dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Czym zaizolować chudziak - mała wysokość docelowej podłogi

    Przymierzam się do wykonania ogrzewania podłogowego. Ekipa, która była na miejscu pomierzyła wysokość aktualnej podłogi i wyszło 15 cm. Podobno to mało.

    Chciałabym by podłoga była jak najlepiej zaizolowana. Co tam położyć? Styropian grafitowy? Piankę PUR? Pianka PUR to koszt 50 zl/m2, przy metrażu 150 m2 daje kwotę 7500 zł samej izolacji. Ale podobno jest "najlepsza". Pytanie czy warto wyłożyć taką kasę i czy zapewni to grube oszczędności?

    Nie wiem ile cm wysokości musi mieć wylewka - liczmy już anhydryt, inwestowalibyście w te drozsze styro czy pianki?

    Wszelkie sugestie mile widziane. Szukam rozwiazania optymalnego, co by mnie koszty nie zabiły, ale też żeby podłoga została przyzwoicie zaizolowana.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mario244

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Wysokie Mazowieckie
    Kod pocztowy
    18-200
    Posty
    64

    Domyślnie

    Pianki sa drogie . Może styropian grafitowy. Jeden z producentów ma grafitowy EPS 100. Sam również sie nad nim zastanawiam , a mam jeszcze mniej na izolacje bo 10cm.

  3. #3

    Domyślnie

    Ale ja mam 15 cm na wszystko: izolację + folię, rurki do ogrzewania + wylewkę + panele/płytki.

  4. #4

    Domyślnie

    no to widzę że masz jeszcze mniej miejsca niż ja u mnie wychodzi 12cm na styropian 7cm na wylewkę i 1,5 na płytki lub panele
    temu też myślę co położyć
    zastanawiam się nad perlitem ponoć daje radę
    i można zastosować wylewkę anhydrytową

    w twoim wypadku to myślę że z 8cm ocieplenia i wylewka 5,5cm anhydrytowa raczej obowiązkowo
    Ostatnio edytowane przez creative_21 ; 04-01-2017 o 21:21

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym zrobił tak: 3cm jakiś niedrogi styropian podłogowy a na to płyty PIR 5cm, których lambda wynosi ok 0,023. Mamy dobrą izolację i zostaje jeszcze 7cm na wylewkę i okładzinę. Płyty PIR nie muszą być te od najdroższych producentów. Jest ich wielu na rynku.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    W takich sytuacjach tylko poliuretan i to o gramaturze co najmniej 36 kg/m3 a najlepiej 45 kg/m3. tego później nie da się poprawić i będziecie żałować jak ja, że nie dałem poliuretanu. Wylewki wystarczy dać 5 cm.
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    kolektor1 słusznie prawi.
    @Marzena TG, Z tego co piszesz o ilości miejsca nad chudziakiem, to 8 cm płyty PIR/PUR możesz zmieścić, to i tak trochę za mało. 8 cm PIR, to ekwiwalent 14 cm styro.
    Śmiało znajdziesz tańsze płyty na ocieplenie niż te za 50 zł/m2 (nie wiem jakiej grubości) Możesz napisać do mnie na priv. podam namiar na taniego producenta.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja zrywałem chudziaka obniżałem i wylewałem na nowo, z tym że u mnie miałem dwa powody do zrywania... pierwszy to krzywo wylany chudziak a drugi to jak powyżej - mało miejsca na izolację. Obecnie zostawiłem 23cm 15 cm na izolację, 6cm na wylewkę i 2cm na wykończenie podłogi.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeesiek Zobacz post
    Ja zrywałem chudziaka obniżałem i wylewałem na nowo, z tym że u mnie miałem dwa powody do zrywania... pierwszy to krzywo wylany chudziak a drugi to jak powyżej - mało miejsca na izolację. Obecnie zostawiłem 23cm 15 cm na izolację, 6cm na wylewkę i 2cm na wykończenie podłogi.
    Tak bywa. Czasami taniej jest zerwać chudziak i położyć grubo styropianu niż pakować się w płyty PIR.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony