Nie polecam BIAŁYCH okien na profilach VEKA . Jestem architektem i prowadze firme budowlana , pierwsze okna wymienialem 20 lat temu.
OD samego poczatku interesowałem się jakościa uzywanego przez producentow profili PCV. Porownywalem na tak samo eksponowanych elewacjach okna na profilach VEKA , Deceuninck, Schüco i inne. NIe chcę reklamować żadnej z tych firm, aby nie byc posądzonym o reklame. Ale zdecydowanie nie polecam okien białych na profilach VEKA. Tworzywo na tych profilach po kilkunastu latach matowieje i żółknie. Nie bardzo jest z tym jak walczyć. Poprostu zmienia się struktura powierzchni uzytego PCV. Próby starcia przebrawien srodkami chemicznymi lub co gorsza lekko sciernymi oczywiscie pogarszaja jeszcze sprawe, poniewaz pozbywamy tworzywa jest zaszklonej warstwy juz na poczatku. W ten sposob po latach mamy okna, które sa w 100% sprawne , zawiasy , uszczelki , mechanizmy wszystko jest w jak najlepszym porzadku, ale profile sa bardzo pożółkłe. Powiem tylko ze w porownaniu do profili Veka, jestem zaskoczony profilami innego producenta, które po 15 latach są białe jak śnieg. Jednak w ostatnim czasie producent ten zmienil mieszanki białego pcv, ze wzgledu na zaostrzone normy EU, wiec ciezko powiedziec jak ten materiał bedzie wygladal za kilkanascie lat.
Jesli chodzi o okna na profilach drewnopodobnych , barwione w masie . Nie moge powiedziec zlego zlowa o profilach VEKA. Uwazam ze dla tego typu okien Veka jest bardzo dobrym rozwiazaniem. Natomiast strzezcie sie białych profili VEKA. Pozdrawiam . Adam-Konkret