Mam pytanie dot. kolejności wykonania prac. Będę wykonywał w nowo wybudowanym domu tynki z płyt GK przymocowane do ścian (z pustaków ceramicznych) za pomocą kleju oraz sufit z płyt GK podwieszony na profilach jednopoziomowo. Pytanie czy najpierw wykonuje się w takim przypadku sufit czy też ściany? Znajomy który ma w tym jako takie doświadczenie (w przeciwieństwie do mnie) twierdzi, że najpierw należy wykonać sufit a dopiero później ściany. Twierdzi, że w takim przypadku płyty ze ścian wspierają sufit. Ja sam do końca nie jestem przekonany a przeglądając Internet napotkałem sprzeczne opinie w tym temacie.
Sporo jest opinii, że w pierwszej kolejności należy wykonać ściany a następnie sufit z dylatacją w postaci taśmy ślizgowej, jednak najczęściej informacje te dotyczą konstrukcji ścian i sufitów na stelażu a do tego jak to zwykle bywa na forach po kilku postach rozpoczynają się kłótnie i różni fachowcy piszą, że najpierw sufity inni, że najpierw ściany tak więc nie mogę dotrzeć do konkretnej odpowiedzi.