dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 123 z 223
Pokaż wyniki od 2.441 do 2.460 z 4448
  1. #2441
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A jakiej klasy konkretnie ?
    A jaka klasa będzie w projekcie ?
    Nie wiem jaka klasa betonu będzie w projekcie. Ale na budowie można go też przygotować a zależy to przecież od proporcji składników i dobrego wymieszania.
    Nie jest to popularne więc naturalnie budzi obawy. Ja też mam obawy ale jest trochę czasu na zapoznanie się z tym. Piszę z gościem od tego systemu ale na razie ciężko jest wydusić jakieś konkrety. Pewnie temu bo sami z tego robią i nie na rękę jest im aby ktoś sobie to sam zrobił ale zobaczę co da się dowiedzieć.

  2. #2442
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To moze zapytać go, jaki beton jest stosowany.
    A jesli C 20/25 ?
    Zrobisz taki ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 12-05-2016 o 20:45
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #2443
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To moze zapytać go, jaki beton jest stosowany.
    A jesli C 20/25 ?
    Zrobisz taki ?
    Nie wiem, pewnie nie będzie łatwo i lepiej to zamówić w betoniarni. Nie jest łatwo wszystko odpowiednio dobrać i wymieszać. Zrobi się źle i już klasa betonu spadnie no chyba ze od kogoś mądrego się dowie jak to zrobić w betoniarce.

  4. #2444
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar APZ
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.255
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To moze zapytać go, jaki beton jest stosowany.
    A jesli C 20/25 ?
    Zrobisz taki ?
    W prefabrykacji obawiam się, że mogą się pojawić wyższe klasy. Właśnie to jedna z zalet, że na zakładzie zrobią wyższą klasę.
    Dziennik Budowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t-indywidualny

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ogrzewana powierzchnia użytkowa 137,5 metrów kwadratowych
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 44 kWh/(m2 * rok)
    Strop 30, ściany 30, podłoga 15cm
    Wentylacja nawiewno - wywiewna
    Kable.

  5. #2445
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Nie wiem, pewnie nie będzie łatwo i lepiej to zamówić w betoniarni. Nie jest łatwo wszystko odpowiednio dobrać i wymieszać. Zrobi się źle i już klasa betonu spadnie no chyba ze od kogoś mądrego się dowie jak to zrobić w betoniarce.
    W betoniarce, to jak cię mocno postarasz, moze B15 ukręcisz.
    Chyba, że wiesz, jak dobrać odpowiedni stosunek c/w, jakie i ile plastyfikatory, i jak wpływają na ilość wody zarobowej, jak dobrać krzywą uziarnienia i to, ze betoniarka bedzie potrafiła wymieszać beton o konsystencji zbliżonej do połsuchego.

    A jak juz sobie z tym poradzisz, to pozostanie jeszcze tylko zaopatrzenie sie w odpowiednią wagę, zeby trzymać proporcje

    Ile m3 potrzebujesz na jeden prefabrykat ? Bo betoniarką ukręcisz na raz 80-90 litrów....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #2446
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    W betoniarce, to jak cię mocno postarasz, moze B15 ukręcisz.
    Chyba, że wiesz, jak dobrać odpowiedni stosunek c/w, jakie i ile plastyfikatory, i jak wpływają na ilość wody zarobowej, jak dobrać krzywą uziarnienia i to, ze betoniarka bedzie potrafiła wymieszać beton o konsystencji zbliżonej do połsuchego.

    A jak juz sobie z tym poradzisz, to pozostanie jeszcze tylko zaopatrzenie sie w odpowiednią wagę, zeby trzymać proporcje

    Ile m3 potrzebujesz na jeden prefabrykat ? Bo betoniarką ukręcisz na raz 80-90 litrów....
    Nie liczyłem ile dokładnie potrzeba betonu na prefabrykat. Na razie to jest świeży temat i dogłębnie go jeszcze nie analizowałem. W tych prefabrykatach ściana ba 5cm grubości betonu więc na 1m2 pójdzie jakieś 0,05m3 betonu plus to co na słupy po bokach. Siatka idzie z pręta 4,5mm w oczku 15x15cm a po bokach dwa pręty fi 12. W formie wykłada się styropian o gr.10cm i na to daje zbrojenie i zalewa. Więc bardzo łatwa robota. Tylko z tym betonem kłopot.

  7. #2447
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ściana o grubosci 5cm i Ty chcesz tam beton z betoniarki lać ?
    Ty masz pomysły....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #2448
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ściana o grubosci 5cm i Ty chcesz tam beton z betoniarki lać ?
    Ty masz pomysły....
    Nie wiem bo dużo tego na jeden prefabrykat nie pójdzie i nie wiem jak to będzie gdy tego się mało zamówi a betoniarni.

  9. #2449
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Daj sobie spokój z tym pomysłem.
    Poczekaj na wycenę z praefy, a jak zobaczysz cenę to i tak będziesz budował z betonu w piance
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #2450
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Nie liczyłem ile dokładnie potrzeba betonu na prefabrykat. Na razie to jest świeży temat i dogłębnie go jeszcze nie analizowałem. W tych prefabrykatach ściana ba 5cm grubości betonu więc na 1m2 pójdzie jakieś 0,05m3 betonu plus to co na słupy po bokach. Siatka idzie z pręta 4,5mm w oczku 15x15cm a po bokach dwa pręty fi 12. W formie wykłada się styropian o gr.10cm i na to daje zbrojenie i zalewa. Więc bardzo łatwa robota. Tylko z tym betonem kłopot.
    Najtaniej kupić cała "fabrykę domów " powinno jeszcze być kilka po czasach Gierka ...
    Darek B

  11. #2451
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    W wylewanych ścianach warto by zamontować peszle ma przewody elektryczne. Choć i tak jak fotohobby uważam ten pomysł wylewanych ścian za poroniony.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  12. #2452
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Daj sobie spokój z tym pomysłem.
    Poczekaj na wycenę z praefy, a jak zobaczysz cenę to i tak będziesz budował z betonu w piance
    Co to jest beton w piance?
    Wiesz dobrze że mam wiele różnych myśli, ale jak nie jestem czegoś zupełnie pewny to myślę dalej. Mam na to czas.
    Tak jak już wspominałem, to ogólna bryła domu i rozkład pomieszczeń raczej się nie zmieni. Więc będzie ta forma. Według OZC zap. wychodzi 21kWh/m2 dla okien o g=50%. Moc grzewcza 20W/m2. Jeżeli dam okna o większym g czyli 62% oraz ustawi się temperaturę w łazienkach na tyle co w pokojach to wtedy zap. na ciepło spadnie do 13,5kWh/m2 a moc grzewcza do 15,2W/m2. Wtedy w łazienkach farelką by się szybko podgrzewało powietrze na czas kąpieli i jest to według mnie dobre rozwiązanie. Wtedy albo promienniki ciepła i/lub kable grzewcze. Ale to są tylko obliczenia i dużo teorii. W praktyce może być różnie temu w razie czego mam opcję robienia normalnego CO ale nie dla domu o tak niskim zapotrzebowaniu tylko zejdę do 2-3l. Wszystko zależy od cen. Przykładowo jak reku o sprawności 95% będzie kosztować 3razy więcej od takiego o sprawności 85%, do tego okna które chcę będą kosztować też znacznie więcej od typowych (typowe to trzyszybowe o g=50% i Uw=0,8W/m2, bo innych nie biorę pod uwagę), w połączeniu z grubsza izolacją niż taką dla domu 2-3l i lepszemu uszczelnieniu dadzą kwotę wyższą (dużo wyższą) niż te gorsze parametry poszczególnych elementów z CO i pompa ciepła to tego nie będę robił. Nie będę na siłę schodził z zap. na ciepło. Musi się to opłacać. Prawdopodobnie dla tego projektu będzie bardziej opłacalne niskie zap. na ciepło i eliminacja CO. Ale to tylko moje przypuszczenia.

  13. #2453
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    W wylewanych ścianach warto by zamontować peszle ma przewody elektryczne. Choć i tak jak fotohobby uważam ten pomysł wylewanych ścian za poroniony.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Na pewno pomysł jest poroniony a ja sam mam nie równo pod sufitem temu takie pomysły mi przychodzą na myśl.
    O peszlach to myślałem i wiem ale ponoć w ścianach zewnętrznych nie ma za dużo miejsc aby szły kable, że więcej w działówkach tego idzie. Jeszcze się zastanawiam jak kable puścić ale myślę że w suficie podwieszonym je schowam mocując do stropu i wtedy kabelki pójdą prosto do puszki czy kontaktu. Na samą pasywność domu to chyba nie ma znaczenia więc tego nie zgłębiałem jeszcze ale warto pomyśleć gdzie jakie gniazdko, czy włącznik będzie. Peszle na pewno są dobrym pomysłem aby w przyszłości za jakieś 20-30lat można było łatwo wymienić kable na nowe gdy będzie taka potrzeba. Więc peszle też dam w działówkach a to będzie oznaczało więcej kucia jak będą murowane ale myślę że warto. Oczywiście jak będzie trzeba kable wymieniać to sufit podwieszony się rozbierze ale trudno. Może uda się tak tam kable poprowadzić by nie trzeba było całego sufitu rozwalać ale za wcześnie aby o tym myśleć bo trzeba się skupić na wybudowaniu domu a do tego jeszcze daleka droga.
    Mam do Ciebie pytanie o ggwc. Jak Ci się sprawuje? Czy wystarcza 150mb rury? Mierzyłeś może jaką daje temperaturę szczególnie latem i zimą? Ktoś Ci liczył ile tego masz dać czy sam tak oszacowałeś?

  14. #2454
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    @kamil Beton w piance, skład: zwykły beton, plus ocet, plus soda, plus czakanie na związanie betonu. Jak reakcja zajdzie w formie, to można nawet uzyskać bloczek piankowo-betonowy

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  15. #2455
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    @kamil Beton w piance, skład: zwykły beton, plus ocet, plus soda, plus czakanie na związanie betonu. Jak reakcja zajdzie w formie, to można nawet uzyskać bloczek piankowo-betonowy

    Pozdrawiam
    Cezary
    Aha, ale tego to nie chcę.
    Co z tym ggwc?

  16. #2456
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Aha, ale tego to nie chcę.
    Co z tym ggwc?
    Z tym gwc to mi chodzi o następujące kwestie:
    1) Na jakiej głębokości masz ułożone rury?
    2) Pod domem czy obok i na jakiej powierzchni?
    3) Jaki daje efekt w postaci czerpni dla reku? Jaką daje temperaturę latem i zimą?

  17. #2457
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Z tym gwc to mi chodzi o następujące kwestie:
    1) Na jakiej głębokości masz ułożone rury?
    2) Pod domem czy obok i na jakiej powierzchni?
    3) Jaki daje efekt w postaci czerpni dla reku? Jaką daje temperaturę latem i zimą?
    Rury położone na głębokości 2m poza domem. Decyzję o budowie ggwc podjąłem ad hoc przy okazji prowadzenie rury wodociągu i kanalizacji. Koparka była na miejscu. GGWC jest pętlą o średnicy na jaką pozwalała dł. rury 150 mb. Z lotu ptaka wielki balon. O efektach nie wiem nic, bo dom w budowie, a rura jeszcze sucha.
    Inwestycja w ggwc miała początkowo wspomagać wentylację z reku do wstępnego grzania zimą i chłodzenia latem, ale jasiek71 już mnie nieco naprostował co do sprawności chłodzenia. Teraz kombinuję jakąś malutką PC woda/woda z wykorzystaniem tej rury bo ponoć mogę wyciągnąć z ziemi 3 kW, a mam bardzo dobre warunki terenowe t/z woda gruntowa na 1,5 m głębokości. Zakopywaliśmy tę rurę we wrześniu zeszłego roku po długotrwałych suszach.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  18. #2458
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Rury położone na głębokości 2m poza domem. Decyzję o budowie ggwc podjąłem ad hoc przy okazji prowadzenie rury wodociągu i kanalizacji. Koparka była na miejscu. GGWC jest pętlą o średnicy na jaką pozwalała dł. rury 150 mb. Z lotu ptaka wielki balon. O efektach nie wiem nic, bo dom w budowie, a rura jeszcze sucha.
    Inwestycja w ggwc miała początkowo wspomagać wentylację z reku do wstępnego grzania zimą i chłodzenia latem, ale jasiek71 już mnie nieco naprostował co do sprawności chłodzenia. Teraz kombinuję jakąś malutką PC woda/woda z wykorzystaniem tej rury bo ponoć mogę wyciągnąć z ziemi 3 kW, a mam bardzo dobre warunki terenowe t/z woda gruntowa na 1,5 m głębokości. Zakopywaliśmy tę rurę we wrześniu zeszłego roku po długotrwałych suszach.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Ja się zastanawiam nad gwc ale najlepiej jakby mogło być pod domem ale to się okaże po badaniach gruntu bo to co wykopię na tych 2m chciałbym z powrotem dać. Pytanie czy do tego trzeba wykopać dziurę czy wystarczy jakieś paski rowów zrobić i w nich umieścić rurki od gwc?

  19. #2459
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Ja się zastanawiam nad gwc ale najlepiej jakby mogło być pod domem ale to się okaże po badaniach gruntu bo to co wykopię na tych 2m chciałbym z powrotem dać. Pytanie czy do tego trzeba wykopać dziurę czy wystarczy jakieś paski rowów zrobić i w nich umieścić rurki od gwc?
    Jeśli rury gwc/ggwc będą zanurzone w wodach gruntowych to może być pod domem. W innym przypadku wychłodzisz grunt po domem przez okres zimowy, a nie odzyskasz tego chłodu latem.

    Pozdrawiam
    Cezary

    PS. Na temat wyrywania ciepła i chłodu z gruntu są osobne obszerne wątki.
    Ostatnio edytowane przez cezary.pl ; 17-05-2016 o 19:54 Powód: PS
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  20. #2460
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    W innym przypadku wychłodzisz grunt po domem przez okres zimowy, a nie odzyskasz tego chłodu latem.
    Ja bym nie odważył się stawiać takiej tezy. To zbyt trudny temat, żeby sprowadzić do takiego zdania.
    Jestem na etapie testów, ale zanim powiem co i jak to minie kilka lat.
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

Strona 123 z 223

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony