dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    teflon

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Posty
    1

    Unhappy Problemy z kryciem farbą akrylową.

    Witam drodzy forumowicze.

    Niedawno przyszło mi malować pokój w zakupionym mieszkaniu. Pokoje były malowane wałkiem, farbą lateksową i nie było problemów, natomiast do jednego pokoju wybraliśmy akrylową farbę z serii Colours w Castoramie. Kolor "chaber" - dość ciemny błękit. Najpierw ścianę potraktowałem podkładówką, a że farba dość gęsta i raczej wyglądała na trudno kryjącą, to nie nastawiałem się na pojedyncze malowanie. Po drugim razie ściana została pokryta, ale nadal po wyschnięciu pojawiały się jaśniejsze smugi od wałka oraz taka dziwna porowatość jak na zdjęciu. Pomyślałem, że może jakoś nie mam wprawy, więc trzecią warstwę nałożyła Narzeczona, która skutecznie już niejedną ścianę pomalowała, ale i za trzecim nie widać poprawy. Ściana miejscami jest ładnie pokryta, a miejscami jest tragicznie. Widać tą porowatość i pionowe smugi tam gdzie nakładały się warstwy farby. Najgorsze, że widać to dopiero jak farba wyschnie.

    I tu chciałbym poradzić się forumowiczów z dużym doświadczeniem - czy takie efekty to wina kiepskiej farby, czy też coś sknociliśmy? Czytałem opinie o tej serii farb i niestety nie są najlepsze. Myślę nad reklamacją, bo farba jednak nie jest za darmo, a zadowolenia brak. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_7045.jpg
Wyświetleń:	710
Rozmiar:	50,6 KB
ID:	236481

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    to jest brak wprawy i umiejetnosci w technice malowania. Farba nie zostala "przeczesana" i tyle....
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zeusrulez
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    za daleko . . .
    Posty
    981

    Domyślnie

    Akurat reklamowanie farby nic Ci nie da, nie wygrasz.
    Żeby nie było widać łączeń musisz po połączeniu dwóch warstw wykonać ruch wałka góra/dół na szerokości tych dwóch warstw.
    I to co koleżanka napisała powyżej też racja lepiej celować w dobre marki, mniej problemów.

  4. #4
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    Trudno jednoznacznie określić przyczynę powstawania takich problemów z wymalowaniem. Mogą one wynikać ze zmiennej chłonności podłoża, niewłaściwego doboru wałka lub nieprawidłowego łączenia dwóch warstw farby. Proponuję zagruntować ścianę Gruntem Polimerowym Uniwersalnym ACRYL-PUTZ® GU40 http://www.acrylputz.pl/produkty/gru...iwersalny.html a następnie pomalować ją wysokiej jakości farbą, np. Śnieżka Barwy Natury http://www.sniezka.pl/produkty/farby...a-barwy-natury lub Śnieżka Satynowa http://www.sniezkasatynowa.pl/pl/nasze-barwy w wybranym kolorze. Przy malowaniu należy zwrócić uwagę na prawidłowe łączenie kolejnych warstw farby – pomocne mogą się tu okazać porady zamieszczone w filmie dostępnym na stronie: http://www.youtube.com/watch?v=6vdka...oPDuXpB3aNwxCS

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony