dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Madziaa22

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    1

    Domyślnie Samodzielne wykonczenie poddasz

    Witam.
    Mam takie pytanie bo nie bardzo jestem w temacie a musze zorientować się finansowo...

    W domku jednorodziennym (stary-poniemiecki) byl strych w kompletnie opustoszałym stanie. Zero ocieplenia nic. Skosy to dachówka i podspodem folia, sciany szczytowe surowa cegła a podloga z gliny.
    Zabraliśmy się więc za remont. Zrobiliśmy już podłogę z płyt pilśniowych (nie wiem czy dobrze napisałam ;/ ), skosy są już docieplone wełną 15 i dodatkową 5 oraz założone sa profile na regipsy. Zaznaczam że na gorze nie było żadnych instalacji. Woda została już pociągnięta razem z grzejnikami.
    Został nam do zrobienia prąd...

    Moje pytanie brzmi.

    Co dalej? i ile mnie to jeszcze wyniesie? (nie licząc prądu, mąż robi wszystko sam metodą prób i błędów) Nie mamy pojęcia jak docieplić ściany szczytowe bo boimy się że jeden zły ruch i ona poleci bo jest na jednej cegle robiona?... Czy mógłby wypowiedzieć się ktoś kto na prawdę się zna? I zaznaczam że nie chodzi mi o wykonczenie typu - królestwo ze złota, tylko skromne mieszkanko do zamieszkania.

    Pozdrawiam

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chichot_23

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Połaniec
    Posty
    169

    Domyślnie

    Witam!
    Sposobów na ocieplenie ścian od wewnątrz jest kilka.
    1. Bloczki komórkowe, np.
    http://www.youtube.com/watch?v=-k3tnGPXwvk
    2. Styropian - na przyklejony styropian należy ułożyć tynk cienkowarstwowy wewnętrzny,
    3. Ścianę można także ocieplić wełną mineralną stosując ruszt z profili aluminiowych a następnie płyty gipsowo-kartonowe.
    W związku z powyższym cena zależy od zastosowanych materiałów.
    Jak możesz zamieść jakieś zdjęcia.
    Pozdrawiam

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zdecydowanie polecam multipora - tam gdzie obecnie mieszkam mam tak zrobione własnie scianki szczytowe - robota była łatwa, chociaz nie wiem jak docieplaja bo mialem ocieplenie z zewnatrz i roznicy nie widze - mnie chodzilo o wzmocnienie.
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony