dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 102
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArtMedia
    WItam.

    U nas jest tynk mineralny Rockwool-a pomalowany farbą silikonową Bolix-a. Farba lezy od roku. Cały czas wygląda jak nowa. Ale następnym razem jeśłi w ogóle zdecydowałbym się na ścianę dwuwarstwową (w co watpię) tynkowałbym tynkiem barwionym w masie. Niestety w przeciwnym wypadku każde obicie jest widoczne. Szczególnie przy wejściu.
    Czemu nie decydowałbyś się na ścianę dwuwasrtwową? Jest problem z wytrzymałością?
    Dom już wykończony. Ja też.
    Marcin

  2. #22

    Domyślnie

    Sonika!
    Jeśli możesz to prześlij namiary na priva. Mnie tynkowanie i malowanie czeka pod koniec października. Tynk mineralny. Pozdrawiam

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Aishan,
    wysłałam Ci informacje na priv.

  4. #24

    Domyślnie

    Korzystajac z tego ze temat zblizony.
    Prosze o pomoc wobec dylematu:

    beton komorkowy + welna

    tynk mineralny + farba (jakich firm tynk i farby stosuje cie?)
    czy tynk silikatowo-silikonowy barwiony w masie (czy Terranova moze byc?)

    Bardzo prosze o jakies komentarze

    Fugas

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarcinU
    ...
    Czemu nie decydowałbyś się na ścianę dwuwasrtwową? Jest problem z wytrzymałością?
    Dlatego, że się obija byle czym. A jak już malowana, to w ogóle wystarczy drasnąć, nawet łokciem przy wejściu aby się malutka grudka tynku ułamała i już biała kropka. Dlatego jesli już 2W to koniecznie tynk barwiony w masie. Ponadto w narożnikach i przy wejściach fragmenty 3W lub przynajmniej płytki klinkierowe itp. A następnym razem i tak buduję 3W bo jest tańsza.

  6. #26

    Domyślnie

    A co sądzicie o farbie elewacyjnej akrylowo-silikonowej?
    Nadaje się na elewację z cegły silikatowej?
    Czym tak naprawdę różni się od tylko silikonowej i jakie ma to znaczenie praktyczne?
    P.P.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArtMedia
    Dlatego, że się obija byle czym. A jak już malowana, to w ogóle wystarczy drasnąć, nawet łokciem przy wejściu aby się malutka grudka tynku ułamała i już biała kropka. Dlatego jesli już 2W to koniecznie tynk barwiony w masie. Ponadto w narożnikach i przy wejściach fragmenty 3W lub przynajmniej płytki klinkierowe itp. A następnym razem i tak buduję 3W bo jest tańsza.
    Dlatego dałem tynk o najmniejszym możliwym ziarnie (baranek 1,5mm) i pomalowałem farbą silikatową, która barwi w masie (petryfikuje), a nie tworzy powłoki malarskiej. Żadnych problemów z odpryskami.

    A z narożnikami masz racje - z tego powodu podcienie na tarasie i przy wejściu będę okładał płytkami klinkierowymi, a przy garażu myślę o zrobieniu jakiejś solidniejszej oblicówki.

    Ech... żeby oblicowanie klinkierem tyle nie kosztowało to też bym zrobił 3W
    Jasiu

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Skończyliśmy elewację.
    Jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z tynku jak i z farby Lotusana.
    Także wykonanie jest na piątkę. I to cieszy.
    Na około 130m2 zużyliśmy 14 worków tynku - baranek 2mm i 3 wiadra farby.
    Koszt tynku i farby wyniesie ok. 3 tys. złotych.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jasiu
    ...
    Dlatego dałem tynk o najmniejszym możliwym ziarnie (baranek 1,5mm) i ...
    My także, ale to nic nie daje. Wystarczy zaczepić rękawem... Wczoraj żona zaczepiła krzesełkiem plastikowym przy wejściu i już biała rysa 1x3cm...
    Będę oklejał płytkami przy wejściu przy okazji oklejania cokołu...

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ten najmniejszy baranek w zamyśle miał minimalizowac kurzenie się elewacji (na odpryski oczywiscie nic nie pomaga )
    Jasiu

  11. #31

    Domyślnie

    Ja używałem silikonowej farby Atlasa. Na początku miała być silikatowa (taniej), ale wymarzyliśmy sobie czerwony domek, a takie kolory w farbach silikonowych są nie do uzyskania. O doświadczeniach z użytkowania nic nie powiem, bo malowanie odbyło się tylko kilka miesięcy temu.

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    no to jak są nie do uzyskania w silikonowych, to jaką w końcu pomalowaliście?

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał mieczotronix
    no to jak są nie do uzyskania w silikonowych, to jaką w końcu pomalowaliście?
    Sorki, przejęzyczenie (lub przeklawiaturowanie ). Kolorów nie było w farbach silikatowych, dlatego malowaliśmy droższymi farbami silikonowymi.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    My też malowaliśmy silikonowymi. Kolorów, aż głowa boli.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Czy malowaliscie podkladem, np jakąs białą farbą elewacyjną, a na to kolor, czy tez od razu kolorem?

    Czy wystarczyło jednokrotne malowanie kolorem?
    Budownictwo to moja pasja

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    ja kupiłem farby atlasa i do nich specjalnych grunt pod farby silikonowe też atlasa.
    Malowali od razu na tynk. Miałem jedną ścianę zatartą na gładko jakimś cekolem i tam wystarczyło malować raz. Na reszcie ścian miałem zaprawę tynkarską atlasa - dość chropowatą i tam trzeba było malować 2 razy.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jasiu

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.099
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Ja miałem wszystko Cersita ale tak samo jak u Miecza - tynk -> grunt (specjalny ?) -> farba
    Jasiu

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArtMedia
    WItam.

    U nas jest tynk mineralny Rockwool-a pomalowany farbą silikonową Bolix-a. Farba lezy od roku. Cały czas wygląda jak nowa. Ale następnym razem jeśłi w ogóle zdecydowałbym się na ścianę dwuwarstwową (w co watpię) tynkowałbym tynkiem barwionym w masie. Niestety w przeciwnym wypadku każde obicie jest widoczne. Szczególnie przy wejściu.
    ArtMedia, jak oceniasz - czy te obicia, to w całości wina ściany 2-warstwowej, czy również jakości farby? Pytam, bo zastanawiam się między innymi nad farbą silikonowa Bolix.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mieczotronix
    ja kupiłem farby atlasa i do nich specjalnych grunt pod farby silikonowe też atlasa.
    Malowali od razu na tynk. Miałem jedną ścianę zatartą na gładko jakimś cekolem i tam wystarczyło malować raz. Na reszcie ścian miałem zaprawę tynkarską atlasa - dość chropowatą i tam trzeba było malować 2 razy.
    Jak to jest z tym gruntem? Chcę położyć farbę silikonową na zwykły tynk cementowo -wapienny na ścianie 3-warstwowej.
    W Bolixie i Kabe powiedziano mi, że grunt jest konieczny, a w Caparolu, że wcale nie, ale za to konieczne jest 2-krotne malowanie.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    My mamy tynk mineralny firmy STO i dawaliśmy grunt, a potem tynk silikonowy.
    Koszt gruntu jest niewielki, ok. 1zł/m2.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony