dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Jeśli cena za 1t to 850PLN i dostaniesz zamiast 1000kg np 950kg , zamiast 26MJ dostaniesz 22MJ to realnie przy sprawności 50% płacisz za 1kWh 0,29PLN !!! Jak będzie 19MJ -> 0,34PLN/1kWh !!!

    dla 750PLN/t, 950kg, 17MJ , 50%spr -> 0,33PLN/1kWh

    MASAKRA !!! Nikomu nie życzę. Zdarzają się też uczciwi sprzedawcy , dorzucą 3-4 woreczki 25kg na pokrycie wody i niedowagi ... cena za "28MJ"(niby wesoła) -na próbę 650PLN potem 720PLN - pali się ładnie i widać różnicę

    Przy "chrzczonym" wunglu taniej jest wsadzić bufor + grzałki + 2Taryfy. O obsłudze już nie wspominam ... tyle że ciężko zdobyć świadectwo dla nowego domku ... Oczywiście domek 40-50kWh/m2/rok
    Z gazem wcale lepiej nie jest - poszukajcie sobie u wuja googla , jak się na gazie robi ludków.
    sprawność pieca 50% czy to masakra? Trzeba się zastanowić logicznie jaka jest moc tego pieca, szczególnie od ..., trzeba wiedzieć, że palników małych do ekogroszku chyba nie da się zrobić bo ich w ofercie nie ma. Więc jak ma się dom taki 45kWh/m2/rok jakieś 120m2 to jakie tam może być maksymalne obciążenie cieplne tego domu. Niewielki to i sprawność jest niska bo moc minimalna pieca za duża.

    Czy każdy oszukuje na wadze? Pewnie nie, ale większość szczególnie jak kupisz jakiś miał. Czy na ekogroszu w workach też? Jak przyjedzie mokry to jest spora szansa że też. A czy każdy chrzci węgiel? Nie wiem. Ja wiem, że badania z elektrowni specjalistówto 22MJ a ludzie o takim węglu mówili, że jest suuuuuuuper, Ciekaw jestem kiedy TVN dotrze np: do takich składów węgla i zabawi się nie w nagranie kamerą jak komuś dokładają 2 warki na wadze a potem je zdejmują, ale niech wydadzą kilkaset zł na badanie tego miału i ekogroszku. Ile jest MJ w ofercie a ile w realu. Nie piszę to konkretnie o tym składzie z materiału TVN ale ogólnie.
    Myślę, że tylko nieliczni duzi gracze mają ekogroszek 100% OK, bo nie opłaca im się coś mieszać. Ile kosztuje teraz 25MJ w Castoramie? Chyba nie 650 zł. Bo ja dawno w branży nie węszyłem.
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasza Zobacz post
    sprawność pieca 50% czy to masakra?
    CIACH
    Sprawność kociołków to jedno i gdyby reszta była OK to koszt 1kWh jest bezkonkurencyjny , masakra to jest to jak nas rąbią w d... bez wazeliny ...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasza Zobacz post
    sprawność pieca 50% czy to masakra? Trzeba się zastanowić logicznie jaka jest moc tego pieca, szczególnie od ..., trzeba wiedzieć, że palników małych do ekogroszku chyba nie da się zrobić bo ich w ofercie nie ma. Więc jak ma się dom taki 45kWh/m2/rok jakieś 120m2 to jakie tam może być maksymalne obciążenie cieplne tego domu. Niewielki to i sprawność jest niska bo moc minimalna pieca za duża.

    Czy każdy oszukuje na wadze? Pewnie nie, ale większość szczególnie jak kupisz jakiś miał. Czy na ekogroszu w workach też? Jak przyjedzie mokry to jest spora szansa że też. A czy każdy chrzci węgiel? Nie wiem. Ja wiem, że badania z elektrowni specjalistówto 22MJ a ludzie o takim węglu mówili, że jest suuuuuuuper, Ciekaw jestem kiedy TVN dotrze np: do takich składów węgla i zabawi się nie w nagranie kamerą jak komuś dokładają 2 warki na wadze a potem je zdejmują, ale niech wydadzą kilkaset zł na badanie tego miału i ekogroszku. Ile jest MJ w ofercie a ile w realu. Nie piszę to konkretnie o tym składzie z materiału TVN ale ogólnie.
    Myślę, że tylko nieliczni duzi gracze mają ekogroszek 100% OK, bo nie opłaca im się coś mieszać. Ile kosztuje teraz 25MJ w Castoramie? Chyba nie 650 zł. Bo ja dawno w branży nie węszyłem.
    Obecnie są już mniejsze mocy palniki , które sobie dobrze radzą na dość niskich mocach ...
    Ja kupiłem opał (miał i ekogroszek) w lato. Opał suchutki , pakowany w "przewiewne" worki. Dodatkowo po załadunku mimo że kupowałem opał pakowany było jeszcze ważone i płaciłem za wagę z dokładnością do setnych tony.
    Więc nie wszyscy oszukują.
    Oczywiście nie wiem czy ten opał jaki kupiłem jest faktycznie tym co kupiłem , ale chociaż widać że skład nie oszukuje , bo wielu tak znajomych kupuje.
    Sądzę że takie które oszukują szybciej czy później padają albo fatalna opinia o nich rozchodzi się pocztą "pantoflową" bardzo szybko i jest dla takiego składu bardzo bolesna finansowo ...
    Ale jest na pewno mnóstwo składów które oszukuję i okradają klientów ...
    Rok temu brałem na probę ekogroszek ruski z Leroya. Naprawdę dobry węgiel , szkoda że obecnie podrożał ...
    Czeski opał jest dobry ale do 400zł , a nie jak a marketach za 800zł za tonę

    Czasami nawet warto stosować niskoenergetyczny opał jak ktoś ma małe zapotrzebowanie na ciepło bo ... kocioł będzie działał na wyższej mocy a co za tym idzie z lepszą sprawnością i może się okazać że mimo że opał jest mniej kaloryczny , to aż tak bardzo tragicznie nie będzie bo pomoże wyższa sprawność spalania ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony