dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 86
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    to niedrogo..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  2. #22

    Domyślnie

    To jest cena "od".

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaradv Zobacz post
    U mnie, Wrocław
    Tynki cementowo - wapienne 27 zł m2 bez odliczania okien wszystkie materiały w cenie oklejanie okien tez
    Elewacja docieplenia styropianem 20, styro, klej i siatka i baranek 1,5 mm 65 zł m2 ale wszystkie materiały po mojej stronie czyli 65 za sama robote
    Przeprowadzam się do Wrocławia
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  4. #24

    Domyślnie

    150m2 tynk cem-wapno na garażu za ok 12,50 zł/m2 robota
    materiały - brak danych

    ta sama ekipa rok później

    500 m2 tynku cem-wapno w domu za 11 zł/m2 robota
    materiał sam kupiłem ok 3000-3100 zł komplet (z listwami, folią itp).
    tynk miejscami robiony na 3x bo grubo nakładany na ogrzewanie ścienne

    400m2 gładzi ok 4500 zł czyli też ok 11 zł/m2
    gładź, narożniki ok 1400 zł / komplet
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar AMI budują Domek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-566
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Poszukuje namiarów na ekipę dobrych tynkarzy z Wrocławia i okolic do tynkowania Knauf-Diamant i zatarcia na gładko pod malowanie.

    - materiał z worka,
    - gruntowanie systemowe Knauf,
    - siatkowanie połączeń beton-ceramika siatką tynkarską
    - narożniki i listwy etc.

    łącznie ok 800m2 ścian i sufitów do wykonania. Wejście na budowę - od zaraz.

    jak macie kogoś z kogo jesteście zadowoleni to przekażcie proszę namiar na mnie.

    kaczm77(at)wp.pl
    tel. 6.9.0.4.9.5.8.5.9.

    pozdrawiam
    AMI.

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pvo
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    26-220
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał kondziu87r Zobacz post
    480m2 (ściany i sufity) za 9800 zł w cenie było wszystko wliczone (materiał, narożniki, listewki na okna, robocizna...). Tynk Knauf MP75
    Poproszę nr telefonu do tych dziadów za te cenę zawale ich robotą do śmierci, oczywiście dostaną uczciwy materiał a nie ten pseudoniemiecki drogi bubel jakim jest mp75.
    PS najgorszy tynk na rynku.
    "Każdy jest kowalem swego losu, lecz nie każdy umie kuć"

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sympatic

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-002
    Posty
    23

    Domyślnie

    ile dokładnie teraz za ocieplenie z tynkiem w Warszawie??? oraz poza Warszawą ale MAzowsze

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał sympatic Zobacz post
    ile dokładnie teraz za ocieplenie z tynkiem w Warszawie??? oraz poza Warszawą ale MAzowsze
    Od 80 do 150 zł.
    Tak mogę Ci mało konkretnie odpowiedzieć
    Brak danych jaki styro, tynk........
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Crazy

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Białystok
    Posty
    356

    Domyślnie

    Ja płaciłem za tynki wewnętrzne cementowo-wapienne 12zł/mkw za robociznę, mieszane na budowie. Materiał cement, piasek, wapno, narożniki kosztował 2500zł. Wyszło w sumie jakieś 16,5zł/mkw na gotowa z materiałem.
    Za elewację płaciłem 35zł/mkw za robociznę przyklejenie stryo, siatkę, klej, tynk plus wstawienie parapetów, bez materiałów. Buduję w Białymstoku.

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Witam.
    To ja napiszę dokładniej. Styropian Temoorganika srebrny 20cm gr., tynk Caparol NQG R20 langsgesc- cokolwiek to jest, kolor ciepły biały.
    Dostanę jakiś konkret? Materiał ja kupuję.
    Pozdrawiam
    "Love lift us up where we belong,
    Where the eagles cry, on a mountain high.."

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    U mnie tynka maszynowy Dolina Nidy cemenowo- wapienny 27 zl za m2.
    Buduje pod Lublinem- ekipe z czystym sumieniem polecam.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 02-06-2014 o 14:50
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  12. #32

    Domyślnie

    Mam do tynkowania ok 300m2 elewacji (styro, siatka, grunt już są na ścianach). Zaproponowano mi wykonanie wyprawki tynkarskiej za 12 000 zł przy wykorzystaniu produktów KABE tj Grunt Armasil GT i Tynk Armasil T oba produkty w kolorze K 12980 (antracyt). Co sądzicie, da się taniej czy nie ma co szukać dalej?

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Po***ni

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    265

    Domyślnie

    Widzę sporą rozbieżność w cenie za robociznę za tynkowanie (wewnątrz), częściowo może to być spowodowane rejonizacją, a częściowo majstrami.

    Szkoda że te zróżnicowanie w cenie ni jak ma się do jakości...

    Jeżeli ktoś może polecić tynkarzy ze wschodniej strony Warszawy to bardzo proszę, szukam tynkarzy a nie partaczy... i szczerze mówiąc kiepsko jest na rynku...

    Nie zaczynam szukać od zapytania o cenę tylko o zobaczenie jak wygląda robota...
    Ostatnio edytowane przez Po***ni ; 02-06-2014 o 13:20

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz.adamus Zobacz post
    Mam do tynkowania ok 300m2 elewacji (styro, siatka, grunt już są na ścianach). Zaproponowano mi wykonanie wyprawki tynkarskiej za 12 000 zł przy wykorzystaniu produktów KABE tj Grunt Armasil GT i Tynk Armasil T oba produkty w kolorze K 12980 (antracyt). Co sądzicie, da się taniej czy nie ma co szukać dalej?
    Taniej? zawsze znajdziesz taniej.
    W sensie: jest dużo desperatów na rynku, któzy zrobią Ci to i za 5 zł - ale nie o to chodzi.
    Zacznij może od obejrzenia poprzednich budów i oceń jakość wykonania i dopiero wtedy zastanawiaj się, czy da się taniej......
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    "Nie zaczynam szukać od zapytania o cenę tylko o zobaczenie jak wygląda robota..."

    Dobrze kombinujesz.....
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Po***ni Zobacz post
    Widzę sporą rozbieżność w cenie za robociznę za tynkowanie (wewnątrz), częściowo może to być spowodowane rejonizacją, a częściowo majstrami.

    Szkoda że te zróżnicowanie w cenie ni jak ma się do jakości...

    Jeżeli ktoś może polecić tynkarzy ze wschodniej strony Warszawy to bardzo proszę, szukam tynkarzy a nie partaczy... i szczerze mówiąc kiepsko jest na rynku...

    Nie zaczynam szukać od zapytania o cenę tylko o zobaczenie jak wygląda robota...
    U mnie tynkarze wchodzą w czwartek . tynki ręczne CW . ustalona cena 29 zł/ robocizna z materiałem. Co prawda roboty ich nie widziałem tylko rozmawiałem z jednym inwestorem co u niego robili i on był zadowolony. A zdecydowałem się tak tylko dlatego że poprzedni tynkarz którego wybrałem w castingu na 4 miesiące wcześniej poinformował mnie że nie wykona u mnie tynków (dobrze że zadzwonił) i już nie chciałem znowu przechodzić przez miesiąc szukania i jeżdżenia itp. Co do tynków będę mógł powiedzieć coś więcej za około 10 dni. Budowa pod Otwockiem. pozdro.
    Dom pow. po podłodze 170m2+garaż 29m2+kotłownia 9m2.
    ściany max 29cm+styropian grafitowy 15cm 031,podłoga 13 cm styropian 037,poddasze super mata 30 cm. okna 3 szybowe 11szt , okna dachowe 2 szybowe 6szt ,wentylacja grawitacyjna.układ mieszany. podłogówka
    (około90m2) + 8 grzejników . Kocioł Wolf CGW 20/120 z wbudowanym zasobnikiem warstwowym 50l. sprzęgło + 2 grupy pompowe, kominek z ciepłą zabudową +dgp do 5 pokoi na poddaszu.
    moje zmagania z budową
    http://www.tommar.mojabudowa.pl/

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Po***ni

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    265

    Domyślnie

    Dziś rozmawiałem z jednym z "polecanych" tynkarzy, zapytałem jak można u niego odebrać robotę czy można pod halogen (a wiem że da się tak zrobić), to stwierdził że i owszem ale stojąc 2 metry od ściany....

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Po***ni Zobacz post
    Dziś rozmawiałem z jednym z "polecanych" tynkarzy, zapytałem jak można u niego odebrać robotę czy można pod halogen (a wiem że da się tak zrobić), to stwierdził że i owszem ale stojąc 2 metry od ściany....
    Tak naprawdę, nie ma opcji odbioru pod halogen - jesli tynki będzie odbierał Kierownik budowy, to nie może tak zrobić, bo zasady odbioru są jasno określone.....
    Ale zasady, te zostały ustalone "kawałek" temu i dzisiejsza jakość i świadomość Inwestorów trochę to wszystko wyprostowała/skrzywiła zależy z czyjego pkt. widzenia patrzeć.
    Generalnie: ja jak robię tynki, to robię je do lampy, żeby wyłapać max. dużo niedoróbek - a czego nie wychwycą pracownicy w trakcie prac, to i tak w normalnym użytkowaniu nie zobaczysz - chyba, że halogen 500 będzie na ścianę ustawiony.

    No i 2 sprawy na koniec:
    1 dobra jakość wykonania = wyższa cena (przynajmniej tak powinno być)
    2 nie napisałem powyższego żeby złapać Klienta - nie mam terminów w najbliższym/dalszym czasie....
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pvo
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    kielce
    Kod pocztowy
    26-220
    Posty
    69

    Domyślnie

    Chyba się tutaj komuś w dupie poprzewracało bo większej głupoty w życiu nie słyszałem, żeby tynki pod halogen odbierać. Juz samo przykladanie laty czy poziomie to czyste kur... o kątowniki nie wspomnę ale świecić po ścianach to typowy debilizm. Ja rozumiem ze ludzie bywają popierdol... itd ale jakby mi który z halogenem do ściany podszedł to lata w łeb. Juz wiem skąd różne głupoty o tynkach krążą ( miedzyinnymi z tego forum) ale nie powielajcie szerzacego się debilizmu.
    Po pierwsze to tylko tynki nie jakaś droga okleina czy inne gowno, nawet płytki po słowie za metr są zwalone a wy byście chcieli ręcznie wyprowadzane tynki mieć jak lustro.
    Ogarnijcie się.
    Po drugie chcesz mieć kąty i piony pilnuj murarz, tynkarze nie są od prostowania ścian i robienie ( i tak nikomu nie potrzebnej) geometrii pomieszczenia.
    Nie ma kątów nikt ich na sile robił nie będzie.
    Prawda jest taka ze nikt nigdy zjazdu lekkiego czy pofaldowania na ścianie nie zauważy a kąty nawet w łazience czy kuchni są nie potrzebne do niczego. Jak uważasz ze jest inaczej to się doksztalc bo nie masz bladego pojęcia o meblach pod zabudowę i kladzeniu płytek.
    "Każdy jest kowalem swego losu, lecz nie każdy umie kuć"

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Po***ni

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał pvo Zobacz post
    Chyba się tutaj komuś w dupie poprzewracało bo większej głupoty w życiu nie słyszałem, żeby tynki pod halogen odbierać. Juz samo przykladanie laty czy poziomie to czyste kur... o kątowniki nie wspomnę ale świecić po ścianach to typowy debilizm. Ja rozumiem ze ludzie bywają popierdol... itd ale jakby mi który z halogenem do ściany podszedł to lata w łeb. Juz wiem skąd różne głupoty o tynkach krążą ( miedzyinnymi z tego forum) ale nie powielajcie szerzacego się debilizmu.
    Po pierwsze to tylko tynki nie jakaś droga okleina czy inne gowno, nawet płytki po słowie za metr są zwalone a wy byście chcieli ręcznie wyprowadzane tynki mieć jak lustro.
    Ogarnijcie się.
    Po drugie chcesz mieć kąty i piony pilnuj murarz, tynkarze nie są od prostowania ścian i robienie ( i tak nikomu nie potrzebnej) geometrii pomieszczenia.
    Nie ma kątów nikt ich na sile robił nie będzie.
    Prawda jest taka ze nikt nigdy zjazdu lekkiego czy pofaldowania na ścianie nie zauważy a kąty nawet w łazience czy kuchni są nie potrzebne do niczego. Jak uważasz ze jest inaczej to się doksztalc bo nie masz bladego pojęcia o meblach pod zabudowę i kladzeniu płytek.
    Słuchaj to jest forum do wymiany poglądów, a nie do wyrażania swoich emocji.

    Nie uważam się za debila chociaż nie jestem specjalistą od tynków, a o sposobie sprawdzania dowiedziałem się od starego "majstra" który większość swojego życia poświęcił tynkom, a nie od DEBILA inwestora czy DEBILA kierownika, czy też innego zwanego przez Ciebie DEBILA, czy Popie.....

    Dla tego trzeba sobie najpierw uzgodnić przed robotą jak będzie odbierana i układ mamy czysty.

    Domyślam się że zajmujesz się tynkami i taki masz sposób komunikacji z klientami....
    Ostatnio edytowane przez Po***ni ; 03-06-2014 o 09:52

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony