dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    U nas był tylko cieśla(2500) reszta z bratem i czassami reszta rodziny (zasypywanie deskowanie zalewanie

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Antkowiak Zobacz post
    Kwoty minimalnej ani maksymalnej nikt nie jest w stanie okreslic.

    Jak ktos pisze 100000 to ja sie pytam na jakiej postawie tak sadzi i co przyjal do wyceny.

    Kluczem do taniego budowania jest wlasna ciezka praca oraz duzo pracy koncepcyjnej i rozsadne wybory.
    Dom ma byc technologicznie nieskomplikowany, bez wymyslnych ozdobnikow i udziwnien.
    Co do kwoty maksymalnej to się zgodzę, ale moim zdaniem jakaś kwota minimalna musi być. Nikt przecież nie wybuduje domu za 1000zł.
    Tak sądzę na podstawie doświadczeń znajomych ,rodziny oraz dzienników samorobów ( większosć z nich podaje koszty budowy).
    Zgadzam się też z ciężką pracą.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Kwote minimalna mozna obliczyc w oparciu o bardzo bardzo scisle okreslone dane wejsciowe ktorych w tym wypadku brak.

    Kosztorysowanie to szerokie zagadnienie i nie bez przyczyny za dobry kosztorys trzeba sporo zaplacic. Takie sobie gdybanie czy uda sie za 80 tysiecy, za 100 czy za 200 niestety ma tyle wspolnego z kosztorysowaniem co astrologia z fachowa prognoza pogody na najblizsze godziny

    Bardzo (czasem mysle ze nawet za bardzo) dokladnie liczymy koszty budowy, wszystko skrzetnie notujac i widze ile z naszych zalozen na przestrzeni calej budowy bylo absurdalnych. Najbardziej przeraza natomaist ogrom drobnych, wydawalo by sie nic nie kosztujacych gowienek ktore trzeba bylo kupic i ktore po zsumowaniu potrafia tworzyc zupelnie okragla sumke, a ktorych 99 na 100 inwestotow wcale nie wezmie pod uwage przy szacowaniu kosztow
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  4. #24

    Domyślnie

    W takim razie trzeba słuchać bardziej doświadczonych

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony