dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 28 z 29
Pokaż wyniki od 541 do 560 z 565
  1. #541

    Domyślnie

    Cytat Napisał kenczorf Zobacz post
    Nie wiem czy cały czas bo jest 2 piętra niżej, ale wiem, że pompka załącza się choć kocioł nie pracuje. Ja sobie to tłumaczę, że on to robi by się nie zastała lub w zimie żeby przepchać jeszcze ciepła wodę w rurach zanim faktycznie trzeba będzie odpalić kocioł. Natomiast to tylko domysły. Niech się mądrzejsi wypowiedzą
    Nie wiem czy odpowiedzą, bo właśnie zauważyłem że wątek chyba już upadł. Ostatni wpis przed moim jest datowany na 2020 rok.

  2. #542
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kenczorf

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Idzie zima, i znów sporo nowych użytkowników isense będzie miało problem, to może się tu odezwa

  3. #543

    Domyślnie

    Cytat Napisał kenczorf Zobacz post
    Idzie zima, i znów sporo nowych użytkowników isense będzie miało problem, to może się tu odezwa
    Nie mogę się doczekać

  4. #544

    Domyślnie

    Zauważyłem, że kocioł kręci cały czas pompką podczas gdy nie ma grzania tylko w trybie strategii t. wew. + t. zew. Przełączenie sterownika w tryb t. wew. lub t. wew. + granica krzywej od razu wyłącza pompkę. Może ktoś to potwierdzić lub zaprzeczyć?

  5. #545

    Domyślnie

    Cześć wszystkim.
    Piszę tutaj bo nie mam już pomysłu jak ustwić krzywą swojego kotła, aby zmiejszyć zużycie gazu i uzyskać pożądaną temperaturę. Przestudiowałem co piszecie i wzorowałem się na waszych ustawieniach.

    Kocioł: De Dietrich MCR 3 24T
    Sterownik iSense 288 bezprzewodowy
    Strategia regulacji: czujnik zewn. + czujnik pok.

    Zacznę może od tego: Dom wielkości 140m2: mur 36 cm + 5 cm styropian. Ogrzewanie grzejniki + podłogowe (kuchnia, 2 łazienki, wiatrołap)

    Krzywą grzewczą mam ustawioną tak:
    podst. zewn: 18
    podst t. zasil: 20
    klima zew.: -10
    klima t. zasil: 40
    nachylenie: ogrzewanie podłogowe
    wpływ temp. pom.: 5
    szybkość chłodzenia: zwykła
    szybkość grzania: wolniejsza

    Chcemy w domu utrzymać temp: 21, 5*

    Na tych ustawieniach dobowe spalania wacha się przy obecnych temperaturach zewn 0-4* w granicach 9-10 m3 gazu.

    Ponadto mam jeszcze takie pytanka:

    1. Mając przykręcony termostat na grzejniku kaloryfer grzeje w pom. którego nie chcę bardziej ogrzewać dlaczego? Na piecu węglowym tak się nie działo.
    2. Jaką histerezę ma czujnik isense. Ile musi spaść temperatura pom. żeby zaczął grzac?
    3. Czy u was teżczujnik przekłamuje z pomiarem temperatury? U mnie mam włączoną kalibracje na -0,5 st.
    4. Jak macie podpiętą dodatkową pompę od ogrzewania za wymiennikiem ciepła? Powinna być ona na osobnym sterowniku czy powinna być podpięta do pieca pod złącze DIGI lub jakieś inne? W tym momencie piec nie steruje mi tą pompą. Mam do niej osobne pokrętło. (Tak mi to zrobili instalatorzy).
    5. Czy macie teżtak, że na sterowniku zapala wam się ikona grzejnika (wg. instrukcji sterownik żada grzania), a piec nie startuje (płomień się nie zapala). Po kilku min ikonka grzenika znika.
    Ostatnio edytowane przez petrovsokolov ; 28-11-2021 o 12:39

  6. #546
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    eelizaa

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    16-002
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ratunku!!!!
    Mcr2 +ISENSE nie współpracuje ze mną

  7. #547
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    eelizaa

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    16-002
    Posty
    6

    Domyślnie

    Czy ktoś ma tak jak ja, przy podziale na obiegi piec pracuje non stop, przy opcji bez stref działają tylko grzejniki?
    Jest to dla mnie zrozumiałe ze temperatura zadana jest osiągnięta i wyłącza się piec, ale dlaczego przy podziale na strefy tak się nie dzieje?
    Może ktoś jest w stanie mi pomóc?

  8. #548
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał eelizaa Zobacz post
    Ratunku!!!!
    Mcr2 +ISENSE nie współpracuje ze mną
    Brak interfejsu ISENSE - użytkownik .

  9. #549
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał eelizaa Zobacz post
    Czy ktoś ma tak jak ja, przy podziale na obiegi piec pracuje non stop, przy opcji bez stref działają tylko grzejniki?
    Jest to dla mnie zrozumiałe ze temperatura zadana jest osiągnięta i wyłącza się piec, ale dlaczego przy podziale na strefy tak się nie dzieje?
    Może ktoś jest w stanie mi pomóc?
    Nie wiadomo jak masz więc nikt Ci nie odpowie. Szklana kula mi się stłukła. Napisz jakie masz urządzenia i gdzie są zamontowane czujniki temperatury. Zapewne w każdej strefie powinien być czujnik jeżeli chcesz aby się kocioł wyłączał. Narysuj schemat co gdzie masz.

  10. #550
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    eelizaa

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    16-002
    Posty
    6

    Domyślnie

    Kurde, napisałam w poprzedniej wiadomości i coś ucięło

  11. #551
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    eelizaa

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    16-002
    Posty
    6

    Domyślnie

    Eh i znowu to samo

  12. #552
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    eelizaa

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    16-002
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dom ok 180m2 ocieplony 2x15 styropian. Mcr2 z isense
    Dwa obiegi
    1: grzejniki na górze plus dwa na dole
    2: podłogówka dół plus łazienka góra.
    Czujnik na górze w korytarzu.
    Przy opcji bez stref grzeją tylko grzejniki przy zadanej temperaturze piec się wyłącza, przy opcji podziału na strefy piec włączony non stop.
    "Fachowcy" uważają ze trzeba ustawić na 2 obieg i ręcznie dopasowywać grzejniki.

  13. #553
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał eelizaa Zobacz post
    Dom ok 180m2 ocieplony 2x15 styropian. Mcr2 z isense
    Dwa obiegi
    1: grzejniki na górze plus dwa na dole
    2: podłogówka dół plus łazienka góra.
    Czujnik na górze w korytarzu.
    Przy opcji bez stref grzeją tylko grzejniki przy zadanej temperaturze piec się wyłącza, przy opcji podziału na strefy piec włączony non stop.
    "Fachowcy" uważają ze trzeba ustawić na 2 obieg i ręcznie dopasowywać grzejniki.
    Czy masz jakieś dodatkowe urządzenia do rozdziału stref. Skąd jeden czujnik ma wiedzieć czy poszczególne strefy już osiągnęły zadane temperatury.
    W zasadzie masz podobnie jak u córki zrobiłem. Czujnik faktycznie jest tam gdzie są grzejniki (dodam, że są przewymiarowane tak, że grzeją na niskiej temperaturze). Na dole tam gdzie jest podłogówka zwykle było trochę za gorąco więc zastosowałem drugi czujnik ON/OFF, który steruje pompą w rozdzielaczu podłogówki i tym sposobem uzyskałem właściwe działanie ogrzewania. ISENSE ustawiony na jeden obieg oczywiście.
    Teraz zrobiłbym inaczej, zastosowałbym sprzęgło hydrauliczne i zasilał z niego osobno obieg podłogówki i grzejnikowy a pompy załączał z osobnych sterowników.

  14. #554
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    eelizaa

    Zarejestrowany
    Dec 2021
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    16-002
    Posty
    6

    Domyślnie

    Mam oddzielne pompy ale sterownik jeden, czyli bez drugiego nie ma sensu podział? Tak właśnie uważam sama. Walczę 3 miesiące bo niestety nie znam się na tyle żeby to zrobić. Dziękuję poszukam kogoś kto mnie posłucha.

  15. #555

    Domyślnie

    Witam na forum.

    Podpowiedzcie proszę jak wstępnie ustawic isense. Mój kocioł to mcr home 20/26 mi (moc minimalna ok. 5.2 KW) + grzejniki płytowe.
    Do tej pory używałem termostat on/off bez czujnika temp. zewnętrznej. Będę montował isense ad289 + zainstalowany jest czujnik temperatury zewnętrznej qac34.
    Moje mieszkanie to nieocieplona kamienica. Pokój w którym jest sterownik jest najszybciej wychładzającym się pomieszczeniem. Grubość muru ok. 50 cm z pełnej cegły. 3 ściany są całkowicie odsłonięte. Temperatura spada z 22 stopni do 21.6 w czasie ok. godziny.
    Obecnie przy temperaturze 10 stopni na zewnątrz ustawiam temp. zasilania 45. Przy 0 stopniach ok. 50, przy -10 stopni 55. Są to temperatury przy których kocioł daje rade nagrzać pomieszczenie. Temperaturę wewnątrz ustawiam dzień 21.8, noc 20.8.
    Poprzez isensa chciałbym obniżyć trochę spalanie, które przy ujemnych temperaturach przekracza 10m3 oraz ograniczyć krecenie temperaturą kotła przy zmianach temperatury zewnętrznej. Z góry dziękuję za pomoc.

  16. #556
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ygonx

    Zarejestrowany
    Aug 2022
    Skąd
    Drogomyśl
    Kod pocztowy
    43-424
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam. Podpinam się pod temat, przeleciałem cały wątek ale nie znalazłem odpowiedzi. Mój dom to 140 M2, mury to poroterm, 25 plus 30 styropian. Dół podłogowe i góra kaloryfery plus łazienka podłoga. Wymieniłem piec węglowy na gazowy de Dietrich mcr3 24. Z pieca jedno wyjście to c.w.o do zbiornika 200 l. Drugie wyjście idzie na sprzęgło hydrauliczne i wychodzi właśnie na kaloryfery a dalej podłoga, oba obiegi mają pompki z tym że podłoga ma jeszcze zawór mieszający z siłownikiem elektrycznym. Jeśli chodzi o sterowanie to jest zrobione przez cmix plus isens w pomieszczeniu na dole gdzie podłoga, u góry na kaloryferach są termostaty zwykle. I teraz moje pytanie bo spać nie mogę he, jak to ustawić, tzn cmix bo tam są przelaczniki do sterowania pompami i zaworami i jak ustawić isens na dole. Dodam że czujnik zewnętrzny jest podpięty. W isense mam zostawić jeden obieg czy dwa osobne, jeśli osobne to jakie parametry na kazdym z nich ustawić i czy wyszczególniać że to podłoga a to kaloryfery obieg. Jestem już tak zmieszany że nic nie wiem. Jak ustawić dół tem. zew. Czy wew.? A jak górę. Dobrze że do zimy jeszcze trochę to wieże że mi ktoś pomoże bo mój hydraulik to mam wrażenie że uczy się razem ze mną. Pozdrawiam

  17. #557
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ygonx

    Zarejestrowany
    Aug 2022
    Skąd
    Drogomyśl
    Kod pocztowy
    43-424
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daro bb Zobacz post
    Ok dzieki będę kombinować dalej
    Witam. Mam chyba podobna instalacje oparta o cmix i jednym isense na dole gdzie podłoga. Czy opanował Pan ustawienia no ja dopiero zacznę i może coś podkradne

  18. #558
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mariod78

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-408
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam
    Posiadam piec Dietrich MCR3 24T, sterownik pokojowy bezprzewodowy SALUS. Czy jest sens zmiany sterownika na ISENSE aby zmniejszyć spalanie. Instalator twierdzi, że ten sterownik moduluje, ale przecież piec sam w sobie moduluje.

  19. #559
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marqs76

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-724
    Posty
    7

    Domyślnie

    Kończy się sezon grzewczy, i od razu pytanie. Jak ustawiacie te sterowniki na lato? Znalazłem "tryb letni" i zastanawiam się, czy przełączać go na ten tryb czy wystarczy na kotle guzikami +/- zjechać na OFF ?

    swoją drogą mogli by instrukcji opisać co ten tryb robi...

  20. #560

    Domyślnie

    Witam

    marqs76, a czy możesz coś napisać o zużyciu gazu. U mnie w marcu 120m3 samo CO. Dom 200m2 Podlaskie.

    Pozdrawiam
    Adam

Strona 28 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony