dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 173 z 223
Pokaż wyniki od 3.441 do 3.460 z 4448
  1. #3441
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Nie mów że konstrukcyjne tylko że trzeba Ci dechy..
    Suche dechy. Ostrugać można samemu. Żadna filozofia.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  2. #3442
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Dokładnie, jak piszesz - https://www.google.pl/search?q=rema+...hIAo0Q_AUIBigB nie jest to może szał jeśli chodzi o heblarki, ale 280mm dechę wystrugasz. Ale takie nie są polecane- bo zrobi z nich łódkę.
    Ale cegłą z rozbiórki - wymuruje sam cegła jest bardzo prosta do murowania..
    Odpowiednia tylko zaprawa i ładuje 2/3 wysokości cegły zaprawę i ubijam, fizyka robi swoje dalej, zaprawa wciska się w szczeliny pod szarem cegieł, jak i wypycha się do góry między cegłami, nadmiar zbieram i daje dalej. Jeśli zrobisz to estetyczne - to wytynkujesz parę miejsc dla lepszego efektu, resztę zostawisz samą .. Zresztą masz stary dom - rozbierz go - on pewnie jest z cegieł ..
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 29-12-2016 o 10:06

  3. #3443
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Dokładnie, jak piszesz - https://www.google.pl/search?q=rema+dyma+8&espv=2&biw=1364&bih=678&sourc e=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj-3JedkpnRAhXECSwKHXhIAo0Q_AUIBigB nie jest to może szał jeśli chodzi o heblarki, ale 280mm dechę wystrugasz. Ale takie nie są polecane- bo zrobi z nich łódkę.
    Czemu łódkę? Dorabiasz z OSB długi stół, przed i po i można jechać. Pytanie, czy te plastikowe zębatki wytrzymają? Ja jednak bym polecał jakiś używany wynalazek z żeliwnymi stołami i konkretnym wałkiem Po budowie można sprzedać. Dodatkowy plus - nikt nie ukradnie.


    Edytowane:
    Tak patrzę Kamil na ten projekt "Gładki" i myślę, że byłby idealny dla ciebie. Zwarta bryła, nie za szeroki, trzy izolowane sypialnie, z tego te na górze naprawdę olbrzymie (Dodatkowa garderoba albo tę większą podzielić), dwie łazienki, dodatkowy stryszek na bambetle, bardzo prosty w budowie a więc tani. Czego ci więcej potrzeba?
    Ostatnio edytowane przez perm ; 29-12-2016 o 10:19
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  4. #3444
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ale ja już mam taką - w spadku - dziadek maił do drobnych prac i udało mi się wydębić, jak robiłem meble.
    Łódka z deski robi się od schnięcia, już niestety sprawdzone i nie da się uniknąć tego, taka natura drewna.
    Drewno- można w nim pominąć efekt skurczu na długości, a tak skurcz styczny i promieniowy jest spory .. a jeszcze układ słojów ..
    oraz przecięcie deski.. robi to - że jedna strona kurczy się mniej, druga bardziej = łódka ..
    Oczywiście dobrze by było mieć z żeliwnym, ale te zębatki to tylko posuw grubościówki.

    ps zobacz mój piecyk rakietowy - zobaczę co z niego będzie - link jest w DB moim
    a komentarze proszę w komentarzach

    Jak widać - drewniany dom do remontu - ostatnio wpadło trochę ponad 12 m3 dęba .. będzie na podłogi, ramy drzwi, drzwi wewnętrzne .. i jeszcze trochę zostanie ..

    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 29-12-2016 o 10:30

  5. #3445
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Ale ja już mam taką - w spadku - dziadek maił do drobnych prac i udało mi się wydębić, jak robiłem meble.
    Łódka z deski robi się od schnięcia, już niestety sprawdzone i nie da się uniknąć tego, taka natura drewna.
    Drewno- można w nim pominąć efekt skurczu na długości, a tak skurcz styczny i promieniowy jest spory .. a jeszcze układ słojów ..
    oraz przecięcie deski.. robi to - że jedna strona kurczy się mniej, druga bardziej = łódka ..
    Oczywiście dobrze by było mieć z żeliwnym, ale te zębatki to tylko posuw grubościówki.

    ps zobacz mój piecyk rakietowy - zobaczę co z niego będzie - link jest w DB moim
    a komentarze proszę w komentarzach

    Jak widać - drewniany dom do remontu - ostatnio wpadło trochę ponad 12 m3 dęba .. będzie na podłogi, ramy drzwi, drzwi wewnętrzne .. i jeszcze trochę zostanie ..
    Dlatego tarcicę się sezonuje a nie suszy komorowo. Chyba, że ktoś będzie kleił. Przy sezonowaniu wyrównują się naprężenia więc po obróbce jest szansa, że decha będzie prosta. Rok/cm dla sosny, dwa dla dębu, jak to starzy fachowcy mówią. Można też wiatrak o czym kiedyś pisałem tyle, że przy obecnych cenach prądu drogo wychodzi.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  6. #3446
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Wilgotnościomierz - pierwsza rzecz którą trzeba mieć.. bo to nie sztuka wysuszyć na wiór .. tylko później nabierze znowu "wody"
    i zacznie pęcznieć, stąd tak wiele problemów z pakietami itp.. kiedy się tego dobrze nie zrobi..
    Tak jak podłoga u Rodziców.. deska super cudna.. tylko szczeliny się zrobiły .. po 5mm teraz trzeba wiertarkę rozwierć gwoździe, wyczyścić
    spoiny zalać klejem..listwę trzymającą do góry dechę .. w poprzek .. i wtedy szczeliny się zejdą, a tak Tato na chamca wbił gwoździe, deski zostały w miejscu..
    nie było by gwoździ, podszpanować ukrytym klinem i podłoga bez szczelinki. Szafę wykonałem z drewna klejonego, nic się nie stało nawet przy grzejniku.

  7. #3447
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Nie mów że konstrukcyjne tylko że trzeba Ci dechy..
    Ale to musi być drewno konstrukcyjne aby było z dobrego drewna a nie z jakiś krzaków czy coś takiego.

  8. #3448
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Zapomnij. Firma jest nastawiona na zysk. Za dużo klientów nie mają, jak każdy. Jak już się trafi, to trzeba na nim zarobić. Jaki oni mają biznes w tym, byś ty miał tanio?

    Moim zdaniem: zrób projekt, do tego zapłać za porządny projekt wykonawczy z każdym detalem konstrukcyjnym, zamów suche drewno w tartaku i próbuj sam. Tak wyjdzie najtaniej, bo zdaje się o to ci chodzi. Ja jednak, na twoim miejscu zrobiłbym z silikatów, nie bawił się w szkielet, bo to, wbrew pozorom pracochłonne. To co zapłacisz murarzowi to ułamek twoich kosztów przy samoróbie szkieletu. Strop drewniany, ewentualnie szkielet na górze, by było lżej i bez mostków ale lepiej chyba jak w tym projekcie "Gładki" tylko poddasze, bez ścianek kolankowych. Tak będzie najtaniej i masz konkretny dom a nie kupę desek.
    Cennik na drewno widziałeś a to jest większy koszt całości. Niezależnie od tego czy zamówię u nich drewno czy sami będą robić ściany to i tak belki trzeba uciąć na odpowiedni wymiar. Oni potem najwyżej muszą porobić gotowe elementy ścian. Nie zrobią ściany ponad 10m i będzie musiała być w dwóch czy trzech częściach więc te części przygotują. Zazwyczaj takie firmy mają gwoździarki więc pozbijanie takich ścian idzie im szybko. Śmiem twierdzić że na mój domek to i by w dzień to zrobili bez problemu, chodzi mi o pozbijanie ścian jak już będą gotowe pocięte belki. Jak za tą robotę krzykną nie wiem, 10k to zamówię same drewno i tyle. Na pewno nie mam zamiaru aby na moim jednym zamówieniu , tym bardziej że prostym jak składanie cepa, dorobili się kasy na nowe samochody. Ja też pracuję w firmie produkcyjnej, też jest dużo ludzi (mało się nie zarabia, w okolicach średniej krajowej), jest trochę drogich maszyn, hale magazynowe itp ale jak przyjdzie klient i zamówi sporo przewodów, prostych w robocie które idą raz dwa to wiem ze cena dla takiego jest też specjalna i nie musi być wielkim producentem by mieć dobre ceny. Czasem i robi się z marżą 30 czy 40% a producenci mogą mieć 20-25%. Cena za części potrafi być i nie raz jeszcze z mniejszą marżą sprzedawana nawet 10% więc de facto zarobek to jest 10-30% marzy od cen zakupowych. W marży do ceny części jest cały zarobek. Więc kokosów nie ma a jakoś firma prężnie idzie do przodu, rozbudowuje się, zatrudnia kolejnych ludzi itd. Może nie robi się tego w milionach sztuk miesięcznie ale to nie znaczy że przez to klient musi być skasowany jak za zboże.
    Tak jak pisałem, domek mam bardzo prosty więc jak cena będzie zaporowa to zatrudnię do pomocy dwóch ludzi i sami to sobie zrobimy i tyle. Tak jak sam pisałeś, zamówi się projekt konstrukcyjny szczegółowy i można działać. Według mnie uczciwą ceną za zrobienie ścian konstrukcyjnych, czyli za ich pozbijanie w fabryce to więcej jak 2-3k nie powinni żądać nie licząc ceny za drewno, czy za projekt wykonawczy który i tak będzie musiał być zrobiony. Chodzi mi typowo o koszt pozbijania belek w ściany. Nawet to jak dla mnie jest trochę sporo ale tyle to jeszcze jestem w stanie zapłacić bo jak nie im to zapłacę pomocnikom, pewnie by aż tyle to nie wyszło ale za lepszą jakość wykonania jestem w stanie dopłacić. Oczywiście potem dojdzie koszt transportu elementów na budowę ale zamawiając same drewno to też by musiało dojechać. Jedynie fajne jest to że jest blisko więc nie mogą za transport żądać kosmicznych pieniędzy tłumacząc się dużą odległością. Oczywiście koszty dostawy czy rozładunku to inna prawa ale zawsze tak jest, niezależnie od rodzaju użyty materiałów, wszystko musi dojechać i być rozładowane. Koszty montażu elementów to też druga sprawa, która tak na dobrą sprawę nie powinna mieć nic wspólnego z kosztami za wyprodukowanie ścian. Oczywiście z tymi kosztami też się liczę ale to już jest inny przelicznik. Wyślę im zapytanie i będzie się widzieć co odpowiedzą.

  9. #3449
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Suche dechy. Ostrugać można samemu. Żadna filozofia.
    Niby tak ale jak za struganie dopłata jest 200zł do m3 to siłą rzeczy lepiej dopłacić a mieć z tym spokój. Samemu trochę czasu na to by poszło i uważam że nie warto.

  10. #3450
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Cennik na drewno widziałeś a to jest większy koszt całości...
    Ja piszę o tym jak to wygląda w praktyce, ty o tym, co chciałbyś by było. Za jakieś grosze to oni nawet wyceny ci nie zrobią. Zorientują się, że nie zarobią i skończy się rozmowa. 200 zł za m3 drewna struganego czterostronnie to bardzo mało. Na tyle mało, że nie opłaca się kupować maszynki.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  11. #3451
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Ja piszę o tym jak to wygląda w praktyce, ty o tym, co chciałbyś by było. Za jakieś grosze to oni nawet wyceny ci nie zrobią. Zorientują się, że nie zarobią i skończy się rozmowa. 200 zł za m3 drewna struganego czterostronnie to bardzo mało. Na tyle mało, że nie opłaca się kupować maszynki.
    Jak nie zarobią jak zarobią, raz zarobią na sprzedaży drewna, dwa- zarobią na zbijaniu belek w ściany i trzy -zarobią na montażu elementów na budowie. Jak robią wiązary to i też na wiązarach zarobią. Nikt nie powiedział że od razu na robocie na parę godzin mają zarobić majątek. Nie chochelką a łyżeczką.
    Nie wiem czy dopłata 200zł za struganie to dużo czy nie ale chyba odpowiednia cena. Skoro w tartaku drewno kosztuje 800zł na dach a jak widziałeś ofertę na KVH to cena średnio 1300zł to chyba tak musi być.

  12. #3452
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Tylko co komu po szkieleciaku? Płyty GK na tym pękają, myszy i robactwo się dupcą w każdej dziurze, a sprzedać trudno, bo każdy woli porządny dom, a nie jakieś tam wióry i watę. No i cena wcale dobra nie jest, bo konstrukcja + OSB to na pewno z 45zł/m2 bez roboty, a w tej cenie masz ścianę z BK - również bez roboty. To po jakiego?

  13. #3453
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Jak nie zarobią jak zarobią, raz zarobią na sprzedaży drewna, dwa- zarobią na zbijaniu belek w ściany i trzy -zarobią na montażu elementów na budowie. Jak robią wiązary to i też na wiązarach zarobią. Nikt nie powiedział że od razu na robocie na parę godzin mają zarobić majątek. Nie chochelką a łyżeczką.
    Chyba żartujesz! Myślisz, że dasz im na piwo a oni polecą robić ci ściany? Nigdy nie miałeś kontaktu z firmami budowlanymi najwyraźniej. Robić i nie zarobić, to po co się męczyć? Nie znasz tego?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  14. #3454
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Tylko co komu po szkieleciaku? Płyty GK na tym pękają, myszy i robactwo się dupcą w każdej dziurze, a sprzedać trudno, bo każdy woli porządny dom, a nie jakieś tam wióry i watę. No i cena wcale dobra nie jest, bo konstrukcja + OSB to na pewno z 45zł/m2 bez roboty, a w tej cenie masz ścianę z BK - również bez roboty. To po jakiego?
    Kamil uważa, że szkielet będzie za darmo. Próby wytłumaczenia mu, że się myli od kilku lat są nieskuteczne. Musi się chłop przekonać na własnej skórze.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  15. #3455
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Kamil uważa, że szkielet będzie za darmo. Próby wytłumaczenia mu, że się myli od kilku lat są nieskuteczne. Musi się chłop przekonać na własnej skórze.
    Jak musi, to trudno.

    Kamil, a może tak żony spytaj co ona woli.

  16. #3456
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Chyba żartujesz! Myślisz, że dasz im na piwo a oni polecą robić ci ściany? Nigdy nie miałeś kontaktu z firmami budowlanymi najwyraźniej. Robić i nie zarobić, to po co się męczyć? Nie znasz tego?
    Jakie na piwo? To ile oni muszą zarobić na ścianach za dniówkę roboty i to jeszcze dla dwóch ludzi przy robieniu ścian? Tak jak pisałem, jak krzykną cenę zaporową to zamówię u nich tylko drewno i finito. To nie jest tak że na mnie się dorobią kokosów tylko że nic nie zarobią jak będą chciwi i tyle w temacie.

  17. #3457
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Kamil uważa, że szkielet będzie za darmo. Próby wytłumaczenia mu, że się myli od kilku lat są nieskuteczne. Musi się chłop przekonać na własnej skórze.
    Oczywiście że nie będzie za darmo a tym bardziej w takiej wersji jaką planuję by to było dobrze. Ale myślę też że masakry nie będzie a przynajmniej nie powinno być. Skoro cena części składowych na szkielet tanie nie są to tania powinna być robota bo jest przede wszystkim dużo szybsza niż w murowanych domach. Na pewno nie może być tak że będą chcieli tyle samo zarobić tak jakby robili dom murowany tym bardziej ze zarabiają już na samej sprzedaży drewna.

  18. #3458
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Tylko co komu po szkieleciaku? Płyty GK na tym pękają, myszy i robactwo się dupcą w każdej dziurze, a sprzedać trudno, bo każdy woli porządny dom, a nie jakieś tam wióry i watę. No i cena wcale dobra nie jest, bo konstrukcja + OSB to na pewno z 45zł/m2 bez roboty, a w tej cenie masz ścianę z BK - również bez roboty. To po jakiego?
    Płyty gk same w sobie nie pękają tylko raczej pęka na łączeniach. W murowanych też się zdarzają pęknięcia i to bardzo często. Skąd myszy maja Ci się wziąć w domach szkieletowych? W taki razie w murowanym też mogą być myszy i nie ma na to reguły. To jest tylko mit że niby murowany jest lepszy. Może lepszy jest od typowej kanadyjki ale na pewno nie będzie lepszy od wersji którą ja planuję. Niestety cenowo nie wiem czy coś się oszczędzi ale na pewno na czasie i na powierzchni zabudowy.

  19. #3459
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Jeszcze takie porównanie parametrów różnych ścian Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ściana szkieletowa.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	377099Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ściana bk+10cm styro.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	377100Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ściana bk+24cm styro.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	377101 a w szkielecie tak bym widział sobie ścianę aby było dobrze Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	konstrukcja ściany1.60x140.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	73,2 KB
ID:	377102. Uważam że łatwiej byłoby mi postawić szkieleciaka niż dom murowany a na pewno lżej dla swoich pleców.

  20. #3460
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Płyty gk same w sobie nie pękają tylko raczej pęka na łączeniach. W murowanych też się zdarzają pęknięcia i to bardzo często. Skąd myszy maja Ci się wziąć w domach szkieletowych? W taki razie w murowanym też mogą być myszy i nie ma na to reguły.
    Ale nie w ścianach i w stropach.
    http://budujzdrewna.pl/forum/viewtopic.php?t=56
    http://regiodom.pl/portal/budowa/sci...-szkieletowego

    komentarz pod drugim artykułem:
    Mam szkieletówkę....
    Mieszkam w niej ja........ i 1000 karaluchów, 30 myszy, 6 szczurów i 2 kuny. Tzn ja w srodku........ A to towarzystwo za płytą G-K moich ścian.
    Czasem się widujemy, jest OK.
    http://forumogrodnicze.info/viewtopi...23091&start=42
    Może nie wierzysz, ale siedzę sobie w fotelu, cisza i spokój dookoła, a tu nagle tuż nad głową słyszę szur, szur, coś drapie pazurkami w moją ścianę tyle, że od środka :twisted: Nie widać, a słychać... Łazi w przestrzeni między balami od zewnątrz, a ścianą wewnętrzną, tupiąc po suficie, wspinając się po wełnie ocieplającej, wkurzając mnie do nieprzytomności ... I nic nie mogę z tym zrobić, bo ani dziury czyli wejścia z zewnątrz nie znajdę, bo taka dziura może być wielkości złotówki, albo i mniejsza, ani nie zapobiegnę wtargnięciu takiej myszy spomiędzy ścian do środka domu, bo to konstrukcja drewniana i takich miejsc z mini-szparkami wystarczającymi dla mini-myszek jest całe mnóstwo, wrrr. A tu wewnątrz mamy do rozszarpania i umoszczenia w gniazdku całe mnóstwo rzeczy, od poduszek i kołderek zaczynając, przez koszule flanelowe i mięciutkie polarki, a na torbie z chrupkami kukurydzianymi kończąc...

    Rozsypałam wstępnie zatrute ziarno w kątach domu, w kuchni, łazience, sypialni, ale czy ta mysza się skusi? A jeśli to jest całe stado myszy i do tego mają już małe? I zapasy na zimę zrobiły sobie na najbliższe dwa lata, więc mojego ziarna nie ruszą? Horror!!! Już widzę dom w strzępach, materace wygryzione, dziury na wylot w ścianach, ruinę w kuchni... Mysi horror i tyle!
    Kiedyś bywałęm w domu murowanym, który miał strop między parterem, a pierwszym piętrem drewniany.
    Legary, płyta, boazeria, zasypane trocinami.
    w nocy towarzystwo tam drapało, szurało, piszczało... Masakra....
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 30-12-2016 o 00:01
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 173 z 223

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony