
    w dniu wczorajszym zadzwoniłem na infolinię aby dowiedzieć sie jak z serwisem, z naprawami, częściami. Dowiedziałem się bardzo ciekawej rzeczy że bez względu jaki hydraulik zamontuje mi kocioł a że chcę to wszystko zrzucić na niego więc nie ważne gdzie go kupi to serwis Viessmana ma za darmo przyjeżdża i robi pierwsze uruchomienie.
    Jednakże dziś byłem u jednego z dystrybutorów który ma serwis i wszystko co z Viessmanem jest włącznie z pompami ciepła, obejrzałem piec, porozmawiałem, dostałem drogą ofertę na piec, zobaczyłem możliwości programowania i obsługę z telefonu. Dowiedziałem sie że aplikacja przez telefon pokazuje temperaturę w pomieszczeniu nie na podstawie czujnika ale na podstawie jakiegoś algorytmu i przekonywali mnie że mimo iż temperatura nie będzie odzwierciedlała tej w pomieszczeniu to i tak jest zajebiście. Pytając sterownik pokojowy z czujnikiem powiedzieli ze nie jest potrzebny.
    Dowiedziałem się że trzeba zrobić sprzęgło bo pompka w piecu nie da rady popchnąć nawet samej podłogówki.
    Dowiedziałem sie też że najchętniej to aby mój hydraulik piec kupił u nich a oni przyjadą i go wystartują za jedyne 500,-
    A jak kupię piec gdzie indziej to pokazał gest kozakiewicza jeśl ktoś pamięta jak wyglądał.
    Na wstępie ofertę od hydraulika mam 3000 taniej z 8% vat niż u dystrybutora z super rabatem też dla dystrybutora i to netto, więc różnicy robi się jeszcze więcej.
    Niestety po wczorajszej rozmowie na infolinii a dzisiejszej w serwisie to są 2 różne światy.
    .
    Po co te wszystkie czary mary.
    Każdy firmowy serwis kroi inwestorów jak tylko może a i tak nie oferują rzeczy idealnych dostosowanych do klienta, bo dużo ważniejsza jest sprzedaż i słupki na wykresach oraz premie, natomiast potem następuje tłumaczenie iż ciąg w kominie jest inny od zakładanego bądź winna jest sama instalacja lub też same forum na którym ludzie pomagają ludziom czyniąc nieporównywalne szkody.
    Forum jest ogólnodostępne i nikt nikogo nie zmusza do pisania opinii jak i do opierania się na nich. Nie bronię tu różnych elementów wypisujących swoje rady nie mające żadnego związku z rzeczywistością lub wprowadzające pytającego poprostu w błąd, ale przypatrując się wypowiedzi kol. zientas@ powiem któtko: "NIECH PIERWSZY RZUCI KAMIENIEM TEN KTÓRY NIE JEST WINNY"
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  12. #192
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gazownik82

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Pomorze Zachodnie
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dzień Dobry

    Użytkuje Vitodens 222-F 35KW i rownież mam problem z modulacją tego kotła. Jest to oczywiście związane z podmuchami wiatru które wpływają na czujnik wentylatora w piecu i piec nie chcąc dopuścić czy to do spalenia palnika lub do zdmuchnięcia płomienia fixuje piec na 25% mocy i tak grzeje przez około 20 minut nie biorąc pod uwagę krzywej grzewczej.

    Mam standardowy 6m komin z wkładem kominowym firmy Viessmann.

    Jedyny przypadek kiedy piec moduluje prawidłowo jest w bezwietrzną pogodę wiec tylko wtedy gdy wiatr nie wpływa na komin / pobór powietrza do spalania / wyrzut spalin. Mieszkam na dosyć otwartej przestrzeni wiec wiatry w okolicy są rzeczą normalną. zaobserwowałem że piec nie moduluje prawidłowo w około 90% przypadków. Muszą być szczególnie sprzyjające warunki pogodowe to jest totalna flauta / bezwietrzna pogada aby ten piec modulował zgodnie z krzywą grzewczą. Czyli zabezpieczenie zapobiegające spaleniu palnika lub zdmuchnięciu płomienia nie załącza się w 10% przypadków.

    Dodam jeszcze że mówimy tylko o C.O. gdyż jeżeli chodzi o C.W.U nie mam zastrzeżeń gdyż do podgrzewu ciepłej wody konieczna jest wysoka moc kotła a nie minimalna.

    Procedura startowa palnika polega na wygenerowaniu płomienia przy mocy 45% a następnie zmiana mocy na 6% następnie dokonaniu pomiarów a dopiero potem piec moduluje do wymaganej mocy zgodnie z grzywą grzewczą. U mnie zabezpieczenie przed spaleniem palnika /zdmuchnięciem płomienia właśnie się załącza przy tej zmianie z 45% na 6% (kilkanaście sekund po tym jak piec zmoduluje na 6%)

    Kupiłem piec za 12 tys pln który w 90% przypadków zamiast sobie elegancko modulować i trzymać krzywą grzewczą pracuje zero / jedynkowo z mocą 25% co jest 8,75kw.

    Moje pytanie do Pana Konsultanta z Viessmanna. Czy to jest prawidłowa praca pieca?
    Rozumiem że podmuchy wiatru mają pływ na czujnik w wentylatorze. Pytanie moje czy chodzi o wpływ wiatru na system czerpania powietrza czy na rurę wyrzutu spalin?

    Po 2 latach użytkowania mam wrażenie że deklaracja iż piece te są wstanie modulować od 1.9kw jest chwytem marketingowym a samo rozwiązanie technologiczne bublem który nie działa - przynajmniej w moim piecu.

    Wiem iż można sobie zwiększyć minimalną moc kotła do 3,5kw co jest 10 % mocy kodem 96:10 co praktycznie całkowicie eliminuje problem i załączania się zabezpieczenia przed zdmuchnięciem płomienia / spaleniem palnika. Ale przecież ja kupiłem piec który ma modulować od 1,9 kw a nie od 3,5kw.

    Panie Konsultancie czy Viessmann wprowadził już jakieś rozwiązanie ? czy jest jakaś metoda która zmniejszy częstotliwość aktywacji przedmiotowego zabezpieczenia co poprawi jego kondycje oraz zmniejszy zużycie gazu? W moim przypadku 90% startów pieca w kierunku C.O. kończy się stałą praca z mocą 8.75kw. Czy to jest dobrze? Mi się wydaje że nie.

    Bardzo proszę odnieść się do mojej sytuacji.

    Pozdrawiam

  13. #193
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Jest to jak najbardziej prawidłowe praca kotła. Owszem minimalni etracimy na efektywności układu ale bezpieczeństow urządzenia jest tutaj priorytetem.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  14. #194
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gazownik82

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Pomorze Zachodnie
    Posty
    12

    Domyślnie

    Panie Konsultancie Viessmann

    Czy chodzi o wpływ wiatru na system czerpania powietrza czy na rurę wyrzutu spalin?

  15. #195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    ... bezpieczeństow urządzenia jest tutaj priorytetem.
    Możesz rozwinąć myśl?
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  16. #196
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gazownik82 Zobacz post
    Panie Konsultancie Viessmann

    Czy chodzi o wpływ wiatru na system czerpania powietrza czy na rurę wyrzutu spalin?
    czujnik masowego natężenia przepływu znajduje się na swiezym powietrzu na wejściu do bloku gazowego.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  17. #197
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Możesz rozwinąć myśl?
    "falowanie" płomienia nie gwarantuje skutecznego chłodzenia powierzchni palnika co może doprowadzić do jego przepalenia.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  18. #198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    czujnik masowego natężenia przepływu znajduje się na swiezym powietrzu na wejściu do bloku gazowego.
    MAP sensor na świeżym powietrzu???

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    "falowanie" płomienia nie gwarantuje skutecznego chłodzenia powierzchni palnika co może doprowadzić do jego przepalenia.
    Gdzieś coś dzwonili, ale w którym kościele.....

    Dobra, odpowiem za akwizytora - kiedy ECU wykryje gwałtowną i krótkotrwałą zmianę wartości ciśnienia, to zwiększa obroty wentylatora by zwiększyć moc palnika. Po co? a bo im większy P tym mniejsze szanse, że płomień zgaśnie i ECU wyrzuci kod błędu, a przecież to byłoby kiepskie wizerunkowo.
    Ale prawdę powiedziawszy to jest problem wszystkich producentów - komin za długi, za krótki, i już jest problem z ustawieniem Pmin. - bo albo kocioł gaśnie, albo wpada w wibracje, albo gwiżdźe itp.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  19. #199
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    MAP sensor na świeżym powietrzu???



    Gdzieś coś dzwonili, ale w którym kościele.....

    Dobra, odpowiem za akwizytora - kiedy ECU wykryje gwałtowną i krótkotrwałą zmianę wartości ciśnienia, to zwiększa obroty wentylatora by zwiększyć moc palnika. Po co? a bo im większy P tym mniejsze szanse, że płomień zgaśnie i ECU wyrzuci kod błędu, a przecież to byłoby kiepskie wizerunkowo.
    Ale prawdę powiedziawszy to jest problem wszystkich producentów - komin za długi, za krótki, i już jest problem z ustawieniem Pmin. - bo albo kocioł gaśnie, albo wpada w wibracje, albo gwiżdźe itp.
    tak, czujnik masowego natężenia jest na świeżym powietrzu,
    nie, czujnik nie wykrywa zmiany ciśnienia bo nie jest to żadenpresostat.
    Bardzo prosze by nie mając podstawowej wiedzy niewprowadzać użytkowników forum w błąd.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  20. #200

    Domyślnie

    Sorry źle opisałem o tym ciągu chodziło mi bardziej o te zawirowania na kominie

Strona 10 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony