dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RST

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    wlkp
    Posty
    163

    Domyślnie wpływ podłogówki na WM

    Witam,
    jestem w trakcie zakładania WM. Nawiew / wywiew z parteru prowadzę na stropie w warstwie ocieplenia kanałami PE.
    Ciekawi mnie jaki wpływ ma ogrzewanie podłogowe na temperaturę nawiewu.
    Temperatura w rurach ogrzewania ma średnio 30-35 stopni C, jastrych trochę mniej i oddzielony jest od kanałów ok 2 cm styro i wg mnie nawiew będzie dodatkowo ogrzewany
    przez płytę posadzki.

    Ciekawe jakie to będą wartości, załóżmy że na zewnątrz jest 0 stopni, w domu 22 stopnie i z centrali nawiewa powiedzmy 15 stopni. Średnio kanały mają 5 m długości. Pewnie dało by się obliczyć jaka będzie temp. nawiewu przy anemostacie ale mnie ciekawi czy ktoś ma podobna instalację i jak wyglądają temp. nawiewu.

    Jastrych ma sporą bezwładność ale czy będzie się wychładzać w miejscach kanałów? Czy nie będzie to miało dużego znaczenia, swoje ciepło odda i przez to teoretycznie na parterze zawsze ten nawiew będzie dodatkowo podgrzewany przez podłogówkę i będziemy odczuwać ciepełko z anemostatu.
    To takie moje refleksje. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie to proszę się podzielić.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kanały na stropie.jpg
Wyświetleń:	203
Rozmiar:	77,6 KB
ID:	245198 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kanały do salonu.jpg
Wyświetleń:	257
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	245200
    Ostatnio edytowane przez RST ; 27-02-2014 o 06:55

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RST

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    wlkp
    Posty
    163

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że owinąłem rury pianką stosowaną pod panele podłogowe.
    Rury układaniem pierwszy raz i sporo razy je przesuwałem, przeciągałem przez otwory wykute w ścianie itp.
    Taka otulina 5 mm zabezpieczyła mi rurę przez otarciami i trochę izoluje od stropu.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam rury położone na stropie. Nie są zaizolowane. Od góry zalane bezpośrednio wylewką.
    Przyznam, że kiedyś miałem podobne dylematy co Ty, ale tylko przez chwilę... teraz zastanawiam się nad ogrodem
    Z pewnością wentylacja wychładza nieco podłogę, ale chyba nie aż tak, żeby trzeba było pisać na ten temat elaboraty...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony