dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Antkowa
    Guest
    Antkowa

    Domyślnie Wymiana starego dachu

    Posiadam 30 letni dom w którym planuję wymienić cały dach. Dom jest niewielki , powierzchnia dachu niecałe 80 m . Obecnie dach jest niemal płaski, jest niewielki spadek, pokryty papą. Na poddaszu w najniższym miejscu jest 180 cm, w najwyższym 220 cm ale planuję dach dwuspadowy, ponieważ chcę dołożyc kilka okien dachowych. Dodam że z jednej strony dom stoi w granicy działki, ale jest odsunięty w głąb działki więc domy sąsiadów są w odległości kilkunastu metrów. Czy można dołożyc okna dachowe w granicy działki ?
    Nie mam planów domu, żadnego dziennika czy innych dokumentów. Najlepiej byłoby rozebrać cały dach , zrobic ściankę kolankową na wysokości ok 100-120 cm ale nie wiem od czego zacząć i czy to w ogóle będzie opłacalne ...
    Wiem że będzie potrzebne pozwolenie na przebudowę, ale co zrobić / sprawdzić wcześniej ?

  2. #2

    Domyślnie

    Mniej więcej można zrobić to tak : projekt , pozwolenie na budowę, rozebrać dach i część ścian do odpowiedniej wysokości , na rozebranych ścianach wylać zbrojony wieniec, na wieńcu mocować więżbę dachu z gotowych wiązarów ( nie ma sił rozporowych) , na to deskowanie, papa, dachówki + okna połaciowe . przy okazji nowy komin lub rozbudowa starego.

  3. #3
    Antkowa
    Guest
    Antkowa

    Domyślnie

    Dzięki ! Tylko czy nie będzie problemu że nie mam żadnych dokumentów domu ? Domyślam się że dach nowy, dwuspadowy z oknami i dachówką będzie o wiele cięższy od starego, pokrytego papą ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antkowa Zobacz post
    Dzięki ! Tylko czy nie będzie problemu że nie mam żadnych dokumentów domu ? Domyślam się że dach nowy, dwuspadowy z oknami i dachówką będzie o wiele cięższy od starego, pokrytego papą ?
    Do pozwolenia na budowę potrzeba aktu (prawa) własności domu, musisz zatrudnić projektanta do przebudowy domu - zmiany dachu , on zaproponuje sposoby zmiany dachu , a potem Twój WYBÓR PRZELEJE NA PAPIER - projekt. jeżeli ściany są niezniszczone i solidne to ciężar dachu raczej im nie zaszkodzi, Jeżeli masz wątpliwości znajdż na jakieś budowie domku jednnrodzinnego kierownika budowy i zaproś na oględziny ścian sugerując mu że go przypuszczalnie zatrudnisz przy budowie dachu jako kiera.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Skoro masz dom w granicy to mogą wystąpić pewne trudności. Nic z Twojego dachu nie może spadać na działkę sąsiada tak więc od strony sąsiada musi powstać attyka. Okna mogą się pojawić w odległości 4 m od granicy. Koszt będzie wiekszy od wykonania nowego dachu bo dojdą koszty rozbórki i wywózki materiału ze starego dachu. Trzeba by to wykonać np. tak. Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1050297.jpg
Wyświetleń:	319
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	233954  
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6
    Antkowa
    Guest
    Antkowa

    Domyślnie

    Rozumiem, dzięki za pomoc.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja też mam taki dom ( w sensie że stary bliźniak) i tak właśnie zrobiłem. Przyszedł gość architekt dogadałem co chcę zrobić on co można czego nie i się zajął wszystkimi formalnościami a było ich trochę na końcu pozwolenie na budowę i wkroczyła ekipa budowlana.

  8. #8
    Antkowa
    Guest
    Antkowa

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.
    Podejrzewam że nikt nie powie mi dokładnie, ale czy ktoś z was orientuje się jakie są przybliżone koszty wymiany takiego dachu, włącznie z wyburzeniem częsci ścian tzn. z 220 cm do około 110-120 ? Oczywiście pytam tylko o robociznę, bo koszt materiałów sprawdzę sama.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Antkowa Zobacz post
    Dzięki za odpowiedzi.
    Podejrzewam że nikt nie powie mi dokładnie, ale czy ktoś z was orientuje się jakie są przybliżone koszty wymiany takiego dachu, włącznie z wyburzeniem częsci ścian tzn. z 220 cm do około 110-120 ? Oczywiście pytam tylko o robociznę, bo koszt materiałów sprawdzę sama.
    można przyjąć że robocizna będzie podobna do kosztów materiałów.

  10. #10

    Domyślnie

    myślę że zależy to jakich materiałów użyjesz? i jaką ekipę zgodzisz? Można zrobić wszystko po taniości a można wszystko z najdroższych materiałów. Same papiery przynajmniej u mnie to ok. 10zł a ekipy miały też dużą rozbieżność.
    Radzę ci się dobrze zastanowić nad wysokością kolanka jeżeli ma to być poddasze mieszkalne, bo 110 może być nieco mało, najlepiej iść gdzieś gdzie jest 110 i wtedy widać ile przestrzeni ci odpada oczywiście zależy jeszcze od nachylenia dachu. ale jak i tak będziesz robił plany to dobrze wszystko przemyśl.

  11. #11
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Najgorszy z możliwych sposobów wydania swoich pieniędzy... szczególnie dla osoby, która twierdziła, że będzie się budować.

    Taką decyzję może podjąć tylko kobieta, której mąż zmienił swoje plany życiowe

    I pomyśleć, że jeszcze niedawno krytykowałaś moje decyzje, zaradność i gospodarność... Aż miło mi się czyta o Twojej sytuacji życiowej
    Ostatnio edytowane przez luntrusk ; 11-03-2014 o 15:01

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony