dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dyzio4

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Zaścianki
    Kod pocztowy
    15-521
    Posty
    1

    Domyślnie Napęd do bramy SOMFY ciągle się psuje - proszę o pomoc w wyborze innego.

    Dzień dobry. To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość ale potrębuję pomocy.
    W 2010 roku kupiłem bramę 4m i zleciłem zamontowanie do niej napędu, na moje nieszczęście Somfy.

    Od tamtej pory napęd ciągle się psuje i co ciekawe w takiej oto sytuacji. Brama działa przez cały rok bez zarzutu ale jeżeli tylko przychodzi mróz następuje jej koniec (palą się jakieś płytki, czy coś takiego). Już kilkanaście razy napęd był naprawiany, wymieniane płyty, itp. i ciągle to samo. Dodam, że mieszkam w Białymstoku więc zima u nas jest zimna i zazwyczaj długotrwała


    Bardzo proszę o pomoc wyborze innego, takiego który oprze się zimie płn-wsch. Polski.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radziej3city

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Trójmiasto
    Posty
    124

    Domyślnie

    Kup napęd firmy FAAC lub BENINCA.Co do modelu to wszystko zależy od wagi i długości bramy.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radziej3city Zobacz post
    Kup napęd firmy FAAC lub BENINCA.Co do modelu to wszystko zależy od wagi i długości bramy.
    Dokładnie- popytaj o FAAC lub Beninca. Najlepiej gdyby zamontował ci to uprawniony montazysta ( mógłbyś kupic na Allegro np benince i zamontowalby jakis elektryk) ale wtedy nie bedzie gwarancji. Oprócz tego to porządne włoskie automaty. Z niemieckich to Marantec lub Sommer- rownież bardzo dobre. A ze zapytam- dlaczego nie wymieniono całego automatu? Moze trafił sie jakis bubel bo somfy tez jest ok i dziwnie to wyglada.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar makaroniarze
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-100
    Posty
    27

    Domyślnie

    Również polecamy Benincę. Mam ich napęd Bull w swojej bramie przesuwnej już 3 rok i nic złego się nie dzieje, wszystko działa bez zarzutu, a nawet jakby coś, to jest gwarancja. Współczuję Ci, że kupiłeś taki szajs. Dziwię się, że i tak długo chciało Ci się z nim męczyć.

  5. #5

    Domyślnie

    Faac, 6 lat bez uwag.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    FAAC również polecam , w największe mrozy bezproblemowo

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    izakurek82

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    02-447
    Posty
    15

    Domyślnie

    Ja również ;polecam FACC 4 lata bez serwisu i obsługi jakiejkolwiek... Choć ostatnio coś mi się zacieło... nie wiem czy to mróz czy co ale fachowiec w 10 minut sobie poradził...

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariusznowak976

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-021
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam

    Mi automat facc odmówił posłuszeństwa pół roku po zakończeniu gwarancji... Obecnie jest w naprawie... zobaczymy jakie koszty...

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    serwisant67

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-714
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jeśli napęd Somfy się psuje, zawiódł zapewne montaż. Napędy Somfy działają niezawodnie zarówno w +50 jak i w - 30. Z moich doświadczeń wynika, że główną przyzczyną usterek tych napędów są nieprawidłowości podczas montażu. Instaluję je już którys rok i wszystko działa bez zarzutu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony