dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 30
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 597
  1. #301
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    Dlatego pisałem aby ktoś to wytłumaczył w starszych modelach chyba przed 2019 modulacja w 1.9-19kw była 1:10 i kocioł nie schodził poniżej 10 procent mocy nawet w kodowaniu mocy palnika nie da rady ustawić poniżej jest 96:10. A w nowych może coś pozmieniali i inaczej się to liczy dlatego pytałem się dlaczego jest napisane że modulacja jest do 1:17 w tych modelach ale konsultant nie odpowiedział więc możecie się go zapytać ale pamiętajcie czego dotyczy ten temat na tym forum. Byle było na każdej stronie o tym wzmianka bo póżniej odbiega się od tematu a nikt zapewne nie śledzi tego wątku od początku. Ktoś mi mówił że Vailant ma jakieś dławice/klapki w kotle czy coś podobnego ale nie jestem w temacie by to potwierdzić .

  2. #302
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    Powiem szczerze ze nie im jak to się liczy przy nowych kotłach ale jak koledzy pisali i jest filmik gdzie widać prace i opis tych kotłów. to 1.9-19 najniżej jak może zejść to 6 procent czyli 1.9 kw , kolega miał 6,5% dawało 2kw i jeszcze na you tube widziałem 19.6% mocy palnika dawało moc cieplną 4 kw. Znalazłem fajny filmik

    https://www.youtube.com/watch?v=ryyXJAoPPGU

    ciekawe czy ktoś wspomniał że nie można zmiękczyć wody przy instalacji miedzianej poniżej 7 stopni niemieckich

    oraz proszę przeczytać ten artykuł żeby co niektóre osoby uświadomić że wszystkiego im nie powiedziano w imię zysków

    https://www.krainawody.pl/blog/news/...ezpiecznie-pic

    a piję bo to dotyczy tej firmy więc częściowo odbiegam od tematu

  3. #303
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    Panowie piszcie dokładnie moce swoich kotłów 1.9-11 1.9-19 1.9-25 1.9-32 bo póżniej robię z siebie de..... w zakresie liczenia modulacji w procentach.

  4. #304
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojownik2 Zobacz post
    Panowie piszcie dokładnie moce swoich kotłów 1.9-11 1.9-19 1.9-25 1.9-32 bo póżniej robię z siebie de..... w zakresie liczenia modulacji w procentach.
    czytaj ze zrozumieniem, modulacja do 1:17 wszystkie kotły mają ten sam wymiennik i tą samą ścieżką gazową. Kupujesz kocioł 32kW elektronicznie ograniczasz moc i masz któryś z tych mniejszych.
    Co do wody to woda miękka jest silnie agresywna, zżera miedź i aluminium (zadzwoń do boscha, wolfa, dedietricha i innych producentów z wymiennikami w kotłach z AlSi czy można ich kotły napełniać zmiękczoną wodą to się dopiero zdziwisz).

  5. #305
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    Wiem z tą modulacja się zakręciłem ale chwyt marketingowy tak ma działać DO 1:17 pisząc folderach o wszystkich mocach kotłów. Co do ograniczenia elektronicznego raczej tak nie jest ze względu że starsze modele miały inne głowice palnika w zależności od mocy kotła.Woda zmiękczona nie tylko negatywnie działa na kotły ale na całą instalacje gdzie jest miedzi , nie mówiąc o aspekcie zdrowotnym a hasło mówiące ilości sodu co do wielkości jeden kromki za mną nie przemawia. Do tego koszt soli , prądu , wody do czyszczenia zasobnika podczas regeneracji, serwisu,i samego urządzenia a hasło musi mieć pan bo dzięki temu będzie są same plusy nie mówiąc o minusach.A tak poza tym to dziś wieje i kocioł pracuje tylko z mocą 65/64% po prostu cudownie pracuje to urządzenie.

  6. #306
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Urządzenie jest przebadane, ma wszystkie atesty gwarantujące pelne bezpieczeństwo dla zdrowia i zycia ludzkiego. Co do agresywności wody miękkiej na inne materialy to po to sa projektancji z wiedzą branżową by wiedziec co można a czego nie można razem łączyć w jednej instalacji.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #307
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    Własnie tacy mi projektowali w oddziale Viessmanna i taki zakupiłem również montowany przez ich autoryzowanego instalatora ale lubię czytać i się doszukałem tego a nie jest mi potrzebne aby zachwiać równowagę w organizmie a do tego mając instalacje miedzianą w domu

    A co do tych projektantów to konsultant znów sobie strzelił w kolano poniewaz ten filmik na na you tubie przez kogo był wspierany oczywiście przez firme Viessmann

    https://www.youtube.com/watch?v=ryyXJAoPPGU

    Tak po za tym nawet konsultant nie nic o tym nie wspomina post z dnia 16-07-2021 09:29

    https://forum.muratordom.pl/showthre...light=vitodens

    autoryzowani instalatorzy maja jeszcze profity z wciśkania tych dobrodziejstw

    Panowie przestało wiać jest na dworzu cisza i kocioł moduluje w pełnym zakresie a Viessmann dalej cicho siedzi jak poprawić żle pracujące kotły podczas wiatru co powoduje że nie moduluje i pracuje stale tylko w trzech mocach przez co TAKTUJE..Może jeszcze bana dostanę od administratora forum na życzenie konsultanta Viessmanna.

  8. #308
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    Forumowicze dokładnie przyjrzyjcie się przez kogo został zrobiony filmik i proszę zobaczyć wszędzie jest instalacja miedziana. Do tego przewód spalinowy nie został zabezpieczony i jest nie stabilny bo same wąsy mające za zadanie aby przewód nie przemieszczał się w szachcie są tak słabe ze tylko zawieje i przewód spalinowy rusza się co może doprowadzić do rozszczelnienia się rury oraz do zaburzenia ciągu powietrza do kotła .I proszę nie mówić że się czepiam lub hejtuję bo te rzeczy mnie dotknęły i proszę sobie wyobrazić osoby które nie są tak dociekliwe lub uważaja że zrobili to fachowcy i tak to musi pracować.

  9. #309
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Na filmie są pokazane pewne skórty z montażu, nie jest to film szkoleniowy. Na końcu komina został jeszcze zamontowany element zakańczający który razem z wąsami gwarantuje stabilny montaż. Jak by instalator pozostawił tak jak było pokazane na filmie to nieuruchomiłby nawet kotła, gdyż jakoświeze powietrze do spalania kocioł zasysalby wlasne spaliny.
    Z calym szacunkiem ale mija sie Pan z prawdą pisząc, że projekt został zrobiony w którymś z naszych oddziałów. Nie zatrudniamy projektantów i dla tego nie wykonujemy projektów. W naszym oddziale mógł Pan jedynie otrzymać ofertę a to nie jest równoznaczne z projektem.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  10. #310

    Domyślnie

    Dzień dobry Konsultant Viessmann, można prosić o podsumowanie wpływu wiatru na pracę Vitodens 200W? Wątek b. długi....
    W ostatnich dniach, gdy wiało, również dostrzegłem kilka niedobrych rzeczy:
    1. ciągłe załącz/wyłącz kotła (co kilka minut) , co na pewno nie sprzyja żywotności
    2. z obserwacji wynika, że preferował pracę na ok. 55-65%, b szybko przegrzewał 2 układy i się wyłączał (pomimo grzania w 3 oknach)
    3. obniżenie mocy maksymalnej na 45% nie skutkowało -do czego jest więc to ograniczenie, które częściej jest ignorowane niż uwzględniane
    4. na instalacji mam osłonę na wlocie powietrza, jak również na wylocie spalin -raczej nic nie mogę już poprawić, więc na jakiej podstawie Kocioł odczuwa wiatr i w jaki sposób reaguje? Ta wiedza pomoże pewnie mi i innym jeszcze coś wymyśleć...

    Generalnie, jeśli kocioł ciągle pracuje >50%, to trudno o 10% mówić. Z rozmów w pracy właściciele innych marek nie widzą takiego problemu.

  11. #311
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    Proszę pokazać innym użytkownikom jakie macie zakończenia przewodów spalinowo powietrznych w ofercie lub jakie były. I proszę nie pisać w moim imieniu, a na jakiej podstawie przygotowali tą ofertę ? Udałem się do oddziału Viessmanna aby fachowcy na podstawie projektu domu wypowiedzieli się w jaki sposób mam wykonanać instalację grzewczą. Oczywiście miało to się opierać o produkty Viessmanna. Wiec zdążyłem sobie sprawdzić w międzyczasie że korzystałem z pomocy doradcy technicznego który wszystko przygotował i zawarł to wszystko w ofercie. Kolejnym krokiem było zaufanie Viessmannowi na polecenie ich fachowców i tak dostałem kontakty do 2 autoryzowanych instalatorów wybrałem jednego z nich który wykonał mi tą instalacje opartą o tą '' ofertę ''.Proszę napisać gdzie popełniłem błąd pisząc projekt , projektant to ta osoba co robiła być może dlatego nie żle pracuje kocioł Vitodens . Parę pod linków bo tak będziemy czepiać sie do końca zamiast wziąć porażkę na klatę. Konsultant nie ma łatwo niestety za to mu płacą by dbał o dobro firmy chyba nie raz już udowodniłem że jest to tylko język marketingowy

    https://viessmann-kariera.pl/

    https://www.youtube.com/watch?v=z8UkmsdVPFI

    Oprogramowanie. Programy Viessmann dla projektantów umożliwiające optymalny dobór systemu i projektowanie instalacji. VITOINSTALSOFT; VITO-WP

    Dalej nie ma odpowiedzi ze strony Viessmanna jakie działania będą ze strony firmy mogące poprawić żle pracujący kocioł Vitodens podczas wiatrów co przyczynia się do jego taktowania i braku modulacji.

  12. #312
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Marekxxx123

    Zarejestrowany
    Jan 2022
    Skąd
    Żelistrzewo
    Kod pocztowy
    84-122
    Posty
    4

    Domyślnie

    Potwierdzam fakt. Przestalo wiać kociołek pracował na 8% to 1.9kw-11kw. Czy konsultant viessmann ma rozwiązanie na tą przypadłość tych kotłów..?

  13. #313
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    proszę Państwa, podsumowując: kotły Vitodens 200 mają na zasysie powietrza czujnik masowego natężenia przepływu powietrza do spalania. Dzięki temu czujnikowi oraz systemowi LambdaPro Plus kocioł jest w stanie pracować z idealnie przygotowaną mieszanką paliwowo-powietrzną utrzymując najwyższą sprawność spalania przy najniższej emisji. Dodatkową zaleta tego systemu jest też możliwość uzyskania najszerszego zakresu modulacji ze wszystkich kotłów na rynku.
    W przypadku gdy automatyka wykryje zmiany przepływu powietrza aby zabezpieczyć palnik przez możliwością jego spalania, chwilowo podnosi moc minimalną.
    Ostatnio edytowane przez Konsultant Viessmann ; 31-01-2022 o 14:15
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  14. #314
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojownik2 Zobacz post
    Proszę pokazać innym użytkownikom jakie macie zakończenia przewodów spalinowo powietrznych w ofercie lub jakie były. I proszę nie pisać w moim imieniu, a na jakiej podstawie przygotowali tą ofertę ? Udałem się do oddziału Viessmanna aby fachowcy na podstawie projektu domu wypowiedzieli się w jaki sposób mam wykonanać instalację grzewczą. Oczywiście miało to się opierać o produkty Viessmanna. Wiec zdążyłem sobie sprawdzić w międzyczasie że korzystałem z pomocy doradcy technicznego który wszystko przygotował i zawarł to wszystko w ofercie. Kolejnym krokiem było zaufanie Viessmannowi na polecenie ich fachowców i tak dostałem kontakty do 2 autoryzowanych instalatorów wybrałem jednego z nich który wykonał mi tą instalacje opartą o tą '' ofertę ''.Proszę napisać gdzie popełniłem błąd pisząc projekt , projektant to ta osoba co robiła być może dlatego nie żle pracuje kocioł Vitodens . Parę pod linków bo tak będziemy czepiać sie do końca zamiast wziąć porażkę na klatę. Konsultant nie ma łatwo niestety za to mu płacą by dbał o dobro firmy chyba nie raz już udowodniłem że jest to tylko język marketingowy

    https://viessmann-kariera.pl/

    https://www.youtube.com/watch?v=z8UkmsdVPFI

    Oprogramowanie. Programy Viessmann dla projektantów umożliwiające optymalny dobór systemu i projektowanie instalacji. VITOINSTALSOFT; VITO-WP

    Dalej nie ma odpowiedzi ze strony Viessmanna jakie działania będą ze strony firmy mogące poprawić żle pracujący kocioł Vitodens podczas wiatrów co przyczynia się do jego taktowania i braku modulacji.
    W pisanych przez Pana działaniach brakuje jak dla mnie najważniejszego, czyli wykonania projektu przez uprawnionego projektanta. Projektant powinien wyliczyć zapotrzebowanie na ciepło poszczególnych pomieszczeń a następnie na podstawie tych wyliczeń zaprojektować instalację c.o.
    Oferta która możemy sporządzić zawiera jedynie zestawienie elementów osprzętu Viessmann co niestety nie stanowi całej kompletnej instalacji. To właśnie do zadań projektanta należy takie skonfigurowanie wszystkich elementów by one ze sobą współgrały.
    Zlecić wykonanie instalatorowi instalacji bez projektu to jak zlecic murarzowi budowę domu bez projeku. Doswiadczony murarz pobuduje dom ale czy nadproża, legary albo krokwy będą własciwie dobrane by się nie zawalić?
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  15. #315

    Domyślnie

    Panie konsultancie chwilowo????
    Od 2 tygodni napierdziela co chwilę ani razu nie widziałem żeby zszedł z mocą!! Bo cały czas wieje!

  16. #316
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    Koledzy forumowicze konsultant z Viessmanna z nas kpi. Po ostatnim swoim poście uświadamia nas tylko tym że Viessmann nie czuje się za nic odpowiedzialny. Proszę wskazać ten przewód powietrzno-spalinowy.

    Oferta która możemy sporządzić zawiera jedynie zestawienie elementów osprzętu Viessmann co niestety nie stanowi całej kompletnej instalacji. To właśnie do zadań projektanta należy takie skonfigurowanie wszystkich elementów by one ze sobą współgrały.
    Zlecić wykonanie instalatorowi instalacji bez projektu to jak zlecic murarzowi budowę domu bez projeku.


    Zapomiałem napomnieć że był to projekt budowlany który zawierał wszystkie wyliczenia i z nimi udałem się do oddziału w celu zaproponowania/dobrania instalacji grzewczej na podstawie tych danych.Czyli mam rozumieć że doradcy techniczny dopieraj wszystko do instalacji grzewczej która dostałem w ofercie na podstawie jakiegoś szablonu który musiał być wcześniej zaprojektowany przez waszą firmę.Panowie ręce mi opadają jak to piszę. Przecież to jest żenada że strony firmy Viessmann. Zadzwońcie do tej firmy, udajcie się do oddziału aby się upewnić w przekonaniu że dbają tylko o swoje zyski a nie o dobro klienta przekazując to co pisałem. Póżniej autoryzowany instalator Viessmanna który przechodzi POWAŻNE SZKOLENIE w tej firmie na podstawie projektu BUDOWLANEGO/INSTALACYJNEGO C.O oraz na podstawie Czegoś(oferty) przygotowanego przez doradcę technicznego Viessmanna instaluje i za pewno znów Viessmann nie bierze za to odpowiedzialności bo to inna firma. Zapraszam wszystkich aby dokładnie sprawdzili jakie czynności powinny być przeprowadzane przez partnerów serwisowych Viessmanna podczas przeglądów serwisowych. Rejestrujecie się na stronie, płacicie krocie za przegląd a zakres i samo wykonanie pozostaje wiele do życzenia. Tak wiem Viessmann skonstruował super kotły, niektóre części ulepszone i czas ich przeglądów został wydłużony a gwarancja przedłużona do 5 lat , skąd to znamy interwały wymiany oleju co 30tys/km.brak słów Gdzie byli ci wszyscy fachowcy Viessmanna mówiący że kocioł będzie taktował wyniku wiatru, zmiękczaczu wody powodującym korozje instalacji miedzianej oraz procesie chemicznym jaki zachodzi i jaki może mieć wpływ to na zdrowie. Podczas montażu przez autoryzowanych instalatorów ich produktów na co zwracać uwagę by było dobrze wykonane oraz w jaki sposób powinny być rzetelnie przeprowadzane przeglądy serwisowe po to by kotły mogły służyć wiele lat a nie jak gwarancja minie zacznie się wszystko sypać.Podziękujmy konsultantowi i nieśmy te wiadomości w świat ku przestrodze innym że winnym temu wszystkiemu jest kupujący produkty firmy Viessmann.

  17. #317

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    ...W przypadku gdy automatyka wykryje zmiany przepływu powietrza aby zabezpieczyć palnik przez możliwością jego spalania, chwilowo podnosi moc minimalną.
    Żeby nie spalić to zamiast obniżyć to dodaje gazu? Dziwne. A nie chodzi tu o ew. zgaszenie płomienia, czyli stabilność spalania?

    Wypowiedź zbyt ogólna aby rozwiązać problem! B. proszę o dokładniejszy opis tej automatyki, żebym poczuł jak to działa i ew. zaradził, skoro serwis Vissmanna umywa ręce -bo wiatr!
    W jaki sposób przebiega regulacja ilości powietrza? Czy maksymalne przymknięcie dolotu powietrza nie spowoduje innych problemów? Czy na spalinach też trzeba zminimalizować przekrój wypływu?
    Do czego w końcu służy ustawienie ograniczenia mocy? bo nie uzyskałem odpowiedzi?
    Ostatnio edytowane przez daniel.w ; 31-01-2022 o 17:42

  18. #318
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wojownik2

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    97

    Domyślnie

    Zapomniałem dopisać że Viessmann jeszcze wymaga aby wasz projektant przyjął obliczenia dotyczące wpływu i oddziaływanie wiatru na dach i jak na komin z którego wychodzi przewód powietrzno spalinowy bo bez tych wyliczeń też nie mogą dobrćc osprzętu i robią to po omacku na Wasza odpowiedzialność . Viessmann uczy się od konkurencji w nowych kotłach głowica palnika jak i obudowa jest łudząco podobna do Vaillanta ciekawe dlaczego ?

  19. #319
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojownik2 Zobacz post
    Zapomniałem dopisać że Viessmann jeszcze wymaga aby wasz projektant przyjął obliczenia dotyczące wpływu i oddziaływanie wiatru na dach i jak na komin z którego wychodzi przewód powietrzno spalinowy bo bez tych wyliczeń też nie mogą dobrćc osprzętu i robią to po omacku na Wasza odpowiedzialność . Viessmann uczy się od konkurencji w nowych kotłach głowica palnika jak i obudowa jest łudząco podobna do Vaillanta ciekawe dlaczego ?
    może skopiowali od vieska
    a na serio to popatrz na kotły boscha (junkersa czy buderusa), dedietricha czy innych dobrych producentów wszyscy mają podobne palniki cylindryczne. Róznica tkwi w szczegółach wykonania czyli w rozmieszczeniu i kształcie naciąć.

  20. #320
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    Żeby nie spalić to zamiast obniżyć to dodaje gazu? Dziwne. A nie chodzi tu o ew. zgaszenie płomienia, czyli stabilność spalania?

    Wypowiedź zbyt ogólna aby rozwiązać problem! B. proszę o dokładniejszy opis tej automatyki, żebym poczuł jak to działa i ew. zaradził, skoro serwis Vissmanna umywa ręce -bo wiatr!
    W jaki sposób przebiega regulacja ilości powietrza? Czy maksymalne przymknięcie dolotu powietrza nie spowoduje innych problemów? Czy na spalinach też trzeba zminimalizować przekrój wypływu?
    Do czego w końcu służy ustawienie ograniczenia mocy? bo nie uzyskałem odpowiedzi?

    Prosze wskazac o jaki problem chodzi. Opisalem pracę urządzenia i to co Państwo nazywacie problemem jest jego normalnym zachowaniem.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Strona 16 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony