dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wujek_Samo_Dobro

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Równe
    Kod pocztowy
    38-451
    Posty
    20

    Domyślnie Docelowe przyłącze elektryczne

    Witam.
    Chciałem spytać jak to jest z tym przyłączem docelowym.
    Od kwietnia ruszam z budową. Ekipa budowlana do budowy będzie wykorzystywała agregat prądotwórczy więc żadnego prądu budowlanego nie potrzebuję.

    I teraz moje pytanie.
    Czy mogę złożyć teraz wniosek o przyłącze docelowe i czy to ma sens . ? Chciałbym żeby PGE założyło mi skrzynkę na działce. Do czasu zakończenia stanu surowego otwartego bądź zamkniętego nie korzystałbym z prądu od PGE.
    Czy w tym czasie ponosiłbym jakieś koszta abonamentowe za to że mam tą skrzynkę na działce ?
    Drugie pytanie to ile kw wpisuję się we wniosku ? Zapotrzebowanie domu na energię elektryczna powinno być gdzieś wyszczególnione w projekcie ?
    Ogrzewanie gazowe podłogowe , kuchnia gazowa , dom 120 m2 użytkowego.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jeśli będziesz miał skrzynkę na działce to z automatu będziesz płacił. W pge aby zminimalizować te koszta dostałem taryfe " rekreacyjna" tzn ze nie budujesz tylko wypoczywasz na działce. Mogłem pomylić nazwę tej taryfy. W każdym razie była dożo tańsza niż zwykła budowlana. A jak będziesz chciał potem zmienić to oczywiście nie ma problemu.

    Pamiętam jeszcze ze jak składałem wniosek to najpierw chciałem 7kw a docelowo ok 20kw. A potem wyszła ta taryfa o której pisałem.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wujek_Samo_Dobro

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Równe
    Kod pocztowy
    38-451
    Posty
    20

    Domyślnie

    Z automatu będę płacił co miesiąc za to że już mam skrzynkę ? Ile taka przyjemność kosztuje?
    Jeśli tak to bez sensu już występować o to przyłącze i poczekać ze 4 miesiące bo ponoć do 3 miesięcy realizują taki przyłącz od czasu dostarczenia wniosku?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no to jest optymistyczne podejście.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kondziu87r
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gorzów Wlkp
    Posty
    247

    Domyślnie

    wujek 3 miesiące? Ja już 3 lata czekam.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wujek_Samo_Dobro

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Równe
    Kod pocztowy
    38-451
    Posty
    20

    Domyślnie

    Nie wiem Kondziu dlaczego tak długo czekasz .
    Skrzynkę mam wrysowaną na początku działki i od tego miejsca jest 3 metry do najbliższego słupa więc nie wiem jaki byłby problem z moim przyłączem.
    Toż to czysty pieniądz dla PGE bo czym wcześniej mi podepną tą skrzynkę tym szybciej im będę płacił rachunki

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A kolega to naiwny jak dziecko. To nie o odleglisc chodzi przeciez. Dokumenty musza sie odlezec aby mocy urzedowej nabraly. Rachunek ekonomiczny oraz logika tu nie dziala.
    U mnie 1.5 roku.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wujek_Samo_Dobro

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Równe
    Kod pocztowy
    38-451
    Posty
    20

    Domyślnie

    Dobrze wiedzieć . Napisze jak złoże wniosek co mi powiedzieli w PGE . Myślę że to i tak zależy w jakim rejonie Polski się mieszka ale spoko. Dzięki za info

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Kosztuje!
    Za przyłącze budowlane 11kW płaciłam:
    za pobrane 40 kWh=170,31zł
    pobór ZERO kWh=55,97 zł
    pobór 386 kWh=347,19zł
    pobór 57kWh=117,11zł
    pobór 35 kWh=101,72zł
    pobór 18kWh=89,83zł
    pobór-9kWh=83,96zł


    Cytat Napisał Wujek_Samo_Dobro Zobacz post
    Z automatu będę płacił co miesiąc za to że już mam skrzynkę ? Ile taka przyjemność kosztuje?
    Jeśli tak to bez sensu już występować o to przyłącze i poczekać ze 4 miesiące bo ponoć do 3 miesięcy realizują taki przyłącz od czasu dostarczenia wniosku?
    Ostatnio edytowane przez GraMar ; 06-04-2014 o 20:54
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kondziu87r
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gorzów Wlkp
    Posty
    247

    Domyślnie

    ja czekałem 3 lata bo linię musieli budować, czekałem ja i 5 sąsiadów. druga sprawa że jak zrobią linię i wkopią Ci tą skrzynkę to masz 30 dni na podpisanie umowy na dystrybucję, na wniosku musi podbić Ci się uprawniony elektryk że wykonał przyłącze. czyli od rozdzielni budowlanej doprowadził kabel do skrzynki. Później parę dni czekasz na zabudowę licznika i wtedy czy pobierasz prąd czy też nie płacisz jak nie za prąd to za liczniki itp. na zdjęciu masz mniej więcej o jaką rozdzielnię chodzi
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF1538.JPG
Wyświetleń:	1317
Rozmiar:	48,8 KB
ID:	242266

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    opłata za przyłącze od każdego KW, tak jak kolega pisał ok 170zł brutto, ale od docelowej wartości. Np deklarujesz ze na początek chcesz wziąć tylko 7kw ale docelowo 21kw. Wtedy musisz zapłacić od razu za 21kw czyli 3500zł. Warto takie rzeczy wiedzieć.

    Sprawy papierkowe najlepiej załatwiać przez elektryka, oni tam się znają a jak nie znają to znają procedury.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kondziu87r
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gorzów Wlkp
    Posty
    247

    Domyślnie

    i tu się mylisz: na początku tego roku obniżono opłaty za przyłącze z tych 170 zł na ok 80 zł. po drugie nie musisz brać ani płacić za żadne docelowe wartości. deklarujesz że bierzesz 7 KW i za 7 KW płacisz. potem możesz sobie dowolnie zwiększać dopłacając tylko za zwiększone KW. Nie wiem kto jest Twoim dostawcą prądu, ale w ENEA tak jest.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wujek_Samo_Dobro

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Równe
    Kod pocztowy
    38-451
    Posty
    20

    Domyślnie

    Znalazłem takie coś Nareszcie jakaś pozytywna wiadomość .
    Kondziu dobrze gada

    W nowych taryfach dystrybucyjnych w wyniku przeprowadzonych kalkulacji obniżono, od około 53 proc. do około 66 proc. stawki opłat za przyłączenie do sieci, w zależności od operatora oraz rodzaju przyłącza (napowietrzne lub kablowe) .W efekcie zatwierdzonych taryf rachunki odbiorców w gospodarstwach domowych, którzy kupują prąd od tzw. sprzedawców z urzędu, spadną średnio o 2,5 %.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kondziu87r Zobacz post
    i tu się mylisz: na początku tego roku obniżono opłaty za przyłącze z tych 170 zł na ok 80 zł. po drugie nie musisz brać ani płacić za żadne docelowe wartości. deklarujesz że bierzesz 7 KW i za 7 KW płacisz. potem możesz sobie dowolnie zwiększać dopłacając tylko za zwiększone KW. Nie wiem kto jest Twoim dostawcą prądu, ale w ENEA tak jest.
    No to faktycznie sporo się zmieniło. Żeby jeszcze za budowlany nie płacić za każdy kilowat to już by było super. Teraz opłaty wychodzą więcej niż cena prądu.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #15

    Domyślnie

    A ja dzisiaj od Pani z PGE Żyrardów dostałem najniższą krajową

    Już miałem wysłać umowę pocztą ale na wszelki wypadek zadzwoniłem dowiedzieć się czy liczy się data nadania czy wpłynięcia

    A tu Pani wyskakuje z tekstem że muszę być osobiście .
    Ile jej się dostało po drodze to tylko ja wiem.
    Wpadam do biura nabuzowany gotowy do starcia z urzędnikiem ale urzędnik uśmiechnięty zaprasza do biurka i szeptem do mnie, proszę tej umowy nie podpisywać tylko wystąpić o nowe warunki
    Pani widząc moją purpurową twarz szybko mi wyjaśniła że jak wystąpie o nowe warunki to za 14 KW zamiast płacić 2000 zł zapłacę 780 zł

    W drodze powrotnej zadzwonili jeszcze z gminy że mam zgodę na wycięcie 85 sztuk topoli o grubości 30-90 cm

    A morał z tego taki że urzędnik też może być człowiekiem
    Ostatnio edytowane przez kwasniak ; 18-02-2014 o 01:37

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Może to kogoś zainteresuje...
    W 2011 roku podpisałem umowę na przyłącze docelowe. Nic nie płaciłem. Umowa nie została zrealizowana.
    Dziś Pani w BOK mówi, że zapłacę na nowych zasadach tj. dla Energa Operator - 57,55 na przyłącze kablowe (zamiast 143zl)

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    jeśli będziesz miał skrzynkę na działce to z automatu będziesz płacił. W pge aby zminimalizować te koszta dostałem taryfe " rekreacyjna" tzn ze nie budujesz tylko wypoczywasz na działce. Mogłem pomylić nazwę tej taryfy. W każdym razie była dożo tańsza niż zwykła budowlana. A jak będziesz chciał potem zmienić to oczywiście nie ma problemu.

    Pamiętam jeszcze ze jak składałem wniosek to najpierw chciałem 7kw a docelowo ok 20kw. A potem wyszła ta taryfa o której pisałem.
    Jak to faktycznie jest z tym prądem jestem w trakcie pisania "WNIOSKU O OKREŚLENIE WARUNKÓW PRZYŁĄCZENIA DO SIECI DYSTRYB. NISKIEGO NAP."
    Mój projektant twierdzi że muszę to mieć do pozwolenia na budowę. Prawda?
    We wniosku zaznaczyłem zasilanie docelowe. Przewidywany termin poboru energii elektrycznej 10.2015
    Czy chodzi tylko tu o to że dostane tylko warunki od PGE i to jest mi potrzebne do pozwolenia na budowę?

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Od jakiegoś tygodnia jestem "szczęśliwym" posiadaczem skrzynki oraz rachunku na 2975 zł oraz przykazu do podpisania umowy do 60 dni.
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    Nie wiem, jak jest w tym roku, ale ja składałam dokumenty do pozwolenia na budowę, to te warunki miałam wpięte w projekt domu /był indywidualny/.


    Jak to faktycznie jest z tym prądem jestem w trakcie pisania "WNIOSKU O OKREŚLENIE WARUNKÓW PRZYŁĄCZENIA DO SIECI DYSTRYB. NISKIEGO NAP."
    Mój projektant twierdzi że muszę to mieć do pozwolenia na budowę. Prawda?
    We wniosku zaznaczyłem zasilanie docelowe. Przewidywany termin poboru energii elektrycznej 10.2015
    Czy chodzi tylko tu o to że dostane tylko warunki od PGE i to jest mi potrzebne do pozwolenia na budowę?
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Damian85
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Malbork
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Napisał gabione Zobacz post
    Jak to faktycznie jest z tym prądem jestem w trakcie pisania "WNIOSKU O OKREŚLENIE WARUNKÓW PRZYŁĄCZENIA DO SIECI DYSTRYB. NISKIEGO NAP."
    Mój projektant twierdzi że muszę to mieć do pozwolenia na budowę. Prawda?
    We wniosku zaznaczyłem zasilanie docelowe. Przewidywany termin poboru energii elektrycznej 10.2015
    Czy chodzi tylko tu o to że dostane tylko warunki od PGE i to jest mi potrzebne do pozwolenia na budowę?
    Mój projekt jest właśnie w trkacie adaptacji i też potrzebuje takiego papieru na pozwolenie na budowe. Sytuacja u mnie wygląda tak, że na granicy działki w rogu już stoi skrzynka Energi, którą mam do podziału z sąsiadem, jest bez licznika. Nikt za bardzo niemógł mi wytłumaczyć jakie dokładnie pismo i gdzie mam złożyć, na infolinii powidzieli że moge podpisać umowe i licznik założą max w 14dni, ale papieru do pozwolenia na budowe niedadzą, tylko mam iść do regionalnego przedstawiciela co to montował o to, tak też zrobiłem, wypełniłem kilka kartek papieru, dałem mapke, ksero artu notarialnego, wyrys i wykres z miejscowego planu zabudowania (czy jakoś tak) i kazano czekać mi 30dni Byłem w starostwie powiatowym, spytać się po co im ten dokument skoro skrzynka już jest i czy nie starczy "odbiór montażu" tej skrzynki, niestety nie, musze przedstawić dokement potwierdzający że Energia zoobowiązuje się w przyszłosci dostarczyć prąd do działki. Strasznie to zagmatwane;/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony