dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Strop monolityczny - prośba

    Czy ktoś mógłby wrzucić rzut stropu o powierzchni około 100m2 w którym pokazano by sposób zbrojenia ? Zastanawiam się nad zmianą Teriva na monolit i w związku z tym chciałbym zobaczyć jak to wygląda. Może napiszecie ile stali poszło wam na taki strop i ile kosztowała robocizna i materiały do deskowania. Z góry dzięki.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Rysunku mi sie nie chce wstawiać. Na strop 100m2 + schody dwa biegi i spocznik poszlo mi

    jakieś 1700kg stali, trochę (~ 5 tyś ) nie pisze dokładnie bo cześć stali kupilem na wieńce i belki na poddaszu
    zużylem 20,8m2 betonu (4600zł) z pompą B20 + dodatek mrozowy
    ekipa za zbrojenie i szalowanie wzięła ~6000zł
    Szalunki drobnowymiarwe ekipy stemple rownież , do tego kupilem 1,5m3 desek (na schody i belki) kilka stempli -drewnianych- śruby i inne pierdoły łącznie to ~2500zł
    Wychodzi ze mnie kosztował 18tys, strop gr 18cm zalany kilka dni temu.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    greyzone

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Goleniów
    Kod pocztowy
    72-100
    Posty
    201

    Domyślnie

    100m2
    - słupy sosnowe 120szt-500pln - potem sprzedane za ta sama kwotę
    -deska szalunkowa 5 kubików 1800pln- po rozebraniu sprzedane tyle że cześć 3/4 - za600pln
    -folia 60pln
    -gwoździe 150pln
    -pręty 6,12,14 łącznię z 2,5km , szalunek wieńca tracony ytong jakieś 200-2500pln- zbrojenia zostało i jeszcze zrobiłem z nich ogrodzenie
    -klucz ślimakowy tzw. automatyczny x2 i prefabrykowane wiązania, dystanse betonowe pod zbrojenie- jakieś 300pln - klucze zostały
    -kliny z palet dębowych-0pln
    -beton b25 jakieś 13 kubików-, plus pompa - 3600pln
    -robocizna własna 0pln
    Może coś przeoczyłem ale w sumie wyszło niecałe 10 000pln minus to co sprzedałem po rozszalowaniu stropu.

    Co do tego jak zrobić zbrojenie to powinien być jego projekt, sposób zależy od rozpiętości, nie jest to skomplikowane i szybko się robi. 2 osoby w 3-4 dni max 6 przygotują to pod beton na gotowo. Ja jestem zdania, że to jest tańszy i lepszy pod względem konstrukcyjnym strop od jakichś teriv czy inny wynalazków ze styropianu.
    Ostatnio edytowane przez greyzone ; 22-12-2013 o 00:01

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KONBET

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-003
    Posty
    96

    Domyślnie

    Wszystkich powyżej wymienionych robót, a co się z tym wiąże - również problemów, nie ma w przypadku stropów prefabrykowanych np. z lekkich paneli strunobetonowych typu SMART.

    Zbrojenie i betonowanie ograniczone do minimum – jedynie wieńce i styki pomiędzy płytami. Brak podpór i szalowania. Szybki montaż. Gwarantowana jakość i wytrzymałość.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Piotr Kniaziuk
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    160

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-czy-drewniany

    Tu był policzony koszt stropu teriva to jakieś127 pln/m2 ale to tylko materiały, z robocizną to wyjdzie jakieś 180-200 zł/m2

    @jajmar -owi wyszło 180zł/m2 ale on miał gruby strop i pewnie duże rozpiętości bo 18 cm jak na domek to dużo.

    @greyzone - wyszło 100zł/m2 ale 13 m3 na 100m2 stropu?!! chyba się pomyliłeś bo to wychodzi 13 cm grubości (a gdzie wieńce). Jeżeli masz rozpiętość do 4m to ok ale ze swojego doświadczenia wiem, że takie stropy na typowej rozpiętości mają problemy z ugięciem - sprawdź to dla swojego bezpieczeństwa

    Podsumowując:
    Potwierdza się to, że strop monolityczny jest najtańszym rozwiązaniem aktualnie a w przypadku systemu gospodarczego wychodzi jeszcze taniej.

    P.S.
    te lekkie panele strunobetonowe typu smart to rzeczywiście lekkie - 300 kg. Nic tylko ręcznie wrzucać na górę
    Piotr Kniaziuk
    Specjalista ds. Badań i Analiz w Laboratorium Budowlanym

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KONBET

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-003
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr Kniaziuk Zobacz post
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-czy-drewniany

    P.S.
    te lekkie panele strunobetonowe typu smart to rzeczywiście lekkie - 300 kg. Nic tylko ręcznie wrzucać na górę
    Lekki oczywiście w porównaniu do stropów monolitycznych (waga około 500 kg/m2 przy grubości 20 cm),a też lekki dlatego, że dzięki jego szerokości można go montować z dźwigu typu HDS.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Teriva i monolit wychodzą porównywalnie cenowo. Po odsprzedaniu desek i stempli, monolityczny może nawet taniej u mnie wyszedł.

    Strop monolityczny moim zdaniem jest pod wieloma względami lepszy od terivy (np. cieńszy, cichszy i mocniejszy).

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Strop monolityczny moim zdaniem jest pod wieloma względami lepszy od terivy (np. cieńszy, cichszy i mocniejszy).

    Jakaś moda na kruche pustaczki w stropie nastała.
    Prefabrykacja to płyty kanałowe itp .. a nie jakieś pustaczki co i tak trzeba je stęplować itp ... bez sensu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony