dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Przekrój dachu - możliwe rozwiązanie , odprowadzenie skroplin po papie

    Witam
    W internecie znalazłem 2 poprawne rozwiązania na odprowadzenie skroplin z pod dachu po papie.

    1 rozwiązanie - odprowadzenie skroplin oczywiście do rynny poprzez przecięcie papy , podłożenie membrany i wyprowadzenie jej ponad pas nadrynnowy.

    2 rozwiązanie (ja chcę tak zrobić ) - odprowadzenie skroplin po pasie podrynnowym.

    I tu pytanie do Was : Jakie widzicie za i przeciw rozwiązania , które chce zastosować ???
    Będę wdzięczny za konstruktywne odpowiedzi.
    A poniżej foto.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przekroj dachu.jpg
Wyświetleń:	772
Rozmiar:	42,1 KB
ID:	244535  

  2. #2

    Domyślnie

    Rozwiązanie nr.1 wykonuje się z papy a nie membrany która w ogóle nie nadaje się w takim zastosowaniu. temat opisany w ,,okap dachu-detal''
    Rozwiązanie nr2 stosowane wtedy jak nie da się zastosować rozwiązanie nr1 ( za mały kąt dachu)
    bylo pisane na ten temat wiele razy , poszukaj.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcą. Danie tam papy bez pustki powietrznej pod nią ! to jest robienie paroizolacji po stronie zimniej !
    I zamiast odprowadzić skropliny, zaczną się tam bardzo mocno gromadzić !

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Zgadzam się z przedmówcą. Danie tam papy bez pustki powietrznej pod nią ! to jest robienie paroizolacji po stronie zimniej !
    I zamiast odprowadzić skropliny, zaczną się tam bardzo mocno gromadzić !
    Nie wiem czy dobrze przeczytałeś mój post. Napisałem że krycie wstepne trzeba wykonać z papy aż do samego okapu( bez wstawiania w części okapu membrany) , oczywiście wymaga to zastosowania pustki pod deskowaniem dla wentylacji warstwy ocieplenia. Adigit pytal o skropliny z wierzchu ( a nie z dołu) krycia wstępnego czyli takie powstające z topniejącego śniegu nawianego zimą pod połać .

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Nie wiem czy dobrze przeczytałeś mój post. Napisałem że krycie wstepne trzeba wykonać z papy aż do samego okapu( bez wstawiania w części okapu membrany) , oczywiście wymaga to zastosowania pustki pod deskowaniem dla wentylacji warstwy ocieplenia. Adigit pytal o skropliny z wierzchu ( a nie z dołu) krycia wstępnego czyli takie powstające z topniejącego śniegu nawianego zimą pod połać .
    Zgadza się , chodziło mi o tę ewentualną wilgoć z nad papy . To rozwiązanie , które chciałbym wykonać jest przede wszystkim łatwiejsze do wykonania a myślę, że efekt będzie bardzo podobny , bo co za znaczenie ma czy ewentualna wilgoć spłynie do rynny czy spłynie po blasze na ziemie. Jeśli dach będzie dobrze wykonany , a będzie to za dużo wilgoci to tam nie będzie .

    Ale mogę być w błędzie dlatego proszę o wszystkie opinie za i przeciw.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał adigit Zobacz post
    bo co za znaczenie ma czy ewentualna wilgoć spłynie do rynny czy spłynie po blasze na ziemie.
    Od kąta dachu, od zastosowania lub nie deski okapu , od sposobu mocowania rynien , od materiału krycia wstępnego ,rozwiązania podbitki itp zależy czy możesz czy musisz zastosować dane rozwiązania. Brak danych a ja nie jestem wróżką i nie zgadnę.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Od kąta dachu, od zastosowania lub nie deski okapu , od sposobu mocowania rynien , od materiału krycia wstępnego ,rozwiązania podbitki itp zależy czy możesz czy musisz zastosować dane rozwiązania. Brak danych a ja nie jestem wróżką i nie zgadnę.
    No zerknij bo tu mam zdjęcie mojego dachu: http://www.adigit.mojabudowa.pl/?page=3

    Papa była mocowana papiakami bez podkładek (papiaki co 20cm w pionie i poziomie).

    Deska kalenicowa 5cm

  8. #8

    Domyślnie

    W Twoim przypadku zastosuj pas podrynnowy , trzeba uciąć papę na górnej krawędzi deski okapu i podłożyć pod nią pas podrynnowy z kapinosem ( i przemyśl obróbkę dla podbitki) zanim dasz konrłaty. Zniszczyłeś sobie papę taką ilością papiaków, mocuje się nimi tylko pod zakładem więc w ogóle ich nie powinno być widać ( ja tak mam zrobione,tak doradza Mistrz Jan) , a pape ,by ją wiatr nie poderwał mocuje sie tymczasowymi kawałkami desek do czasu jak przyjdą kontry i łaty , co najwyżej w mocowaniu pierwszego od góry pasa a i te trzeba zasmarować lepikiem , więc pędzel i lepik do ręki i na dach jak będzie ciepło, brak rozcięcia w kalenicy, nie ma szpary wentylacyjnej bo dechy zbite na styk ,trzeba wyciąć po 5 cm na stronę. Przy tym kącie ,sądze że nasz ok 40 st można zrobić wersję 1 ze spływem skroplin do rynny ale musiałbyć odbić dwie pierwsze deski deskowania i dać nową deskę okapową więc pracy opór.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Oczywiście oba rozwiązania są poprawne. Dlaczego ja praktycznie nigdy nie stosuję odprowadzenia skroplin na pas podrynnowy bo:
    - potrafię odprowadzić do rynny,
    - kapie z pasa przy ładnej pogodzie,
    - kapie z pasa brudna woda (splywając z krycia wstępnego zabiera ze sobą pył będący na nim),
    - brudzi pas podrynnowy pozostawiając po wyschnieciu zacieki,
    - niepotrzebnie opuszcza rynnę o grubość kontrłaty,
    - może powodować tzw. przelewanie rynny,
    - powoduje większe zużycie blachy,
    - w miejscach mocowania haków doczolowych może powodować podciekanie na deskę okapową.
    To rozwiązanie stosuję jedynie przy montażu izolacji nakrokwiowej.
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #10

    Domyślnie

    Może ktoś coś poleci do sklejania papy na dachu ...

    Chiałem zakupić IZOHANa - IZOHAN IZOBUD SBS-tixo
    http://www.izohan.pl/pl_,oferta_izoh...ZOBUD_SBS_tixo

    - oczywiście nigdzie nie ma i nikt tym nie handluje w okolicy
    - niby modyfikowany sbs-em - ok , ale zpływalność już przy temp. 60* troche mało jak pod dachówkę czarną glazurowana

    Inny produkt to (Polecany przez kolegę wyżej)
    To produkty IKO:
    http://www.iko.be/documents/accessor...ls.xml?lang=pl

    Ale w karcie technicznej (nie dość ze bardzo bardzo uboga to jeszcze piszą że produkowany z asfaltu oksydowanego) - więc pewnie nie elastyczny przy niskich temperaturach.

    Inny produkt to polecany prze 2 Pana wyżej:
    WET -R- DRI ROOF CEMENT - ten wydaje się dość ciekawy ale piszą że przeznaczony raczej do naprawy niż klejenia papy.
    http://www.armaasphalt.com/dachy/wet_n_dry

    Panie Andrzeju czy skleja Pan nim również papę ?

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jimminen
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-619
    Posty
    130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał hokejgk1 Zobacz post
    Może ktoś coś poleci do sklejania papy na dachu ...
    Ja używałem lepiku na zimno, i takiego do napraw z rozpuszczalnikami organicznymi on trochę rozpuszczał papę, ale używałem tylko przy obróbkach, okna i komin i kleiłem pionowe łączenia. natomiast do komina zgrzewałem - to najlepsza metoda.

    A co do odprowadzenia skroplin to wyszło mi że dla mojego nachylenia (30 stopni) odprowadzenie do rynny było jeszcze wykonalne...

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał hokejgk1 Zobacz post
    ...Panie Andrzeju czy skleja Pan nim również papę ?
    Stosuję wyłącznie ten produkt. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony