dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 213 z 223
Pokaż wyniki od 4.241 do 4.260 z 4448
  1. #4241
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beskidziak Zobacz post
    Za 8-9k kupisz kompletna prasę stolarską na zimno 250x130........., fakt.... że nierozbieralną
    Taką co da 80ton nacisku?

  2. #4242
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Taką co da 80ton nacisku?
    3-4kg/cm2, gdzieś 150ton też mi się obiło o uszy....
    117m2 powierzchni użytkowej +42m2 garażu (nieogrzewane), fundament 10 cm Xps, ściany 20 cm 0,038, podłoga 14 cm 0,035, strop terriva 45cm wełna, WM, gaz 100%podłogówka

  3. #4243
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beskidziak Zobacz post
    3-4kg/cm2, gdzieś 150ton też mi się obiło o uszy....
    Jak możesz to podaj linka gdzie to można kupić bo z tego co widziałem to są znacznie większe koszta.

  4. #4244
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Jak możesz to podaj linka gdzie to można kupić bo z tego co widziałem to są znacznie większe koszta.
    Pisałem o używce......najlepiej rozmawiać z firmami handlującymi maszynami stolarskimi. Zamyka się dużo rodzinnych stolarni w Niemczech i ich wyposażenie trafia do Polski..... Jak szukałem dla siebie miałem również propozycje takich z niesprawnym ogrzewaniem półek i one kosztowały od 7tyś.......niestety przy fornirowaniu na zimno wydajność jest za niska. Handlowcy nie ściągają ich......bo nie mają na nie zbytu.... Nie będę reklamowała tych firm ale w necie znajdziesz bez problemu (z Kalwarii,Wadowic,spod Cieszyna)
    Ostatnio edytowane przez Beskidziak ; 21-10-2017 o 20:06
    117m2 powierzchni użytkowej +42m2 garażu (nieogrzewane), fundament 10 cm Xps, ściany 20 cm 0,038, podłoga 14 cm 0,035, strop terriva 45cm wełna, WM, gaz 100%podłogówka

  5. #4245
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beskidziak Zobacz post
    Pisałem o używce......najlepiej rozmawiać z firmami handlującymi maszynami stolarskimi. Zamyka się dużo rodzinnych stolarni w Niemczech i ich wyposażenie trafia do Polski..... Jak szukałem dla siebie miałem również propozycje takich z niesprawnym ogrzewaniem półek i one kosztowały od 7tyś.......niestety przy fornirowaniu na zimno wydajność jest za niska. Handlowcy nie ściągają ich......bo nie mają na nie zbytu.... Nie będę reklamowała tych firm ale w necie znajdziesz bez problemu (z Kalwarii,Wadowic,spod Cieszyna)
    Jak coś masz to podeślij linka chociaż na prv bo szczerze mówiąc z tego co widzę to nawet używana prasa odpowiedniej wielkości to koszt min.25k i to jeszcze netto.
    8-9k to wyszedł mi koszt dla cen wyjściowych bez rabatu i też pytałem w jednym miejscu. Realnie liczę że w 6-7k się zmieści. Powiem tak, jak nie znajdzie się tego w dobrej cenie to całkiem odpuszczę. Na pewno nie wydam 10k aby zrobić sobie płyty za 20k bo to bez sensu. Też liczę na to ze jakby sie to udało to znajdą sie chętni którzy taką prasę odkupią i tak to będzie sobie jakby krążyć po Polsce. A jak nie to i tak takie płyty robiąc samemu z prasą wyjdzie dużo taniej niż kupić gotowe panele SIP. Jeszcze tak do 7k można zainwestować ale na pewno nie kupię prasy na 25k netto, a nawet jakbym kupił to i tak nie miałbym gdzie jej dać bo mam za niski wjazd do garażu i maszyna sie nie zmieści.
    Prasa którą sobie zaprojektowałem z grubsza będzie wyglądać tak z panelami SIP Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	05.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	74,9 KB
ID:	399212 główna konstrukcja będzie skręcona na śrubach aby można było łatwo ją rozebrać w razie czego. Dwuteowniki nie będą mechanicznie skręcone z konstrukcją tylko leżeć. Są ciężkie więc nic im nie będzie. A jak będzie to wtedy je też poskręcam.

  6. #4246
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Mam już gotową animacje najlepiej otworzyć sobie w dużym oknie bo lepiej widać. Trochę bez sensu że są znaki wodne ale z grubsza widać o co chodzi.

  7. #4247

    Domyślnie

    piekna animacje przygotowales Kamil, jestem pod wrazeniem. masz albo wspaniale hobby pt. "dom marzen" albo jestes niesamowicie zamoznym czlowiekiem, ktorego stac na takie marnotrawstwo czasu.
    sprawdzales moze czym rozni sie marzyciel od wizjonera? bo ty z pewnoscia nie jestes tym drugim.
    i jeszcze jedno proste pytanko- jakie strzalki ugiecia powychodzily ci z obliczen w tej prasie w krytycznych punktach? jaka bedzie max. roznica nacisku w 2 punktach ?
    Ostatnio edytowane przez gambit565 ; 25-10-2017 o 22:30

  8. #4248
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    piekna animacje przygotowales Kamil, jestem pod wrazeniem. masz albo wspaniale hobby pt. "dom marzen" albo jestes niesamowicie zamoznym czlowiekiem, ktorego stac na takie marnotrawstwo czasu.
    sprawdzales moze czym rozni sie marzyciel od wizjonera? bo ty z pewnoscia nie jestes tym drugim.
    i jeszcze jedno proste pytanko- jakie strzalki ugiecia powychodzily ci z obliczen w tej prasie w krytycznych punktach? jaka bedzie max. roznica nacisku w 2 punktach ?
    O jakim marnotrawstwie czasu piszesz?

  9. #4249

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    O jakim marnotrawstwie czasu piszesz?
    Kolega ma pewnie na myśli fakt, iż na potrzeby budowy będziesz opracowywał prototyp i wykonywał samodzielnie elementy konstrukcji.

    Naiwnością jest zakładanie, iż wszystko za pierwszym razem pójdzie jak należy, trzeba się liczyć z poprawkami, zmianami koncepcji, wykonania elementów, itd.

    Cała teoretyczna "oszczędność" tej operacji może skończyć się wydaniem więcej niż robiąc to z gotowych dostępnych elementów.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  10. #4250
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Kolega ma pewnie na myśli fakt, iż na potrzeby budowy będziesz opracowywał prototyp i wykonywał samodzielnie elementy konstrukcji.

    Naiwnością jest zakładanie, iż wszystko za pierwszym razem pójdzie jak należy, trzeba się liczyć z poprawkami, zmianami koncepcji, wykonania elementów, itd.

    Cała teoretyczna "oszczędność" tej operacji może skończyć się wydaniem więcej niż robiąc to z gotowych dostępnych elementów.
    Też o tym myślałem ale z drugiej strony co można zepsuć w sklejeniu i sprasowaniu panelu SIP? Płyt osb nie będę robił tylko się kupi gotowe które są dokładne, styropian też o odpowiednim wymiarze. Zrobi się formę aby dokładnie równo ułożyć styropian na osb bo jedynie przez to mogłoby być coś nie tak. Samo zrobienie paneli nie będzie jakiś wielkim wyczynem. Na pewno będzie trudniej z ich montażem na budowie bo praktycznie wszystko musi być na milimetry. Najwięcej czasu schodzi jak sie coś robi i dopiero wtedy myśli nad rozwiązaniem, ale jak sie ułoży wcześniej plan to potem będzie tylko wykonanie. Robienie tych animacji daje mi wyobrażenie jak to będzie w realu i mogę się nad tym zastanowić aby było dobrze. Wrzucam na forum swoje przemyślenia i może czasem ktoś kto to zobaczy to coś mądrego podpowie.
    Obecnie myślę nad podpiwniczeniem domu aby był w nim garaż i dodatkowe pomieszczenia, które zawsze się przydadzą tym bardziej ze na działce będzie mało miejsca na takie pomieszczenia. Najlepiej byłoby mieć piwnicę, tyle że u mnie zdarzało się zbierać tyle wody że w gumiakach nie szło iść bo się woda przelewała. Raz na parę lat się tak zdarza ale zdarza. Na to też mam pomysł aby murek oporowy wystawał ponad teren na jakieś 20-25cm by w razie czego od razu woda się nie przelewała do środka i też ogólnie wjazd byłby wyżej. W razie czego jak sie zobaczy że woda sie będzie bardziej zbierać to będzie czas aby ułożyć jakieś worki z piaskiem czy coś takiego. Oczywiście najpierw wyjedzie sie samochodem. Brzmi to pewnie dość śmiesznie ale trzeba być przygotowanym na najgorsze.

  11. #4251
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A i tak się skończy na tym, że zamówisz BK i będziesz tym rzeźbil z jakimś emerytowanym murarzem.
    O ile się to skończy
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #4252

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Płyt osb nie będę robił tylko się kupi gotowe które są dokładne,
    juz nie wiadomo czy sie smiac czy plakac na bzdury ktore wypisujesz. moze jeszcze pomysl nad zrobieniem stali i cement albo gwozdzi- "gwozdzi nie bede kupowal gotowych-gwozdzie zrobi sie z kawalka drutu,"

  13. #4253
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A i tak się skończy na tym, że zamówisz BK i będziesz tym rzeźbil z jakimś emerytowanym murarzem.
    O ile się to skończy
    Taka opcja też jest możliwa...

  14. #4254
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    juz nie wiadomo czy sie smiac czy plakac na bzdury ktore wypisujesz. moze jeszcze pomysl nad zrobieniem stali i cement albo gwozdzi- "gwozdzi nie bede kupowal gotowych-gwozdzie zrobi sie z kawalka drutu,"
    Po co mam myśleć nad zrobieniem stali czy gwoździ? Chociaż z drugiej strony pozbiera sie trochę złomu ze wsi i można przetopić na gwoździe czy pręty żebrowane???... a stal jest droga

  15. #4255
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Jak coś masz to podeślij linka chociaż na prv bo szczerze mówiąc z tego co widzę to nawet używana prasa odpowiedniej wielkości to koszt min.25k i to jeszcze netto.
    .
    Tak jak pisałem, musisz pytać na zimno nie ściągają bo nie mają zbytu (Emi, Mtm maszyny, Standrew,Mar-masz).
    117m2 powierzchni użytkowej +42m2 garażu (nieogrzewane), fundament 10 cm Xps, ściany 20 cm 0,038, podłoga 14 cm 0,035, strop terriva 45cm wełna, WM, gaz 100%podłogówka

  16. #4256
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beskidziak Zobacz post
    Tak jak pisałem, musisz pytać na zimno nie ściągają bo nie mają zbytu (Emi, Mtm maszyny, Standrew,Mar-masz).
    Kiedyś w jednej firmie o to pytałem, czyli o jakąś dobrą używkę i nic z tego. Pytałem też o możliwość pożyczenia na miesiąc lub dwa ale też nic z tego. Po drugie nie wsadziłbym takiej maszyny do garażu bo za niski próg. Musi być rozbierana aby łatwo przynieść. Stąd pomysł na jej zrobienie.

  17. #4257
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Fajnie byłoby zrobić sobie piwnice i w niej garaż ale muszę wymyślić jak to zrobić by w niej nie zbierała się woda. Izolacja wodoszczelna to wiem ale jeszcze będzie brama garażowa i podjazd przez które woda może się dostać. Ma ktoś jakiś mądry pomysł? Ja jakiś mam ale może ktoś będzie miał lepszy.

  18. #4258
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    W cenie złomu .......tylko nie wiadomo jaka siła tej śrubówki...
    http://allegro.pl/prasa-polkowa-italpresse-3-srubowa-i7009473767.html
    Ostatnio edytowane przez Beskidziak ; 29-10-2017 o 16:32
    117m2 powierzchni użytkowej +42m2 garażu (nieogrzewane), fundament 10 cm Xps, ściany 20 cm 0,038, podłoga 14 cm 0,035, strop terriva 45cm wełna, WM, gaz 100%podłogówka

  19. #4259
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beskidziak Zobacz post
    W cenie złomu .......tylko nie wiadomo jaka siła tej śrubówki...
    http://allegro.pl/prasa-polkowa-italpresse-3-srubowa-i7009473767.html
    Wszystko fajnie ale tymi śrubami nie osiągniesz łącznie 80ton nacisku. Może 2-5ton tym zrobisz a to za mało. Takie używane hydrauliczne o odpowiednich wymiarach i nacisku taniej niż 20k też sie nie kupi nawet jakby była. Temu właśnie pomysł na to aby sobie taką zrobić. Patrząc na inne prasy i na to jakie mają gabaryty to co ja wymyśliłem wydaje się nie najgorsze o ile nie za słabe. Jednak takie to musi być Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	34.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	74,1 KB
ID:	399734Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	35.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	74,0 KB
ID:	399735Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	036.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	74,4 KB
ID:	399736Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	35.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	74,0 KB
ID:	399735 fachowe prasy są znaczeni potężniejsze i są w całości. Moją można rozebrać na czynniki pierwsze i łatwo przenieść. Dzięki temu każdy bez problemu wsadzi ją do swojego garażu. Nawet pod chmurka pod jakimś parawanem może być czy pod wiatą ale pod warunkiem że nie będzie padać bo też muszą być odpowiednie warunki cieplno-wilgotnościowe do prasowania paneli. Szczególnie ważne to jest dla kleju i jego warunków pracy.

  20. #4260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Przy Twoich wymaganiach.. to projekt będzie gehenną, dla tego co będzie to "robił" na razie marzysz?
    Żeby się woda nie zbierała.. w piwnicy - to trzeba trochę pomyśleć.. A

Strona 213 z 223

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony