dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 30
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 597
  1. #81
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Jaki jest sens ustawienia 5% mocy kotła czyli 0,95kW skoro jego minimalna moc którą palnik może wystawić wynosi 3,2kW.
    Tak niskiej mocy on nie jest w stanie wystawić więc kocioł ratuje się pracą przerywaną i wystawia ustawioną średnią 0,95kW poprzez pracę przerywaną.
    Ustaw kocioł normalnie i kombinuj raczej poprzez ustawianie stref czasowych lub okien grzewczych i obniżania temperatury pomiędzy tymi okresami o 1,5 - 2*C.
    Dom masz tak zaizolowany że nie odbiera on energii którą kocioł wpakowuje w instalację.
    Prawdopodobnie dopiero podczas srogich mrozów kocioł zaczyna normalnie pracować bo 3kW przy temperaturach zewnętrznych w okolicach 0*C już jest za duża.
    Poza tym kocioł gdy startuje to przez okres 1 - 3sekund wystawia ponad 80% mocy więc ogrzanie wody w małym obiegu pomiędzy wymiennikiem a sprzęgłem gdy instalacja odbiera minimalne ilości energii powoduje że temperatura wody w obiegu zbliża się lub nawet przekracza ustawione wartości.

    Brak zmiany spalania poprzez ustawienie mocy w granicach 5 - 15%........?
    Skoro minimalna moc kotła to 3,2kW to nawet 17% nie spowoduje tutaj zmiany spalania, bo palnik moduluje dopiero od 18 do 100%
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 28-11-2016 o 07:36
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  2. #82
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Jaki jest sens ustawienia 5% mocy kotła czyli 0,95kW skoro jego minimalna moc którą palnik może wystawić wynosi 3,2kW.
    Tak niskiej mocy on nie jest w stanie wystawić więc kocioł ratuje się pracą przerywaną i wystawia ustawioną średnią 0,95kW poprzez pracę przerywaną.
    Ustaw kocioł normalnie i kombinuj raczej poprzez ustawianie stref czasowych lub okien grzewczych i obniżania temperatury pomiędzy tymi okresami o 1,5 - 2*C.
    Dom masz tak zaizolowany że nie odbiera on energii którą kocioł wpakowuje w instalację.
    Prawdopodobnie dopiero podczas srogich mrozów kocioł zaczyna normalnie pracować bo 3kW przy temperaturach zewnętrznych w okolicach 0*C już jest za duża.
    Poza tym kocioł gdy startuje to przez okres 1 - 3sekund wystawia ponad 80% mocy więc ogrzanie wody w małym obiegu pomiędzy wymiennikiem a sprzęgłem gdy instalacja odbiera minimalne ilości energii powoduje że temperatura wody w obiegu zbliża się lub nawet przekracza ustawione wartości.

    Brak zmiany spalania poprzez ustawienie mocy w granicach 5 - 15%........?
    Skoro minimalna moc kotła to 3,2kW to nawet 17% nie spowoduje tutaj zmiany spalania, bo palnik moduluje dopiero od 18 do 100%
    Dzięki za odpowiedz,
    jeśli faktycznie palnik nie zejdzie poniżej 3,2kW to jaki jest sens możliwości ustawienie 5% wartości maksymalnej kotła? Pytanie do viessmanna
    Dodatkowo czy ten piec przy mocy 3,2 kW nie powinien spalić mniejszej ilości gazu??

    Jakie minimalne spalanie jest u Was?
    Pow ogrzewana 236m2 (100m2 podłogowo + 100m2 grzejniki niskotemperaturowe + 36m2 garaż ogrzewany) / ocieplenie ścian grafit 20 cm 031 / podłoga 16 cm 031 / poddasze 30 cm 033 / nie ogrzewany strych dodatkowo 15cm 039 kocioł Vitodens-200 3,2-19 kW dwie grupy pompowe, sprzęgło, mieszacz.
    Wentylacja mechaniczna - Centrala AirPack 600

  3. #83
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Oprócz modulacji liniowej palnika która wynosi 17 - 100% jest jeszcze modulacja elektroniczna cyfrowa poprzez zwiększanie przerw w pracy a zmniejszanie czasów pracy.
    Policz sobie 3,2kW na godzinę pracy i pomnóż przez 24 godziny.
    Wyjdzie prawie 77 kW na dobę.
    Nie wiem jaki typ gazu i kaloryczność masz u siebie ale jest współczynnik konwersji który o tym mówi i można z niego wyliczyć spalanie przy pracy ciągłej z takim wysterowaniem.
    Ogólnie kocioł z reguły nie pracuje całą dobę a średnia wartość współczynnika konwersji wynosi 0,085 - 0,12 tak więc kociołek powinien spalić 7m3 lub mniej jeśli robił sobie przerwy w pracy.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #84
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Mareks77
    u mnie kocioł podczas ciągłej pracy spala 0,45m3 gazu przy współczynniku konwersji 11,3 co daje 5,2kW mocy pobieranej przez kocioł.
    Wydaje mi się że jest coś nie tak trochę duże zużycie gazu przeliczając 0,45 x 24h daje 11m3 x 11,3kW = 122kW na dobę (przy ciągłej pracy oczywiście), sporo więcej niż twoje wyliczenia.
    Instrukcja Viessmanna podaje że maksymalne spalanie gazu ziemnego dla 19kW to 1,89m3/h, przeliczając to procentowo dla mocy 3,2kW powinien spalić około 0,32m3/h albo i mniej biorąc pod uwagę współczynnik konwersji.

    Ubiegłej zimy dokładniej w lutym 2016 zdażyło się że kociał pracował całą dobę 24h i spalił 8,5m3 co daje 0,35m3
    Teraz spalanie jest dużo wyższe.
    Pow ogrzewana 236m2 (100m2 podłogowo + 100m2 grzejniki niskotemperaturowe + 36m2 garaż ogrzewany) / ocieplenie ścian grafit 20 cm 031 / podłoga 16 cm 031 / poddasze 30 cm 033 / nie ogrzewany strych dodatkowo 15cm 039 kocioł Vitodens-200 3,2-19 kW dwie grupy pompowe, sprzęgło, mieszacz.
    Wentylacja mechaniczna - Centrala AirPack 600

  5. #85
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    To albo kocioł ma u ciebie pracę ciągłą z wysterowaniem palnika 5,2kW albo borykasz się z taktowaniem i dużą ilością startów.
    Tak jak pisałem duża ilość startów powoduje iż podczas każdorazowego rozruchu automatyka kotła aby zapewnić 100%-owy zapłon palnika wystawia powyżej 80 - 90% wysterowania czyli więcej gazu ulatnia się przez komin.
    Taki jest urok wielu kotłów.
    Zamiast więc kombinować z obniżaniem mocy kotła wróć do ustawień fabrycznych i zaprogramuj aby kocioł ogrzewał tylko w oknach czasowych.
    Ze względu na to iż lepiej śpi się przy obniżonej temperaturze możesz ustawić start ogrzewania od 5:30 - 6:00 do godziny 7:00 - 8:00 a następnie kilkugodzinną przerwę.
    Dobrze izolowany dom spowoduje iż temperatura nie będzie szybko spadała więc takich okien możesz ustawić 3 do 4.
    Moc minimalną kotła wynoszącą 3,2kW musisz gdzieś wpakować a dom i instalacja jej nie przyjmie jeśli kocioł przestał pracować 20 minut temu.
    Nie przeliczaj procentowo spalania do mocy kotła bo ta zależność wcale nie jest liniowa.
    Rozumując logicznie zgodnie z matematyką jeśli kocioł pracował godzinę na wysterowaniu 3,2kW to spali 3,2kW / 11,3wsp. k =0,283m3 gazu, ale odczytujesz kocioł raz na dobę i problem w tym iż zapłon palnika pochłania całkiem sporą część gazu, kaloryczność gazu nie utrzymuje się idealnie cały czas na identycznym poziomie, następnie kilka razy w ciągu doby kocioł przełącza się na ładowanie zasobnika CWU w którym to pracuje z mocą ponad 10kW i pomału schodzi z wysterowaniem podążając za rosnącą temperaturą wody, następnie wysterowanie palnika nigdy nie jest stałe i oscyluje tak aby uzyskać i utrzymać zadaną temperaturę zasilania.
    Z tego też powodu spalanie nie będzie wynosiło 0,28 ale 0,35 lub więcej.
    Ty jak widzę masz jeszcze rekuperator tak więc samo ustawienie jego wydajności wpłynie na zużycie gazu.
    Poza tym nie porównuj zim, bo czasem dużo wyższe spalanie powoduje angielska wietrzna chłodna i wilgotna pogoda aniżeli wysuszone powietrze i mroźny bezwietrzny listopad do (-4*C).
    Poza tym sama różnica w wilgotności pomieszczeń może spowodować iż do utrzymania identycznej temperatury potrzebna będzie mniejsza lub większa energia.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 29-11-2016 o 09:35
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #86
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    pomiar był robiony podczas ciągłej pracy kotła w tym czasie nie występowały żądne dodatkowe stary palnika. Czas pomiaru 60min wykonany trzykrotnie. Za każdym razem wynik podobny
    Czy możliwe jest że coś nie tak jest z palnikiem skoro pobiera 5,2 kW?
    Zastanawiam się jak została określona rzekoma moc minimalna kotła na poziomie 3,2kW i na jakich parametrach kotła.

    taktowanie przy temperaturach około 0*C wynosi 45 startów na dobę
    Pow ogrzewana 236m2 (100m2 podłogowo + 100m2 grzejniki niskotemperaturowe + 36m2 garaż ogrzewany) / ocieplenie ścian grafit 20 cm 031 / podłoga 16 cm 031 / poddasze 30 cm 033 / nie ogrzewany strych dodatkowo 15cm 039 kocioł Vitodens-200 3,2-19 kW dwie grupy pompowe, sprzęgło, mieszacz.
    Wentylacja mechaniczna - Centrala AirPack 600

  7. #87
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał innabajka Zobacz post
    pomiar był robiony podczas ciągłej pracy kotła w tym czasie nie występowały żądne dodatkowe stary palnika. Czas pomiaru 60min wykonany trzykrotnie. Za każdym razem wynik podobny
    Czy możliwe jest że coś nie tak jest z palnikiem skoro pobiera 5,2 kW?
    Zastanawiam się jak została określona rzekoma moc minimalna kotła na poziomie 3,2kW i na jakich parametrach kotła.
    taktowanie przy temperaturach około 0*C wynosi 45 startów na dobę
    Zadaj sobie pytanie czy poprzez obniżenie mocy kotła do określonej wartości na pewno doszedłeś do jego minimalnej mocy
    W instrukcji kotła masz prawdopodobnie tabelę z podanym spalaniem.
    Wartości są podawane dla wyidealizowanych warunków dla wszystkich typów gazu.
    Nie przyjmuj ich za pewnik a dla podawanych danych należy brać lekką poprawkę gdyż warunki w których pracuje u ciebie kocioł są zupełnie inne.
    Viessman w swoich instrukcjach podaje różne dane dotyczące tego samego kotła np: 4,8kW

    http://czempas.home.pl/czempas/wp-co...-dt-200807.pdf

    Oprócz przytoczonych w linku są jeszcze 3,2kW oraz w nowych od 2016r kotłach tego samego typu jest już 1,9kW

    Takie same dane odnośnie spalania podawane są dla samochodów osobowych, niestety benzyna PB95 im dalej od rafinerii różni się od oryginału co pociąga za sobą wyższe spalanie oraz mniejszą ilość przejechanych kilometrów.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 01-12-2016 o 09:02
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  8. #88
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrektorun

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Torun
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    20

    Domyślnie taktowanie vitodens 200

    witajcie....
    jestem bezsilny..ustawianie trybów czasowych powoduje ze podłoga staje sie ciepla i zimna.....wkurza mnie to....nie ma komfoeru cieplnego........
    jak ustawilem program czasowy spalanie było takie same jak w jednym trybie ok 10m3 NA DOBE OGRZANIE 200 M2 STYROPIAN 20 OKNA 0,5...teraz sie cos dziwnego stało ze zrezygnowałem z czasowego ustawienia i sie na wyswietlaczy swieci ksiezyc..jak by piec chodzil z temperatura zredukowana.....ale ustawilem temp.zredukowan ai normalna na 23....resetowałem go i nadal sie swieci ksiezyc...szlak mnie trafia....obecnie mam ustawione krzywa na 0.2 i przesuniecie 12.
    temperatura zasilania na -20 45 a na 10 stopni 38.....startów kupa ale chociaz pdłoga jest jednakowo ciepła..no oczywiscie jak na zewnatrze temperatura spada to i podłoga sie cieplejsz robi...szkoda ze w tyym vitodensie nie mozna histerzy ustawic...zastanawiam sie czy moze regulator pokojowy by załatwi sprawe chociaz w ta wątpie...poprostu chyba mam przewymiarowany piec...jak myslicie moze mozna domagać siie wymiuany pieca od osoby która wskazała na ten model...niech wymienia na mniejszy i niech zwroca roznice w cenie...głupieje juz z tym piecem..moze ktos w oklicy torunia ma takiego vitodens 200?????????





    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Zadaj sobie pytanie czy poprzez obniżenie mocy kotła do określonej wartości na pewno doszedłeś do jego minimalnej mocy
    W instrukcji kotła masz prawdopodobnie tabelę z podanym spalaniem.
    Wartości są podawane dla wyidealizowanych warunków dla wszystkich typów gazu.
    Nie przyjmuj ich za pewnik a dla podawanych danych należy brać lekką poprawkę gdyż warunki w których pracuje u ciebie kocioł są zupełnie inne.
    Viessman w swoich instrukcjach podaje różne dane dotyczące tego samego kotła np: 4,8kW

    http://czempas.home.pl/czempas/wp-co...-dt-200807.pdf

    Oprócz przytoczonych w linku są jeszcze 3,2kW oraz w nowych od 2016r kotłach tego samego typu jest już 1,9kW

    Takie same dane odnośnie spalania podawane są dla samochodów osobowych, niestety benzyna PB95 im dalej od rafinerii różni się od oryginału co pociąga za sobą wyższe spalanie oraz mniejszą ilość przejechanych kilometrów.

  9. #89
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrektorun

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Torun
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    20

    Domyślnie

    Dziś pozmniejszalem przepływy na petlach na 0,7 i na 1 najdalsze pętle i zarówno największe....piec chodzi ladnie zasila na 42 a powinien ok 40 wg krzywej.... może tak sie dzieje bo na zewnątrz jest 1 stopien.w domu na dole 23 płytki a na górze 23... jest super.... ale zobaczymy jak się zwiększy temperatura.... krzywa 02 nachylenie 12 yzn prz 10stopniach 28a przy minus 20 45 zasilenie....jak by tak ladnie chodził to bym musial ibniYc nachylenie krzywej bo by przegrzewal... zobaczymy.narazie jest bardzo przyjemnie
    QUOTE=piotrektorun;7355380]witajcie....
    jestem bezsilny..ustawianie trybów czasowych powoduje ze podłoga staje sie ciepla i zimna.....wkurza mnie to....nie ma komfoeru cieplnego........
    jak ustawilem program czasowy spalanie było takie same jak w jednym trybie ok 10m3 NA DOBE OGRZANIE 200 M2 STYROPIAN 20 OKNA 0,5...teraz sie cos dziwnego stało ze zrezygnowałem z czasowego ustawienia i sie na wyswietlaczy swieci ksiezyc..jak by piec chodzil z temperatura zredukowana.....ale ustawilem temp.zredukowan ai normalna na 23....resetowałem go i nadal sie swieci ksiezyc...szlak mnie trafia....obecnie mam ustawione krzywa na 0.2 i przesuniecie 12.
    temperatura zasilania na -20 45 a na 10 stopni 38.....startów kupa ale chociaz pdłoga jest jednakowo ciepła..no oczywiscie jak na zewnatrze temperatura spada to i podłoga sie cieplejsz robi...szkoda ze w tyym vitodensie nie mozna histerzy ustawic...zastanawiam sie czy moze regulator pokojowy by załatwi sprawe chociaz w ta wątpie...poprostu chyba mam przewymiarowany piec...jak myslicie moze mozna domagać siie wymiuany pieca od osoby która wskazała na ten model...niech wymienia na mniejszy i niech zwroca roznice w cenie...głupieje juz z tym piecem..moze ktos w oklicy torunia ma takiego vitodens 200?????????[/QUOTE]

  10. #90
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    piotrektorun - mógłbyś choć ciut przykładać się interpunkcji, mega ciężko się to czyta

  11. #91
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrektorun

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Torun
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiupl Zobacz post
    piotrektorun - mógłbyś choć ciut przykładać się interpunkcji, mega ciężko się to czyta
    jasne przepraszam..pisałem na telefonie i nie przywiązywałem uwagi....postaram się lepiej pisać.

  12. #92
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrektorun

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Torun
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    20

    Domyślnie

    wczoraj ok 22 pozmniejszałem przepływy na rotometrach od 0,7 do 1.krzywa 02 a przesuniecie na 12 tzn ze temp. zasilania przy 10 zasilenie na 38 a przy minus 20 zasilenie 45.Super komfort cieplny podłoga i grzejniki cieple cały czas.Wczoraj było na dworze 1 piec zasilal na 41 stopni .a teraz dane
    0d 21 do 7 30 tzn 10,5 piec właczał sie 34 razy8h pracy..jest spoko.rano troche było za cieplo wiec przesuniecie obnizyłem o 2 stopnie.Odczekam 2 doby i zobacze czy jest ok czy zimno czy nadal za cieplo...... Myśle jeszcze CWU na noc wylaczac albo conajmniej cyrkulacje.szkoda ze licznika gazu nie spisałem....ale dzis juz spisze.bede informował
    trzymajcie kciuki:
    )

  13. #93
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Ja w ogóle nie wiem dlaczego w ogóle stosujesz przesunięcie.
    Parametry jakie osiągasz przy KG 0,2 z przesunięciem to prawie to samo co KG 0,4 bez przesunięcia tylko wtedy nie będzie ci nic przegrzewał
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  14. #94
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrektorun

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Torun
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    20

    Domyślnie

    [przesuniecie stosuje aby przy no 10 stopniach było cieplo.... krzywa bardziej stroma powoduje że temperatura zasilania rośnie w większym stopniu.... zobaczymy jak to będzie .....może faktycznie obniżenie ptSuniecie a podwyższenie krzywa..... na chwilę obecną testuje te krzywe... ale trzeba czekać ok 2 dob a sprawdzić czy jest ok..... jak miałem niższe przesunięcie to jak było ok 10 stopni to było w domu zimno.... ale może nie czekałem na 2 doby aby sprawdzic..... wiem że pogodowka oblicza z 21 h srednia temperaturę zasilania(poziom kodowania drugiego) plus dobra izolacja domu..... zobaczymy jak będzie teraz

  15. #95
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrektorun Zobacz post
    [przesuniecie stosuje aby przy no 10 stopniach było cieplo.... krzywa bardziej stroma powoduje że temperatura zasilania rośnie w większym stopniu.... zobaczymy jak to będzie
    Ale ty mi tego nie tłumacz tylko raczej przed zmianą każdego parametru przemyśl dokładnie jego skutki.
    Napisałeś że trochę przegrzewa więc stąd taki wpis, a jeśli przewalczyłeś już swoje taktowanie to wszelkie zmiany rób raczej minimalne.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  16. #96
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrektorun

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Torun
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    20

    Domyślnie nie mam sily juz na te taktrowanie

    witam,
    dawno nie było mnie tu bo juz mi brak sił z tym moim piecem..ciagle taktuje...najlepiej jak jest na minusie wtedy piec przyzwoicie pracuje a jak jest cieplej tu juz du...vissmann mowi ze to normalne..szlak mnie trafia bo ciagle starty to strata paliwa...jestem bezsilny...moze ktos z was tez ma vitodensa 200?wtedy bym wiedzial czy walczyc z nim czy nie.Bo Panowie którzy mają inne piece to inna automtyka i charakterystyka pracy..np w niektorych piecach mozna ustawiać histereze a tu automat to robi...no jakis dramat normalnie.dzis znowu zrobilem czasy pracy 3n3h.....jak by zawsze byla jednakowa temperatura na zewnatrz to moze bym wtedy ustawil najbardziej optymalnie ale jesli sie cigla zmienie temp to te moje nastawy sa tez niemiarodajne bo jak wczesniej powiedzialem ze jak jest na minusie jest duzo lepiej.....

  17. #97
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrektorun

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Torun
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    20

    Domyślnie Jest lepiej

    Cytat Napisał piotrektorun Zobacz post
    witam,
    dawno nie było mnie tu bo juz mi brak sił z tym moim piecem..ciagle taktuje...najlepiej jak jest na minusie wtedy piec przyzwoicie pracuje a jak jest cieplej tu juz du...vissmann mowi ze to normalne..szlak mnie trafia bo ciagle starty to strata paliwa...jestem bezsilny...moze ktos z was tez ma vitodensa 200?wtedy bym wiedzial czy walczyc z nim czy nie.Bo Panowie którzy mają inne piece to inna automtyka i charakterystyka pracy..np w niektorych piecach mozna ustawiać histereze a tu automat to robi...no jakis dramat normalnie.dzis znowu zrobilem czasy pracy 3n3h.....jak by zawsze byla jednakowa temperatura na zewnatrz to moze bym wtedy ustawil najbardziej optymalnie ale jesli sie cigla zmienie temp to te moje nastawy sa tez niemiarodajne bo jak wczesniej powiedzialem ze jak jest na minusie jest duzo lepiej.....
    Witajcie
    Przed wczoraj ograniczylem moc pieca do 30procent i odpalilem termostaty pokojowe.od 5 dziś rano do 18 było 38 startów...a więc spoko całkiem...wcześniej było po 120 w tych godzinach.obecnie mam krzywa ustawiona na 04 a przesunięcie 7 na zewnątrz 3 stopnie w domu 23.dzis obnizylem przesunięcie o 1 ...zobaczę co będzie na 3 doby tak zostawię...będę spisywał zużycie gazu

  18. #98
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar innabajka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa okolice
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrektorun Zobacz post
    witam,
    dawno nie było mnie tu bo juz mi brak sił z tym moim piecem..ciagle taktuje...najlepiej jak jest na minusie wtedy piec przyzwoicie pracuje a jak jest cieplej tu juz du...vissmann mowi ze to normalne..szlak mnie trafia bo ciagle starty to strata paliwa...jestem bezsilny...moze ktos z was tez ma vitodensa 200?wtedy bym wiedzial czy walczyc z nim czy nie.Bo Panowie którzy mają inne piece to inna automtyka i charakterystyka pracy..np w niektorych piecach mozna ustawiać histereze a tu automat to robi...no jakis dramat normalnie.dzis znowu zrobilem czasy pracy 3n3h.....jak by zawsze byla jednakowa temperatura na zewnatrz to moze bym wtedy ustawil najbardziej optymalnie ale jesli sie cigla zmienie temp to te moje nastawy sa tez niemiarodajne bo jak wczesniej powiedzialem ze jak jest na minusie jest duzo lepiej.....
    Ja walczę z taktowaniem już drugi rok.
    Nic nie poradzisz na to że mamy przewymiarowane piece.
    3,2kW przy dobrze ocieplonym domu to bardzo dużo szczególnie przy dodatnich temperaturach.
    Taktowanie spada jak na zewnątrz jest na minusie.

    U mnie przy mrozach -20*C w zeszłym roku piec użył około 4kW mocy ciągiem przez całą dobę. Dlatego już mnie to nie dziwi że przy dodatnich temperaturach taktuje.
    Pow ogrzewana 236m2 (100m2 podłogowo + 100m2 grzejniki niskotemperaturowe + 36m2 garaż ogrzewany) / ocieplenie ścian grafit 20 cm 031 / podłoga 16 cm 031 / poddasze 30 cm 033 / nie ogrzewany strych dodatkowo 15cm 039 kocioł Vitodens-200 3,2-19 kW dwie grupy pompowe, sprzęgło, mieszacz.
    Wentylacja mechaniczna - Centrala AirPack 600

  19. #99
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    piotrektorun

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Torun
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    20

    Domyślnie

    Witajcie.testuje teraz ustawienia krzyw 03 przesunięcie 12.na zewnątrz 1 na plusie.moc ograniczona do 18procent.w ciągu doby było 50 startów.zostawie takie ustawienia dziś spisze licznik zobaczę zużycie gazu.w domu 23 stopnie dom 200m podłogowa.zobacze jak będzie gdy będzie cieplej.zobacze ile w ciągu doby pracuje piec.rachunek za dwa miesiące tj 4 .10-4.12 1060zl za ogrzewanie i ciepła wodę.w sezonie letnim wychodziło ok 300 zł za ciepło wodę na 2 miesiące.zobacze jak beDzie teraz gdy pięć nie będzie(mam nadzieję)traktował.pozdeawiam

  20. #100
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    pytanie do osób, którzy mają sprzęgło w instalacji

    Na jakiej prędkości chodzi Wam pompa w małym obiegu czyt kotłowym?

    Na obiegu podłogówki mam pompę alpha2 60 i chodzi na II biegu (16 pętli z przepływem 1,5-2L), a jak optymalnie ustawić pompę kotła?

Strona 5 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony