dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Płyta OSB na poddasze

    Witam zrobiłem u siebie poddasze systemem trochę kosztownym ale chyba dobrym, między krokwie dałem wełne 150 potem na to 100,zamontowałem profile na to przykręciłem płytę OSB 8 mm potem zamontowałem folię paroizolacyjną z ekranem aluminiowym potem przykręciłem płytę gipsową 12,5.minęło 5 lat od tej zabudowy nie ma żadnego pęknięcia ani rysy wszystko się trzyma i uważam że jest to chyba dobry system choć nie tani bo płyta OSB folia droga plus płyta gipsowa.mam pytanie czy ta folia na płycie OSB to dobry pomysł? pytam gdyż miałem dużo skosów i skosików i lepiej było mi przykręcić płytę OSB by dała kształt sufitów a na to folię by ładnie wszystko pozaklejać.czy to w ogóle oddycha? nie ma grzyba nie skrapla się niby wszystko gra.Pozdrawiam

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    scrabie

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    celestynów
    Kod pocztowy
    05-430
    Posty
    538

    Domyślnie

    5 lat minęło i się teraz zastanawiasz? Pomysł dobry. Ściana nie oddycha, ty oddychasz, pies oddycha, kot oddycha. Ściana nie.
    Dom szkieletowo murowany Do starego murowanego domu dostawiliśmy szkieletowy, stara część nieogrzewana, używana jako pralnia) Powierzchnia użytkowa szkieletu około 90m2. Izolacja: 40 cm wełny 0.039 - ściany i dach. Podłoga 25 cm styro eps 100 . Grzanie:Generalnie mamy 7,5m2 maty 170w/m2 kuchnia i łazienka
    4 adax neo 600w - sypialnia i pokój młodego( tylko 2 są włączone i tylko w nocy)
    30m2 folii grzewczej 140w/m2 salon razem 1250w + 1200w + 4200w = 6650W= 6.65kW
    Reku Thessla green 300

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Fo_

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    314

    Domyślnie

    Jeśli izolacja termiczna i paroizolacja są szczelne i ciągłe to powinno być dobrze. Problem może powstać też w wyniku zerwania połączenia osb-profil, ale skoro wisi 5 lat.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony