dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jo

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    1

    Domyślnie porotherm-margiel

    Dostałem dostawę pustaków POROTHERM 44 w których jest tzw. margiel. Nie wiem czy mogę je użyć do budowy ścian.

  2. #2

    Domyślnie

    A co to jest???
    Ja dostałem jakieś "blade"!!!! Może to "to"???

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pancioo

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-024
    Posty
    18

    Domyślnie

    będę kontynuował.
    Czy ktoś miał ceramikę z marglem? ja mam pustaki porothermu i kiedy nabrały wilgoci to zrobiły się odpryski i wychodzi margiel. Nie wiem czy się tym przejmować. Jeżeli ktoś miał podobny przypadek to niech opisze te doświadczenia.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggs1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stalowa Wola
    Posty
    292

    Domyślnie

    Miałem i to już w gotowym murze, a u Ciebie jeśli jeszcze przed to składaj reklamacje. Mi mądry murarz doradził, zlej wodą, potem jeszcze więcej wody i tak kilka razy. Co miało wyskoczyć to wyskoczyło, tynkarzom kazałem usunąć ale zrobili jeden pokój a później "zapomnieli". Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez maggs1 ; 05-03-2014 o 20:00

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pancioo

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-024
    Posty
    18

    Domyślnie

    Ja mam stan surowy zamkniety , i właśnie teraz po zimie mam w co 2lub 3-cim pustaku odpryski, nie wiem co dalej poczać. Czy to co u Ciebie raz wyszło przez to polewanie to już teraz nie wychodzi?, czy proces postępuje dalej? jaki położyłeś na to tynk, czy się nie odparza? czy gipsowy się nadaje? gipsowy trzyma wilgoć a margiel nie lubi wilgoci bo wtedy pęcznieje i są odpryski na ścianach. Więc może byłby lepszy tradycyjny? Ja murowałem z 25P+w garaż i tam się nie mam do czego za bardzo doczepić natomiast dom 30p+w i tam jest dużo tego margla

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pancioo

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-024
    Posty
    18

    Domyślnie

    Ja mam stan surowy zamkniety , i właśnie teraz po zimie mam w co 2lub 3-cim pustaku odpryski, nie wiem co dalej poczać. Czy to co u Ciebie raz wyszło przez to polewanie to już teraz nie wychodzi?, czy proces postępuje dalej? jaki położyłeś na to tynk, czy się nie odparza? czy gipsowy się nadaje? gipsowy trzyma wilgoć a margiel nie lubi wilgoci bo wtedy pęcznieje i są odpryski na ścianach. Więc może byłby lepszy tradycyjny? Ja murowałem z 25P+w garaż i tam się nie mam do czego za bardzo doczepić natomiast dom 30p+w porotherm i tam jest dużo tego margla. z jakiej firmy miałeś ceramikę?

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pollo_loco

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-001
    Posty
    68

    Domyślnie

    Nie gipsowy, tylko cementowo-wapienny, który będzie mniej akumulował wodę. Poza tym same pęknięcia i widoczny margiel to nie od razu powód do zwrotu - najważniejsze to jaka jest skala zjawiska. Jak nie przekracza 10% powierzchni pustaka a pęknięcia nie są dłuższe niż na 0,5 cm to raczej jest to sytuacja normalna i wynik po prostu procesu technologicznego. Przy wykonawstwie większego problemu z tym nie będzie, chyba że to pustaki do cienkich spoin??

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pancioo

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-024
    Posty
    18

    Domyślnie

    to zwykle pustaki. czy to polewanie muru przed polozeniem tynku to dobry pomysl?

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggs1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stalowa Wola
    Posty
    292

    Domyślnie

    pollo_loco margiel to nie jest sytuacja normalna i skąd te dane o 10% powierzchni pustaka?
    Pancioo u mnie polewałem kilkukrotnie ściany i co miało wyjść to chyba wyszło, ponad rok temu ściany zostały wytynkowane, tynk cementowo-wapienny i na razie nie ma problemów. Jeśli masz wątpliwości co do lania wody, to skontaktuj się z producentem i poproś o pomoc najlepiej gdybyś miał wytyczne na piśmie.
    Nie przejmuj się to dopiero początek chodzi mi o budowę i różne atrakcje
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez maggs1 ; 08-03-2014 o 20:00

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar swierczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Oława
    Kod pocztowy
    55-201
    Posty
    103

    Domyślnie

    U nas margiel wychodził na pustakach użytych do murowania garażu (poszliśmy po kosztach i kupiliśmy jakąś cegłę marki "no name"...). Polewaliśmy wodą dwukrotnie i opuchlizny były potem drapane druciakiem i szpachelką. Wyszło dobrze i nie ma teraz problemów z tynkiem, chociaż przyznam, że trochę to nas kosztowało nerwów i czasu... Same pustaki nie wyglądały jakoś dramatycznie źle, ale nasz kierownik budowy stwierdził, że przy opukiwaniu słychać że pustaki niestety nie są wybitnej jakości - stąd decyzja o polewaniu wodą i usuwaniu opuchlizn przed otynkowaniem.

    Natomiast moim zdaniem to występuje tylko przy tańszych, gorszych cegłach. Z Porothermem przy budowie domu kompletnie nie było tego problemu, dostaliśmy też razem z dowodem zakupu atest pustaków (przy tych pustakach garażowych atestu żadnego nie było). Decyzja indywidualna czy warto dopłacić trochę pieniędzy i mieć spokój z marglem, czy się bawić w usuwanie...

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pancioo

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-024
    Posty
    18

    Domyślnie

    do świerczek .
    Nie było problemu lub może w tym samym roku otynkowaliście i nawet nie wiecie że w środku jest margiel. jak jak kupiłem porothermy to ładnie dzwoniły i nie było widać margla, on natomiast wyszedł po jakimś czasie.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggs1
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Stalowa Wola
    Posty
    292

    Domyślnie

    Świerczek gdyby atesty sprawiały, że towar jest zgodny z nimi to nie byłoby reklamacji i problemów. Margiel z teo co się dowiedziałem jest to wada materiału użytego do produkcji ale ujawnia się w określonych okolicznościach i nie zawsze inwestor może to zobaczyć

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar swierczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Oława
    Kod pocztowy
    55-201
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pancioo Zobacz post
    do świerczek .
    Nie było problemu lub może w tym samym roku otynkowaliście i nawet nie wiecie że w środku jest margiel. jak jak kupiłem porothermy to ładnie dzwoniły i nie było widać margla, on natomiast wyszedł po jakimś czasie.
    Jesteśmy kilkanaście miesięcy po budowie i na razie nie mamy żadnych problemów ze ścianami (nie ma pojawiają się bąble i wybrzuszenia na tynku, nie ma przebarwień i innych historii. Zakładam więc, że jest OK Prawdę mówiąc wolę już nie myśleć o moich ścianach - wystarczająco długo myślałem o nich na etapie budowy!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony