dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    calvin66

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Koronowo
    Kod pocztowy
    86-010
    Posty
    36

    Domyślnie Budowa bliźniaka - 1/2 - MPZP a pole za płotem

    Witam,
    kupiłem działkę, kupiłem projekt domu wolnostojącego. Wszystko fajnie pięknie ale... dziś dowiaduję się w gminie iż ze względu na sąsiedztwo bardzo wąskiej działki obok teren mojej działki podlega pod zabudowę bliźniaczą... Mimo telefonów do starostwa i wizyt w urzędzie miasta i gminy stanęło na tym że tylko bliźniak wchodzi w grę... Szczęka mi opadła. Pisałem do burmistrza żeby zmienić w MPZP (działki budowlane) formę zabudowy z bliźniaczej na wolnostojącą ale może nie być to możliwe... Działka jest wystarczająco duża aby postawić dom wolnostojący zgodnie z liniami zabudowy i odległościami 4m od granicy działki...

    Mam teraz pytanie bo jeśli zabudowa bliźniacza to:
    -mogę rozpocząć budowę swojej strony domu bez rozpoczęcia budowy po drugiej stronie ? Chore byłoby gdyby taki budynek musiał równocześnie powstawać po obu stronach płotu bo po drugiej stronie jest pasek ziemi z jakąś oziminą i może tam nigdy dom nie powstanie...
    -domy w zabudowie bliźniaczej nie muszą być identyczne - to wiem z lektury w internecie - więc ja mogę wybrać taki a nie inny projekt a przyszły sąsiad musiałby się dopasować z projektem i wybrać taki żeby dokleić swój dom do mojego na całej powierzchni ściany. A gdyby tak po prostu z boku domu od strony sąsiada był garaż a nad nim powiedzmy taras i ściana tego garażu była w granicy działki ? Wówczas on w przyszłości budując się musiałby tylko "dokleić" się do tej ściany i nic więcej ?

    np taki projekt: http://www.tooba.pl/projekt-domu-BW-...iant-2-TBN-513 postawić ścianą garażu w granicy działki i wówczas warunek zabudowy bliźniaczej byłby spełniony ?

    Podłamali mnie trochę dzisiaj w tym urzędzie... Chory kraj, dziki kraj...

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez calvin66 ; 15-03-2016 o 20:23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony