dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 14
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 276
  1. #1

    Domyślnie projekt M32 ZIELONA RÓWNINA

    Witam,

    Szukam osób zainteresowanych realizacją projektu M 32 "ZIELONA RÓWNINA" z kolekcji Muratora.
    Osobiście uważam, że jest to bardzo trafiony projekt dla czteroosobowej rodziny i jestem o krok od jego zamówienia.
    Just do it!

  2. #2

    Domyślnie

    Witam ponownie,

    Jak powiedziałem, tak zrobiłem. Dzisiaj zamówiełem projekt M 32, powinien być u mnie w ciągu 3 dni. Wierzę, że dokonałem dobrego wyboru. Jestem otwarty na wszelkie komentarze dotyczące w/w projektu, oczekuję też na kontekt osób również nim zainteresowanych.
    Just do it!

  3. #3

    Domyślnie Zielona równina M32 projekt murator, kto buduje?

    Witam,
    Zastanawiam się nad wyborem projektu m 32 Zieloną Równinę, ale nie jestem pewien czy podany kosztorys jest realny przy obecnym poziome cen.

    http://projekty.muratordom.pl/projek...&IdKolekcji=36

    Chciałbym również zmienić strop z drewnianego na żelbetonony, usunąć kilka okien i drzwi z pomieszczenia gospodarczego a za to wstawić duże drzewi balkonowe w pokoju dziennym.
    Czy ma ktoś jakieś własne doświadzczenia z tym projektem, będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja już się prawie zdecydowałem na ten projekt. Chcę zmienić strop na Teriva. Jedno tylko mi nie daje spokoju. Ile może kosztować postawienie domu w stanie surowym zamkniętym?
    Czy ktoś jeszcze buduje M32 Zielona Równina z Muratora?
    Pozdrawiam.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    busia120

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    3

    Domyślnie Co powiecie o M32 Zielona równina

    Czy budował ktoś bądz buduje M32 Zielona równina z Muratora.Prosze o wszelkie informacje na temat funkcjonalności tego projektu oraz jego wady i zalety!!??

  6. #6

    Domyślnie

    A może link, więcej osob zobaczy
    a tak to sie szukac nie chce

  7. #7

    Domyślnie

    http://projekty.muratordom.pl/projek...56&IdKolekcji=

    To co pierwsze mi przychodzi do głowy gdy widze projekty tego typu - 269 m dachu - majątek wydasz na taki duży i skomplikowany dach. Ale może to nie problem dla was
    Z ktorej strony masz wjazd na działkę ?

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    busia120

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Może podsuniesz jakis ekstra projekcik "Kasiaa"?!
    Cos podobnego do tego!A przy okazji co powiesz o http://projekty.muratordom.pl/projek...39&IdKolekcji=

  9. #9

    Domyślnie

    Witam,

    Za miesiąc rozpoczynam wylewanie fundamentów pod M32. Chętnie wymienię się wrażeniami.
    Just do it!

  10. #10

    Domyślnie

    Witam
    Ja również rozpoczynam budowę M32 Zielona Równina jednak dopiero w maju.
    Troszeczkę wprowadziłem zmiany. A mianowicie przedłużyłem pomieszczenie gospodarcze na równi z tylną ścianą, oraz strop na teriva.
    A czy ktoś wprowadzał jakieś zmiany?

  11. #11

    Domyślnie

    Witam! My z mężem też mamy zamiar budować zieloną równinę, mamy trochę wątpliwości czy wystarczy nam miejsca, myślimy o powiększeniu garażu a co za tym idzie pomieszczenia gospodarczego. Jednak ostatnio pojawił się projekt zielonej równiny z poddaszem użytkowym - bardzo mi się podoba, ale jest droższy i dłużej go trzeba budować, bo nie ma już drewnianego stropu - mamy jeszcze chwilę na podjęcie ostatecznej decyzji. Myślę, że ruszymy około czerwca i jesteśmy otwarci na konsultacje z innymi budującymi ten domek, pozdrawiam serdecznie :lol:
    Aga

  12. #12

    Domyślnie Zielona równina - Murator M32

    Witam wszystkich serdecznie !!! Zamierzam rozpocząć budowę domu Zielona równina - projekt murator M32 .Może ktoś z forumowiczów budował lub jest w trakcie budowy tego domu i miałby ochotę podzielić się ze mną spostrzeżeniami i informacjami na różne tematy dotyczące inwestycji.
    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Witam
    Jak tam postępy w budowie zielonej równiny? Ja dopiero zaczynam jednak w czerwcu, troszę mi się przeciągnęło.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Osobiście bardzo lubię parterówki.

    Dom od frontu jest szeroki i niesety z własnego doświadczenia muszę stwierdzić, że wizualnie na działce o standardowej szrokości 25 metrów nie będzie się dobrze prezentował.

    Planowana grubość ocieplenia podłogi na gruncie 8 cm - mało. U mnie jest 10 cm - też uważam że za mało. Tym bardziej, że pomieszczenie gospodarcze jest oddalone od łazienek i kuchni - długa trasa instalacji cwu i co.

    Takie zmiany należy robić na etapie projektu, bo jak stoją mury, mamy otwory na okna, drzwi i zaczniemy kombinować, to okazuje się potem że drzwi za krótkie a okna za nisko.

    Strop drewniany - potem dobrze go zaizolować, żeby ciepło za szybko nie uciekało.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pierwszy
    Witam
    Jak tam postępy w budowie zielonej równiny? Ja dopiero zaczynam jednak w czerwcu, troszę mi się przeciągnęło.

    No wreszcie się ktoś odezwał, cieszę się. My jeszcze czekamy na pozwolenie, więc budowa może także rozpocząć się w okolicach czerwca. Zdecydowaliśmy się na wersję z poddaszem użytkowym, mam nadzieję, że to dobry wybór. Zdecydował o nim także fakt, że mieszkamy daleko od rodzinki i pewnie będziemy ich często gościć (noclegi) a do tego potrzebny dodatkowy pokój (nie wspomnę, że jesteśmy rodziną rozwojową i może pojawić się jeszcze jeden członek naszej czteroosobowej rodzinki). Mam nadzieję, że będziemy dzielić się doświadczeniami. Pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał ms.
    Osobiście bardzo lubię parterówki.

    Dom od frontu jest szeroki i niesety z własnego doświadczenia muszę stwierdzić, że wizualnie na działce o standardowej szrokości 25 metrów nie będzie się dobrze prezentował. :-?

    Planowana grubość ocieplenia podłogi na gruncie 8 cm - mało. U mnie jest 10 cm - też uważam że za mało. Tym bardziej, że pomieszczenie gospodarcze jest oddalone od łazienek i kuchni - długa trasa instalacji cwu i co.

    Takie zmiany należy robić na etapie projektu, bo jak stoją mury, mamy otwory na okna, drzwi i zaczniemy kombinować, to okazuje się potem że drzwi za krótkie a okna za nisko.

    Strop drewniany - potem dobrze go zaizolować, żeby ciepło za szybko nie uciekało.

    Dziękujemy za cenne wskazówki, właśnie jesteśmy na etapie rozmów z wykonawcą stanu zero, więc jest czas żeby to przemyśleć. Jeśli chodzi o strop to u nas już nie drewniany, bo mamy poddasze użytkowe.
    Pozdrawiam i jako,że brak nam doświadczenia jesteśmy otwarci na sugestie doświadczonych budujących.

  17. #17

    Domyślnie

    Witam,

    Mam miesiąc opóźnienia, ponieważ okazało się że na działce jest wysoki poziom wód gruntowych i był problem ze zdjęciem humusu i wykopaniem fundamentów. Jednak udało się i wczoraj wylaliśmy ławy! Od środy ekipa rozpocznie murowanie fundamentów z bloczków. Postaram się informować o postępach.
    Co do zmian, to nie mamy ich wiele. Zmieniliśmy materiały na ścianiy na silikaty i na docieplenie na wełnę. Usunęliśmy komin ( ten w łazience), ponieważ zastosujemy wentylację z rekuperatorem.
    Acha! I dołożyliśmy kibelek z pomieszczeniu gospodarczym ( w trakcie imprezy na powietrzu nie trzeba będzie biegać przez całe mieszkanie za potrzebą).

    Pozdrawiam
    Just do it!

  18. #18

    Domyślnie

    Witam, pomimo Waszego opóźnienia i tak zazdroszczę etapu. My ciągle czekamy na wycenę. Jeśli chodzi o zmiany, to u nas niewiele (tak mi się przynajminiej wydaje na etapie, na którym jesteśmy) planujemy też wełnę na ocieplenie. Pozdrawiam i życzę postępów w budowie.

  19. #19

    Domyślnie

    Nic tu jakoś nie słychać, może wszyscy pochłonięci budowaniem? Jeśli tak to czekamy z niecierpliwością na kolejne doświadczenia. My aktualnie dopiero wytyczyliśmy budynek pod zdjęcie humusu. Wspomniana wycena nie spełniła naszych oczekiwań i zdecydowaliśmy się na system gospodarczy, więc jeździmy po hurtowniach i tartakach, bo sami kupujemy materiał. Cały czas zastanawiamy sie z czego ściany - może z ceramiki jednowarstwowa. Wszystko w toku. Pozdrawiam i zapraszam do wymiany doświadczeń.

  20. #20

    Domyślnie

    A u nas fundamenty wylane, wymurowane, zaizolowane i docieplone. Piasek wsypany i zagęszczony ( weszły 22 wywrotki ), dzisiaj wylewki i od jutra NIECH SIĘ MURY PNĄ DO GÓRY
    Pozdrawiam
    Just do it!

Strona 1 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony