dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 223
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 4448
  1. #1001

    Domyślnie

    To nie jest śmieszne. Znam gościa, który buduje domy na sprzedaż. Na pytanie ocieplenia usłyszałem "po co, z bk można zbudować do mieszczący się w aktualnej normie"....

  2. #1002
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    dlatego nieortodoksyjne - dopuszczać docieplenie BK??? Toć to profanacja

    Jak mawia klasyk:
    "To tak jakby w rozmowie prywatnej Papież powiedział, że jest niewierzący"

    z drugiej strony, wiesz... jak wypierdzielileś kupe kasy na Ytonga 40cm i takiś zadowolony, a tu ktoś co mówi że jeszcze docieplać trzeba - takiego Ytongowca ciary normalnie przechodza
    Ostatnio edytowane przez gentoonx ; 25-06-2014 o 15:31

  3. #1003
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    Jak mawia klasyk:
    "To tak jakby w rozmowie prywatnej Papież powiedział, że jest niewierzący"
    tak nawiasem jak już o tym mowa to wątpię żeby papież czy biskupi itp byli wierzącymi. nikomu oczywiście nie ubliżając.

  4. #1004
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom.pasywny.7.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	7,2 KB
ID:	267260 taką tapetę sobie mam w kompie abym przypadkiem nie zapomniał jaki mam cel na najbliższą przyszłość.
    mam pytanie do tych co budują lub zbudowali, też mieliście tak nierówno pod beretem jak mieliście budować? też was tak nosiło przed budową aby jak najszybciej zacząć a najlepiej już?

  5. #1005
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    mam budować, ale nie mam takich problemów

    wolę pomalutku i wszystko przemyślane

    jakbym budował dom na 2 lata, to już bym robił, światek, piątek i niedziela

  6. #1006

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    mam budować, ale nie mam takich problemów
    wolę pomalutku i wszystko przemyślane
    jakbym budował dom na 2 lata, to już bym robił, światek, piątek i niedziela
    true...

  7. #1007
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    mam budować, ale nie mam takich problemów

    wolę pomalutku i wszystko przemyślane

    jakbym budował dom na 2 lata, to już bym robił, światek, piątek i niedziela
    też będę robił pomału i przemyślanie ale chciałbym zacząć jak najszybciej a to tak szybko sie nie da i przez to mnie aż nosi jak jest przykładowo ładna pogoda i można by było budować a to jeszcze do tego długa droga.

  8. #1008
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    jest tak wiele rzeczy do przemyślenia że szok

    zwykłe przepusty na wszystko co potrzebne w fund, czy gdzie tam jeszcze , to tylko wydaje sie takie oczywiste - wszystko wychodzi jak budynek juz stoi a tu kupę dziur trzeba wywiercić - a to kosztuje. A włożenie rurki oslonowej kosztuje duuuuuuuużo mniej

  9. #1009
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    jest tak wiele rzeczy do przemyślenia że szok

    zwykłe przepusty na wszystko co potrzebne w fund, czy gdzie tam jeszcze , to tylko wydaje sie takie oczywiste - wszystko wychodzi jak budynek juz stoi a tu kupę dziur trzeba wywiercić - a to kosztuje. A włożenie rurki oslonowej kosztuje duuuuuuuużo mniej
    dlatego mimo że przysłowiową łopatę wbije najwcześniej za 2 lata to już pomału zacznę formalności z działką a potem projekt, pozwolenia i zastanowienia się jak robić aby uniknąć takich problemów. jak w 2lata się nie wyrobię to zrobię za 2,5 lub za 3 ale na pewno zrobię. wolałbym już mieć za sobą to wszystko i już budować ale tak jak każdy muszę przejść swoje i tyle. nie znam sie na budowaniu i nigdy nie budowałem i temu często pewnie zadaje głupie pytania dla jednych oczywiste a dla mnie do wyjaśnienia i zrozumienia. ale na budowę mam czas więc zbieram pomału informację.

  10. #1010
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    najciekawsze jest to że jak ktoś śledzi moje wpisy od dłuższego czasu to pewnie zdążył zauważyć że często zmieniała mi się koncepcja na dom a najlepsze jest to że żadnej z nich ostatecznie nie wykluczam. każda kolejna była swego rodzaju ulepszeniem poprzedniej wersji lub zmianą na co innego co według mnie będzie lepsze. z początku byłem pewny że będzie projekt indywidualny ale teraz jestem przy wersji domu pasywnego lipińskich po lekkich zmianach jakie widzieliście. to teraz porównawczo pokażę.
    lipińscy:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	espoo.północ.JPG
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	64,6 KB
ID:	267302 mój:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom.pasywny.7.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	7,2 KB
ID:	267303
    lipińscy:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lipińscy.południe.JPG
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	61,9 KB
ID:	267305 mój:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom.pasywny.8.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	7,7 KB
ID:	267306
    tu architekt adaptujący będzie miał co robić

  11. #1011
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    zdecyduję się na to bo oni opracowali go jako pasywny więc teoretycznie taki powinien mi wyjść i ma projekt rekuperacji. od razu będzie na płycie fundamentowej więc sprawa uproszczona i cena za projekt jest do przełknięcia. nie wiem jeszcze ile adaptacja będzie kosztować ale nawet jak drugie tyle to i tak dużo taniej niż indywidualny. bo za indywidualny to liczą nawet 150zł za m2 więc warto a tym bardziej że mi się podoba i jest zbliżony do tego co chcę. z początku myślałem że trochę duży ale lepiej parę metrów więcej niż potem pluć sobie w brodę że za mały jest, że nie ma gdzie dać tego czy tamtego. na chwilę obecną mieszkając z teściową to mamy duży pokój jakieś 25m2 i mam bardzo mało miejsca nawet na ubrania i pewnie przez to nie lubię chodzić do sklepu je kupować bo nie mam gdzie dać. a wydaje się ze miejsca jest dużo. też nie ma co porównywać pokoju do domu ale trochę więcej miejsca nie zaszkodzi. tak na dobrą sprawę to zagospodarujemy każdy m2 domu więc tylko pozornie będzie za duży. bo na pietrze czyli w strefie nocnej będą tylko 3 pokoje więc ja z żoną 1 pokój, córka drugi a trzeci teoretycznie wolny to żona zrobi sobie tam gabinet a na dole w pokoju zrobię sobie siłownię i już miejsca braknie na inne przyjemności. nic tylko budować i mieszkać.

  12. #1012
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    jeszcze może podobnie jak kolega imrahil zrobię taras nad garażem ale ja coś w tym stylu Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom.pasywny.z płotkiem.1.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	7,4 KB
ID:	267319 i pewnie też z bloczków bo to dobry pomysł.

  13. #1013
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar inż.maliniak
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    433
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    zdecyduję się na to bo oni opracowali go jako pasywny więc teoretycznie taki powinien mi wyjść i ma projekt rekuperacji.....
    ...to teraz odpowiedziałeś sobie dlaczego w moim projekcie wyszły takie powierzchnie i nie zakładam że córka będzie z nami mieszkała dłużej niż do rozpoczęcia studiów mamy w sumie 3 sypialnie w tym jedną gościnną, a wszystko co poza "pasywną skorupą" to garaż, maszynownia z rodzajem spiżarni/browarni i rekreacja...
    ...co do projektu i adaptacji to musisz się liczyć ze sporymi kosztami, projekt gotowy o którym piszesz owszem spełnia wymogi budynku pasywnego ale nie jest kompletny w zakresie dokumentacji wykonawczej, obliczeń itp. no chyba że nie będziesz walczył o "dotację" ja z racji swojego zawodu walczę sam z tematem i jak przeliczyłem sobie m2 przez podaną przez ciebie stawkę to mi wyszedł kosmos, aż muszę to mojej A. pokazać

  14. #1014
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Zmian nie bedzie duzo bo najwieksza to dach dwuspadowy, garaz od przodu na dwa auta i troche poszerzyc. A poza ty lekka zmiana z oknami co do wielkosci.
    Ale zobaczy sie co powiearchitekt. Jezeli chodzi o dotacje to nie bede sie o to starac bo to jest bezsensu. Na pewno zrobie test szczelnosci i kamerke termowizyjna. Moze ten niemiecki certyfikat zrobie ale to sie jeszcze zobaczy.

  15. #1015
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał inż.maliniak Zobacz post
    ... i jak przeliczyłem sobie m2 przez podaną przez ciebie stawkę to mi wyszedł kosmos, aż muszę to mojej A. pokazać
    Nie pękaj - kamilb1987 wszystkie stawki razy 2 mnoży, bo nawet u mnie w rejonie takich kosztów nie ma

  16. #1016
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    Nie pękaj - kamilb1987 wszystkie stawki razy 2 mnoży, bo nawet u mnie w rejonie takich kosztów nie ma
    nie mnożę razy dwa tylko tyle mówią za projekt domu pasywnego. zwykły projekt dom to mój architekt miejscowy za 5k by zrobił. 3 czy 4 pytałem o projekt typowo pasywny i między 100 a 150 była cena za projekt indywidualny. więc skoro znalazłem projekt który mi się podoba to nie będę przepłacać. ale z drugiej strony może się okazać że po adaptacji wiele taniej nie wyjdzie ale to uzgodnię z architektem. u siebie mam dwóch ale najlepszy kontakt z tym pierwszym z którym gadałem. myślę że te propozycję do zmian które bym chciał wprowadzić nie będą zbyt skomplikowane bo mnie się wydaja proste ale konstruktorem nie jestem.

  17. #1017
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    wiem że o to trzeba pytać konstruktora ale: moja działka idzie lekko po skosie do rowu melioracyjnego i od strony południowej domek wzgledem ziemi byłby wyżej o jakieś 50cm. z grubsza tak to wygląda Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	szkic.JPG
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	35,6 KB
ID:	267446 ze względu na to że marzy mi się taka przeszklona weranda z której będzie się wchodzić do domu i garażu to garaż chcę mieć na jednym poziomie z domem. domek na płycie fundamentowej ocieplonej a garaż na nieocieplonym fundamencie bym chciał zrobić i czy tak można to zrobić że dom na płycie a garaż na fundamencie? tą werandę też na fundamencie tradycyjnym. w takim przypadku to najpierw by trzeba było robić fundament a potem płytę?

  18. #1018
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    http://www.youtube.com/watch?v=WZJOBwdCRFI
    http://www.youtube.com/watch?v=YohjuUGj7IE
    tu znalazłem o tych kablach grzewczych i fajna sprawa zamiast standardowej podłogówki. jeżeli będę miał izolowaną płytę fundamentową to jak powinno fachowo wyglądać podłoże? typu że na płytę dać styropian, wylewkę, kable, wylewkę, posadzkę? jakie grubości poszczególnych warstw powinny być aby było dobrze?

  19. #1019
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    13.06.2014 - ściana południowa silka drążona 24cm+20cm grafit 0,031
    temp ściany: góra przy stropie z attyką - 20,3, dół przy fundamencie - 19,4
    temp. wylewek OP 21,3
    temp. wewnętrzna - 22
    Trochę przegapiłem - dane z dzisiaj:
    temp ściany góra - 15,3, dół - 13,9
    temp kafli (już położone) - 14,1
    temp wewnętrzna 20,5
    Ostatnio edytowane przez gentoonx ; 14-07-2014 o 23:51

  20. #1020
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    Trochę przegapiłem - dane z dzisiaj:
    temp ściany góra - 15,3, dół - 13,9
    temp kafli (już położone) - 14,1
    temp wewnętrzna 20,5
    skąd taka duża rozbieżność?

Strona 51 z 223

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony