dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie folia czy papa? co wybrac?

    Witam,

    Sytuacja wyglada tak, chce zrobic wiezbe oraz ofoliowanie lub papę, jednak nie jestem w stanie okreslic kiedy bedzie mnie stac na blachę moze byc to za 3msc a moze byc to za ponad poł roku albo dluzej.

    Z tego co slyszalam folie można pozostawiac bez obaw na okres ok 3msc bez pokrycia jej blachodachówką, czy to prawda?

    Na co sie zdecydowac w mojej sytuacji?

    Poddasze bedzie nieuzytkowe, moze kiedys tam zrobi sie jakies pomieszczenie do przechowywania.

    Bardzo bym prosiła o podanie jaka folia (jeśli w ogole warto klasc folie w takiej sytuacji) lub jakiej firmy ta papa i jaka konkretnie, nie znam sie na tym zabardzo, wole polecic sie znawców

    dziekuje bardzo za pomoc.

    Pozdrawiam Karolina

  2. #2

    Domyślnie

    Tak to prawda, max 3 miechy dla foli, więc w twoim przypadku odpada.

  3. #3

    Domyślnie

    a czy konstrukcja do pokrycia papa bedzie sie roznic od tej na ktorej mialaby byc folia? i jak w ogole sadzicie, papa to w ogole dobre rozwiazanie?

  4. #4

    Domyślnie

    a moze zamiast papy jest jeszcze jakies inne rozwiazanie zeby nie lecialo narazie nic do srodka zamin dorobie sie blachodachówki

  5. #5

    Domyślnie

    a moze po prostu kupic jakas tania folie i narazie niech tak zostanie, a jak przyjdzie do krycia blacha to wymienia folie na nowa lepsza?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    W Twoim przypadku nie masz innego wyjścia jak pełne deskowanie i papa wierzchniego krycia. A tak na marginesie to po co się porywać na budowę jak się nie ma kasy? Dom musi być zakryty dachem a folię można wstawić zamiast okien. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 11-03-2014 o 18:29
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin Dadas

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Józefów
    Kod pocztowy
    05-420
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam, tak jak piszą poprzednicy tylko papa w Twoim wypadku. Folie mają stabilizację na UV od 3 do 6 miesięcy. Czym krócej folia będzie narażona na promieniowanie UV tym lepiej.

    Pozdrawiam
    Wszystkich zainteresowanych zakupem wymarzonego dachu w najlepszych cenach zapraszam do kontaktu.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mojdom90

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    zamosc
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Myślę że w twoim przypadku tylko papa ponieważ właśnie folie mają krótką stablizację lecz poczytaj sobie jeszcze ten temat o izolacji na blogu mam nadzieje że pomogłem http://www.mgprojekt.com.pl/blog/izo...a-czy-membrana

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kal_b_E

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    239

    Domyślnie

    A nie lepiej poczekać na blachę o dopiero wtedy zamontować wszystko na raz?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony