dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 64
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Powielanie systemów zarówno CO (no bo i podłogówka i trochę grzejników, grzać ma piec z kotłowni, kominek z płaszczem, dystrybucja gorącego powietrza, może jeszcze GWC) jak i CWU (główny kocioł, w okresach przejściowych kominek z płaszczem, solary latem), to włożenie naprawdę dużej kasy, która nie ma najmniejszych szans się zwrócić. Mam trochę inną sytuację, bo u mnie głównym źródłem ciepła wszelakiego jest kocioł gazowy, ale też nie zamknęliśmy się całkowicie na panele słoneczne - zostawiliśmy kanał instalacyjny, zresztą nasz projekt gotowy przewidywał ich instalację. Jedyny "problem", który powoduje ich dotychczasowy brak na naszym dachu, to kompletna nieopłacalność. Zakup solarów zwróciłby się nam po 18 latach, a i to liczyłam z założeniem, że nie byłoby żadnych awarii, konieczności wymiany jakiegoś podzespołu. Pomysł z rurkami pod blachą niezły - zamiast paneli słonecznych a nie oprócz.
    Kominek z płaszczem wodnym też jest po prostu drogi. Palenie "rekreacyjne" w kominku, dla dogrzania domu jest fajne, zwłaszcza jak ktoś ma lekkie ciągoty piromana (tak na mnie mój mąż mówi ). Palenie, żeby grzać dom, trzymać temperaturę, uzyskać ciepłą wodę i żeby jej jeszcze starczyło dla wszystkich domowników, to już sorry Winnetou, ale taka zabawa w salonie się nie sprawdza.
    Ja mam kominek bez niczego (ani płaszcza, ani dgp). Jest w miarę centralnie położony i ciepło dobrze się rozchodzi.
    Na Twoim miejscu poszłabym w jak najlepszy kocioł w piwnicy - najlepiej z podajnikiem i automatyką i raz w tygodniu zasypujesz owies albo pociętą wierzbę.
    Restauracja to jest inna sprawa niż dom. Klienci wchodzą i wychodzą, jeden siedzi w koszulce, drugi w marynarce, jednemu dobrze, drugiemu za zimno. W ogóle jest więcej osób i sala musi być wentylowana. Jeżeli nie ma wentylacji mechanicznej z rekuperatorem, to faktycznie podłogówka może nie nadążać.
    Drabinki w łazienkach możesz zrobić, ale proponowałabym ogólnie podłogówkę po całości, przynajmniej parteru.
    Zsyp, centralne odkurzanie - bardzo fajne pomysły.

    Co do podkreślenia wejścia. Po prostu przy drzwiach i oknie dałabym ewentualne "ozdobniki" - drewno, wyrazisty kolor drzwi, kontrastowy kolor tynku, jakieś opaski, a samą ścianę garażową niech przyozdabia tylko okno balkonowe z balustradą. Najlepiej, żeby właśnie strefa wejściowa i okno miały coś "chwytającego oko", wtedy garaż będzie dodatkiem do domu, a nie odwrotnie.

    Sytuację rodzinną macie podobną do naszej. Też decydowaliśmy się na budowę domu jako para, meldowaliśmy się w ukończonym budynku w trójkę, a dwa dni później było nas już 2+2.
    My wybieraliśmy projekt także pod tym kątem, żeby można było mieszkać na samym parterze, bo nikt jasnowidzem w kwestii potomstwa nie jest.

    My mamy wszędzie regipsy zamiast tynków. Dla mnie jest to zwyczajne rozwiązanie.

    Wśród znanych mi osobiście inwestorów widzę zmęczenie budową, jeżeli po mniej więcej czterech latach jeszcze nie można zamieszkać. Piąty rok budowy to już tylko tylko narzekanie, czarnowidztwo i ogólne niezadowolenie nawet, gdy tak naprawdę mają już mnóstwo zrobione i naprawdę super. Macie dobrą, stabilna sytuację mieszkaniową, więc tylko zdrowia i zapału, żeby na jak najdłużej starczyło.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał MadziulaPM Zobacz post
    Troszkę źle Zorzumiałś- podłogówka pokryta płytkami ( efekt kafli pieckowych wychodzi a grzejniczki małe rozmieszczone strategicznie na "dogrzanie" ewentualnie - drabinkowe w łazienkach, pod oknem w kuchni)
    Bez sensu. Mam podłogówkę na całości i niczego nie trzeba dogrzewac grzejniczkami.
    Sasiedzi mają pewnie jakieś kosmiczne mostki cieplne, którymi ucieka ciepło. Albo żle zaprojektowaną podłogówkę. Rozstaw rurek nie dobiera się na oko, tylko wylicza.

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wierka
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    aaa... z domu ... ;)
    Posty
    273

    Domyślnie

    ho ho ile tu czytania.

    Madzia, jak już będziesz miała, koniecznie pokaż wstępne rzuty.
    Przemielone przez forum bardzo otwierają oczy.
    Ja co prawda nie miałam takiej odwagi, ale czytając to forum, wiele pozmieniałam w swoim projekcie.
    Zostały co prawda w projekcie różne 'babole', ale to dlatego, że chcenie serca było silniejsze od rozumu.

    czytając o planowanych zmianach, bardzo chcę zobaczyć co Wam z tego wyjdzie.

    Cytat Napisał MadziulaPM
    Okno piękne okrągłe, ale raczej nas nie będzie na nie stać - więc zostanie tradycyjne, jeszcze czekamy na projekt wstępny by wyczaić ceny okien wtedy decyzja zapdanie Bratowa powiedziała nam,że zmiana kształtu, czy wielkości okna to dla niej kilka chwil Już o tym rozmawialiśmy
    Zostaw to okno w projekcie. Jak już będziecie zabierać się do budowy, zrobisz wycenę wszystkich okien. Wtedy może okazać się, że jednak to okno jest w cenie akceptowalnej dla Ciebie. A jeśli nie, to założysz normalne okno, a kier budowy naniesie zmianę do planu.
    Ja podobnie zrobiłam, mam w projekcie domu dwa duże trójkątne okna, bałam się, że nie będzie mnie na nie stać. Najwyżej z nich zrezygnuję.
    Gdy pytałam się w sklepach o cenę tylko tych okien uzyskałam kosmiczne ceny, a teraz w zestawie cena jest zupełnie inna.
    I już wiem, że będę miała oba trójkąty.

    Cytat Napisał MadziulaPM Zobacz post
    Co do wysokości ścianki kolankowej- muszę spytać męża
    to bardzo ważny parametr, wysokość ścianki, kąt nachylenia dachu, a co za tym idzie, w jakiej odległości od ściany będziesz miała sufit na wysokości 1,9. Dopiero od tej wysokości zaczyna się komfortowe użytkowanie powierzchni.

    Cytat Napisał MadziulaPM Zobacz post
    Jeszcze gryzie mnie te okno narożne- będą to dwa okna na rogu domu słupek by wzmocnić konstrukcję domu- z jednej strony fajne wygląda, nieźle doświetla, lecz jak w użytkowaniu się to spisuje- nie mam pojęcia
    ten sam dylemat mam.


    Cytat Napisał MadziulaPM Zobacz post
    Ogrzewanie
    dół- podłogówka + grzejniczki, raczej na całej powierzchni parteru płytkim nie licząc gabinetu, by uzyskać efekt "piecyka kaflowego" spiżarka nieogrzewana, w garażu ogrzewanie koniecznie i grzejniki w piwnicy być może- tutaj zastanawiamy się jak to rozwiązać
    dlaczego garaż koniecznie ogrzewany??
    zastanów się nad całością ogrzewaną za pomocą podłogówki + łazienki grzejniki.
    Dobrze dobrane parametry podłogówki i całego c.o. zapewniają pełny komfort. Nie zmarzniesz.
    widocznie w domu, który podajesz za przykład, coś źle obliczono/ zaprojektowano/wykonano.


    Cytat Napisał MadziulaPM Zobacz post
    [*]Mąż kombinuje z wiatrakiem bądź innym źródłem prądu, lecz tutaj jest to już bardzo droga kwestia - i ogromna papierologia. Do tego nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi na temat negatywnego wpływu na ludzi w pobliżu. Wiatrak raczej miałby być niewielki, na potrzeby domowe.
    instalacja hybrydowa - panele fotowoltaiczne + wiatrak. super sprawa. w dzień słońce daje energię, w nocy i pochmurne dni - wiatraczek.
    koszty do przełknięcia, z każdym rokiem będzie taniej. a i dotacje są.
    Ostatnio edytowane przez wierka ; 26-02-2014 o 15:19

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za takie cenne rady - uwagi - mąż w pracy, ja na zwolnieniu i wyszukuję, wyczytuję Jeszcze muszę się wiele douczyć

    Bowess, czy jest jakiś przelicznik ceny za metr domku przy budowie systemem gospodarczym- tak z ciekawości pytam?? Ciekawa jestem jak nasze wyliczenia mają się do średniej.

    Wiesz z tym kominkiem to też "piromanka" jestem Tylko u nas to chyba rodzinne, bo mąż i dzieci też kochają ogień a płaszcz wodny jako alternatywa do dogrzania- gdy np , w kominku się pali to przy okazji woda się grzeje, nie tak,że kominek jest jedynym źródłem ciepła wody.
    Wiesz taka instalacja to kilka dodatkowych rurek i zawory- koszt robocizny nas nie obejmuje. Kotłownia byłaby pod kominkiem i tam też cała instalacja by się zbiegała. Ale musimy się rozejrzeć w cenach wkładów kominkowych, skoro Piszesz, ze jest tak wielka różnica i przemyśleć dokładnie sprawę

    Hehe to my się właśnie tak wprowadzaliśmy jak Wy- zaczęliśmy remont ( raczej budowę, bo betoniara się kręciła 2 dni Wprowadziliśmy się. gdy byłam w ciąży, potem decyzja o staraniach o córeczkę zapadła jakoś tak bardzo szybko 3mc miał synek A teraz marzy nam się trzecie dzieciątko, tylko domek mamy za mały- stąd po ciaśniutkim lokalu marzenie o większym 170m to przesada a na takie patrzyłam na początku
    Po pertraktacjach i odwiedzinach w różnych domach wyliczyliśmy, że 150-160 będzie optimum naszym

    Restauracja jeszcze nie ruszyła- pomieszczenie zamknięte, jedynie właściciele przyjeżdżają jako "na działkę"- mieszkają na sąsiednim osiedlu. Wiec to nie jest kwestia "wietrzenia" przez wchodzących i wychodzących ludzi, ani wentylacji.
    Tutaj jest jeszcze kwestia, czy mają na pewno dobrze wykonaną izolację??

    Mąż mój ma fioła na tym punkcie i te grzejniki to dla niego podstawa obok podłogówki, może się coś niecoś jeszcze zmieni Dzięki za twój zdroworozsądkowy głos

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    Wierko, w garażu podłogówkę proponujesz?? moze nie głupi pomysł

    Chciałabym by w garażu nie było minusowych temperatur- raczej na poziomie około 10C w dzień. A dlaczego:
    • nad garażem będzie nasza sypialnia- strop izolowany, lecz ajkos tak mam wrażenie,że rozgrzanie choć odrobinkę garażu nie da zbytnich strat w przypadku ogólnego ogrzania domku, a w pokoju podłoga będzie cieplejsza??
    • ciepło nie będzie nam zwiewało w przypadku przechodzenia do piwnicy- w garażu będą schody do niej i przyjemniej będzie tam przechodzić
    • autko sobie odtaje w zimie
    • W części garażu będzie wydzielona pralnia- czyt. miejsce do suszenia ubrań Czyli jednak ścianki cieniutkie


    Oj wierko sama jestem ciekawa jak to wyjdzie

    Wysokość ścianek kolankowych będę znała gdy tylko projekt dostanęBratowa chora bidulka, więc obsówek czasowy jest. kąt nachylenia dachu- to chyba mąż zna, bo uzgadniał z nią - spytam: w nocy gdy wróci do domku)

  6. #26
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    Oj czytania dużo bo ja gaduła jestem a i dużo trafnych opinii i rad dostałam na temat domku

    Wierko, już wiem, dlaczego piszesz, ze nie miałaś odwagi tu pokazać swego projektu hehe
    Oj mieli forum, mieli , ale to dobrze
    Tylko muszę oddechy brać głębokie i powtarzać sobie w myślach,że to nie kwestia osobista ( czasem za bardzo do siebie biorę niektóre sprawy) tylko dla dobra domku i naszych finansów konstruktywna krytyka

    Zmienimy co ważne i gdzie argumenty trafią, a co bardzo chciane też pewnie zostanie

    takie OT

    Jak się Czujesz?

    Wrzucam ten projekcik, bo nigdzie opinii na jego temat nie ma Ale fakt, zmian u nas sporo będzie
    Ostatnio edytowane przez MadziulaPM ; 26-02-2014 o 19:23

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie istnieje brama garazowa, która jest szczelna.
    Poza tym jej otwieranie natychmiast wychładza całe pomieszczenie.
    Jak myślisz jakie beda straty ciepła w garażu?

    Bawicie się w myslenie o rekuperacji, solarach itp. duperelach oszczędzających energię a potem swobodnie pozwalacie jej uciec z domu.
    Dlatego napisałam - bałagan życzeniowo-instalacyjny.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wierka
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    aaa... z domu ... ;)
    Posty
    273

    Domyślnie

    nie, nie proponuję podłogówki w garażu.
    pisząc całość - miałam na myśli całość podłogówki w części mieszkalnej - bez mieszania grzejników.
    wg mnie strata pieniędzy. i utrata swobody aranżacji pomieszczeń.
    O garażu myslałam - bez ogrzewania.
    Jeszcze nigdy mi nie spadła temperatura w garażu poniżej 5 st. Trzeba dobrze go zaizolować, tak jak ściany zewnętrzne.
    ale mam znajomego który ma podłogówkę w garażu. super, bo nie musi martwić się o stojącą wodę na podłodze spływającą z auta.
    wszystko pięknie schnie.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wierka
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    aaa... z domu ... ;)
    Posty
    273

    Domyślnie

    Cytat Napisał MadziulaPM Zobacz post
    takie OT
    Jak się Czujesz?
    Bywało lepiej. głowę mi rozwala. Nos mam jak Pinokio i to w fazie najintensywniejszego kłamania.

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Średnio systemem gospodarczym wychodzą zwykle kwoty z przedziału 2,5 - 3 tysiące za metr po podłogach (tu trzeba też liczyć metry piwnicy).
    Jest trochę forumowiczów, którzy pobudowali w okolicach 2 tysięcy za metr.
    U nas też były duże nakłady własnej robocizny - fundamenty, murarka, instalacje, dużo wykończeniówki, pierwsza siła najemna na budowie to był dekarz z pomocnikami, byli panowie do docieplenia i elewacji. Nam wyszło 1,5 tysiąca za metr po podłodze, ale liczone razem z przyłączami i wszystkimi kosztami okołoprojektowymi. Zaznaczam, że nasz dom jest jednym z najprostszych dostępnych projektów gotowych.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Jest całkiem świeża dyskusja o tym, czy grzać garaż i jak izolować. Polecam.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...12#post6385612
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    Dzięki- lecę czytać i się uczyć

    A racja, bałaganiara to ja jestem straszna więc uporządkowanie bardzo potrzebne

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    Co do kąta nachylenia dachu to 35- 40 stopni raczej 40
    Co do ścianki kolankowej Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt-klaudia-ii-przekroj.gif
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	5,9 KB
ID:	245141 75-80cm
    Ostatnio edytowane przez MadziulaPM ; 26-02-2014 o 19:44

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wierka
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    aaa... z domu ... ;)
    Posty
    273

    Domyślnie

    przy ściance kolankowej 75 cm i kącie nachylenia dachu 40 stopni wysokość 190 cm w pomieszczeniu będziesz miała około 140 cm od ściany.

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    Tak tak mniej więcej będzie to wyglądało

    Mąż mi tu dopowiada,że ocieplenie styropianik 15cm, lecz grafitowy.

    Przy piecu gazowym to troszkę inaczej wygląda sprawa instalacji, ciepłej wody u nas gazu nie uświadczysz, a giga zbiornika na podwórku nie chcę- dla nas będzie to nieekonomiczne po prostu

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar venus_genetrix
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Ostpreußen
    Posty
    115

    Domyślnie

    Ależ się u Ciebie wątek rozbujał I super - właśnie o to chodzi, żeby projekt mógł przejść na wczesnym etapie przez wiele ócz Bo a nuż coś dostrzegą, co naszym prywatnym umknęło


    Cytat Napisał MadziulaPM Zobacz post

    Najważniejsze to możliwie zabezpieczyć się na wypadek niepowodzenia - trudności. Wiadomo wszystkiego się nie przewidzi:/

    My mamy podobny plan - remontuję mieszkanie w kamienicy, które chcę wynająć (gdy w końcu się uda skończyć, bo mi wykonawca dwa miesiące obsuwy zafundował, a potem się ulotnił ). Remont jednak prawie na ukończeniu, więc koniec końców jestem dobrej myśli Natomiast to, w którym teraz mieszkamy, wyremontujemy później - bardziej zrobimy staging - to teraz takie popularne słowo, sprzedamy i będziemy mieli na wykończenie domu To tyle plany.. a jak wyjdzie - zobaczymy. Jednak, podobnie do Ciebie, uważam, że warto mieć zabezpieczenie

    Jeśli chodzi o podłogówkę - pomysł godzien poparcia, w kamienicy mam zrobioną "z powrotu" i ciepło jest odczuwalne, przyjemne i hmm.. ogarniające.. zupełnie inne niż gdy się ma tylko grzejniki. Sprawdza się naprawdę dobrze, choć powinnaś wiedzieć, że to stara kamienica, więc o energooszczędności nie ma mowy ;P Okna wymieniłam, ale nie był to ciepły montaż (cztery lata temu jeszcze nikt u nas nie wiedział o takich cudach;P), więc pod oknami czuć chłodniejsze miejsca. A pomimo tego, mieszkaniu jest ciepło i przytulnie (Może w końcu się zbiorę i wrzucę fotki )
    Tak więc w domu również podłogówka będzie (choć marzyłam o prawdziwych dechach na podłodze...), grzejników niet - chyba, że jakieś w łazience.
    Myślałam również początkowo o kominku z płaszczem wodnym, ale chyba raczej zostaniemy przy rozprowadzeniu na górę. Właśnie ze względu na koszty - jak wspomniała bowess. Wolę zainwestować w naprawdę dobry kocioł kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania

    W garażu ogrzewania bym nie robiła (u mnie nie będzie), właśnie z powodu, o którym wspomniała Elfir, a więc strat ciepła. Niby garaż tylko otwierasz, wjeżdżasz i zamykasz, ale to jednak WROTA, więc wnętrze wychłodzi się moment..

    A tak na koniec dzisiejszego skrobania - Twój projekt zapowiada się naprawdę ciekawie - na pewno tu zostanę

    Ś
    wierze budują Wspaniały
    Komentarze

    2014-02-04 PNB
    2014-05-06 stan zero

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    Oj buja buja, choć teraz głównie w kwestiach instalacji, ale to dobrze- na podstawie waszych wpisów mieliśmy 2 godzinna rozmowę na ten temacik

    Staging - oj fajne słówko u nas teraz ściany już w fatalnym stanie ( czyt dzieci maja fazę na malowanie:/) Niestety pomalowanie mieszkanka byłoby możliwe jedynie przy wyprowadzce na kilka dni + strasznie uciążliwe, bo gratków trochę mamy na niewielkiej przestrzeni i całość trzeba było by wynieść- ale gdzie?
    Wiec stwierdziliśmy, ze jakoś te 2 zimy wytrzymamy, a po przeprowadzce będzie gruntowny staging - 6 - 7latek minie od wprowadzenia się, więc jest już troszkę rzeczy do naprawy, dopieszczenia

    Mam nadzieję,że rozbuja wątek na maska gdy będziemy mieli projekcik właściwy- głównie na temat jego układu etc.
    Niestety bratowa chora leży od tygodnia i obsuwka czasowa przez to się zdarzyła
    Bardzo jestem ciekawa jak to wyjdzie Myślę teraz nad układem mebli na poddaszu

    Wrzucam zmiany- uszczegółowienia kursywką

    Małżek mi tu coś tłumaczył,że połączenie wentylacji mechanicznej i reku jest jak najbardziej możliwe przy niewielkim nakładzie kosztów dodatkowych- wszystko będzie przechodziło przez przepustnicę (o ile dobrze napisałam co zapamiętałam)

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    rekuperacja to jeden z elementów rozbudowanej wentylacji mechanicznej. Rekuperator to po prostu odzyskiwacz ciepła. Nie da się go zamontowac przy wentylacji grawitacyjnej (czyli opartej na kominach)
    Nadal mylicie instalacje.
    PIEC NA PALIWO STAŁE WYMAGA WENTYLACJI GRAWITACYJNEJ. Mechaniczna (z reku czy bez) nie wchodzi w rachubę.
    A wentyalcji mechanicznej z rekuperatorem NIE DA SIĘ POŁACZYĆ z wentylacją grawitacyjną.
    Chyba, ze będziecie się bawić w szczelne odcinanie piwnicy do reszty domu.

    Jak planujecie piec na wszytsko, to szkoda ładowac kasę w lepsze ocieplenie, skomplikowane instalacje i rekuperatory.
    Co najwyżej prosty, tani solar na podgrzanie wody do mycia latem, gdy piec nie działa.

    Kiedy ja weszłam na forum budowlane, to też chcialam mieć wszytsko. PC, solary, fotowoltaike, turbinę wiatrową, GWC itd.
    Po oszacowaniu stosunku kosztów do ewentualnych zysków została tylko wentylacja mechaniczna z rekuperacją i dobre ocieplenie
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-02-2014 o 14:11

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wierka
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    aaa... z domu ... ;)
    Posty
    273

    Domyślnie

    witam się dzisiaj

    Elfir - chyba każdy przechodzi przez etap wszystkochciejstwa.
    wraz ze zdobywaniem wiedzy człowiek zaczyna wszystko układać w całość i rezygnuje z pewnych rzeczy.

    Cytat Napisał MadziulaPM
    Bardzo jestem ciekawa jak to wyjdzie Myślę teraz nad układem mebli na poddaszu
    i bardzo dobrze. Przemyślana chociaż wstępna wizja aranżacji wnętrz na etapie projektowania budynku, pozwoli na uniknięcie błędów typu - drzwi, okna zbyt blisko kątów w pomieszczeniach, brak miejsca na tv itp.

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MadziulaPM
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    213

    Domyślnie

    Wierko, czy może Masz jakiś program do aranżacji wnętrz ??
    Lub może ktoś może polecić taki programik- nie ukrywam, iż najlepiej bezpłatny

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony