dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 70
  1. #21

    Domyślnie

    Mario jaki wymiar mają te belki ? Co to za rodzaj drewna i jaka cena za metr bieżący takiej belki ? Czy ona na murze nie powinna być osadzona na jakiejś izolacji ?

  2. #22

    Domyślnie

    m4rsh4ll belki mają wymiar 20cm (szerokość) na 24cm (wysokość) oheblowane z drzewa świerkowego. Zgadza się, muszą być raczej izolowane od muru, więc leżą sobie na papie, podobnie jak murłata. Belki drewniane moim zdaniem oczywiście jeśli mają być widoczne i dawać efekt muszą mieć odpowiedni rozmiar, tzn. nie mogą być za małe, bo wtedy nijak się to prezentuje. Oczywiście takie belki popękają i tutaj nie ma zmiłuj się. Mnie to pasuje i tyle, chociaż przyznam Ci się, że poczyniłem również rozeznanie w temacie drewna klejonego i oferowane mi takowe po najniższej cenie ok. 450E/m3, pod warunkiem, że zamówiłbym tira Ja za swoje płaciłem po 950zł/m3, nie wiem jak to wychodzi w przeliczeniu na metr bieżący, możesz sobie przeliczyć. Jeśli kiedyś mi się znudzą , to zawsze mogę ja zakryć sufitem podwieszanym. U mnie te belki będą widoczne tylko w salonie, jadalni, kuchni i części korytarza, w pozostałej części będą miał "normalny" sufit.

  3. #23

    Domyślnie

    Mam już przeliczony strop. Rozpiętość 9 metrów, belki 5x25 w rozstawie co 40 cm, powierzchnia do zakrycia prawie 180 metrów kwadratowych. Na razie odpuszczam temat, przeliczam teraz koszty fundamentu, ale Mario jak coś to wrzucaj dalej fotki, pewnie się przydadzą, a i z ciekawości warto podpatrzeć.

  4. #24

    Domyślnie

    Belki już obmurowane, zrobię fotki to wrzucę. Jam mam deczko większą powierzchnię, coś ok. 192m2.
    Pirat, a ta Twoja chałupa to ma być też parterówka z nieużytkowym poddaszem, bo zdążyłem zapomnieć

  5. #25

    Domyślnie

    Dokładnie, parterówka - taki barak jak literka L + stryszek, czyli graciarnia

  6. #26

    Domyślnie

    Co za tak przeliczasz ten fundament. Zastanawiasz się nad lanym lub z bloczków. Nie zapomnij o wrzuceniu bednarki

  7. #27

    Domyślnie

    Murowany będzie, sprawdzam jaki koszt, czy już muszę się starać o kredyt czy nie. Muszę mieć 10% wkładu własnego.

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marek1977n

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam.dolączę się do tematu bo też jestem w trakcie wykonywania takiego stropu.mam powierzchnie 150m.u mnie rozwiazalem to trochę inaczej,chociaz jest wiele podobieństw.

  9. #29

    Domyślnie

    Czyli jak? Wrzuć fotki.

  10. #30

    Domyślnie

    Marek napisz co i jak, wrzuć fotki, kurcze może opatentujemy tutaj warianty tych rozwiązań

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marek1977n

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    6

    Domyślnie

    :yesye::Witam.zdjec na razie nie robiłem.napisze w skrócie jak jest u mnie.dom parterowy bez użytkowego strychu148m.dach koperta z kalenica 5;5mb.oparty na ramie która poparta jest 8stolcami. Słupy stoją na wieńcach lub na pociągach.wieniec jak i pociągi zrobiłem wyższe tzn 30cm.zamierzam powieści sufit K/G do jetek o wym 5/20+5/10i z góry dobije jeszcze laty 5/4.te jetki 5/20opieram na wiencu zacięte końcówki tak aby połowa wys jetki opuściła się poniżej wieńca.tj zacięcie 10/10.dodam że góra mojego wieńca jest na wys 3.05od ostatniej szlachty podłoża.dlatego opuszcza to.to tej jetki dołem dobijam jeszcze 5/10i dół kons stropu wychodzi mi już na 2.85.izolacja term to 20cm wełny w te górne jetki +10w dolne i prawdopodobnie jeszcze 5cm wejdzie mi nad krzyżowa konstr stelaża.czyli łącznie minimum35cm.jak się zmieści to dam 40nawet.laty 4/5od góry nabijam po to aby wełna wentylowala się pod deska.oczywiscie na górę deska 3.2.

  12. #32
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marek1977n

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    6

    Domyślnie aster

    Te buzki to przez przypadek.wiec nie bierzcie tego pod uwagę.na górę lata 5/4i deska 3.2.najwieksza rozpiętość jetek jest nad salonem i ma 5.70.po za tym max 4.60bez podparcia.uwazam te nie będzie problemu.zajmuje się tym już od 15lat wiec mam już jakieś doświadczenie w tej kwestii.w razie pytań proszę pisać. Postaram się pomoc.pozniej dolacze jakieś zdjęcia.

  13. #33

    Domyślnie

    Jeżeli dobrze zrozumiałem to wysoko będziesz tam miał. Muszę to zobaczyć na zdjęciach. jeżeli dobrze sobie to wyobrażam, to jest w moim guście. Myślałem o podobnym rozwiązaniu w salonie, ale juz nic nie będę zmieniał.

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marek1977n

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    6

    Domyślnie

    Nie będzie aż tak wysoko. Konstrukcja do zawieszenia sufitu drewniana będzie na wys 285.do tego dojdzie krzyżowo 2 profile jakiś wieszak. Planuje zrobić w salonie jadalni kuchni i holu 2.7a w części nocnej max 2.6.na strych jak będę wchodził to bardzo rzadko tylko w razie kontroli kominów. Mam dach 25stopni wiec górne spinające jetki leżące na ramie mam na wys 140cm od podłogi strychu. Wiec chodzenia tam nie ma...bo i po co niby...robiłem już 3domy w ten sposób a w końcu przyszedł czas robić u siebie..dom który robiłem 3lata temu nie ma żadnych pęknięć na sufitach wiec uważam że bez sensu jest lac ciężkie stropy żelbetowe.dodam że drewno na cala inwestycje mam swoje i tu jest duży plus.wyciekem 3lata temu coś koło 50m3.i już nie tak dużo mi zostało.mam dach deskowany do czoła deska 3.2i na strop też taka pójdzie. Wiec trochę tego trzeba...a jaka grubość wełny wy planujecie u siebie?

  15. #35

    Domyślnie

    No rzeczywiście, jak się trochę doda tych konstrukcji to odchodzi z tej wysokości. U mnie w projekcie jest 25 cm, i chyba tyle dam, może 20. Jeszcze nie wiem. Jak pisałem na początku wszystko w fazie projektowania, chociaż już czekam na pozwolenie. Może w tym roku wystartuję. Co do stropów betonowych to mają swoją zaletę, ale w parterówce uważam że się nie opłaca. U mnie (około170m), wyszłoby w cenie 35-40 tys. Tylko po co tyle wydawać.
    A takie pytanie jeszcze z więźby. Początkowo w projekcie miałem dach kopertowy, ale zmieniłem na wielospadowy. Jeden długi ciąg dwuspadowego i z boku dochodzi druga część prostopadła też dwuspadowa. Zakończenia muru ścianą szczytową. Próbowałem znaleźć coś konkretnego w sieci ale nie bardzo. Jak wyprowadza się tam murłatę i więźbę poza obrys szczytku (nawis dachu). Czy ta ściana szczytowa nie runie jak nie będzie stropu, jak to pomocować?

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marek1977n

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    6

    Domyślnie aster

    Słuszna racja, po co robić zbędne koszty...projektant bez problemu zrobi Ci konstrukcje dachu, nie widzę kłopotu.szczyt zapewni się nie rozleci.chciaz osobiście uważam że dachy kopertowe są o wiele mocniejsze względem wiatru.poprostu wiatr je pokrywa a zarazem podobna siła odcinka i tu jest ta zaleta koperty. Przy dachu dwuspadowym i dość duzymzwisie po za szczytem siły wiatru działają inaczej.dobry projekt i odpowiedni przekrój wierzby i nie widzę problemu.

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marek1977n

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    6

    Domyślnie aster

    Pirat masz standardowa wierzbę i jetki lub belki na strop czy wiazar?w jaki sposób będziesz wienczyl budynek? Jest na czym postawić ramę konstrukcyjna dachu?

  18. #38

    Domyślnie

    W prjecie mam klasyczny układ krokwiowo jetkowy, dach wielospadowy, do tego dochodzą sciany szczytowe. Początkowo był kopertowy, al nie podchodził mi wizualnie więc zmieniliśmy. Teraz będzie bardzo podobnie jak tutaj:

    http://www.mgprojekt.com.pl/milus

    Póki co odpuszczam na razie temat więźby bo mi sie dzięki Wam sporo rozjaśniło. Prawdopodobnie będę zamawiał więźbą prefabrykowaną. Miałem już nawet wstępną wycenę. Trochę dużó, ale dach się uprościł i podejrzewam możliwość negocjacji. W tym przypadku typowy wiązar. Deski stropowe razem z krokwiami i jętkami i oczywiście zastrzały. Ściana nośna zwieńczona a na to wiązar mocowany kątownikami. Na to się nastawiam.

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pillproof

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    119

    Domyślnie

    U nas osadzają belki drewniane w wieńcu i zastanawiam się czy końce belek, które będą w betonie zaizolować jedynie folią paroizolacyjną czy dać coś jeszcze, np papę? Bo te belki leżą teraz tylko na murze od czoła zawinięte na dł. ok 20cm. Myślicie, że trzeba tam dać jeszcze jakąś izolację cieplną od czoła, np. styro? Drewno zaimpregnowaliśmy jedynie kuprafungiem.

  20. #40

    Domyślnie

    To musisz mieć bardzo szeroki i gruby wieniec. U mnie też pojawił się taki zamysł tylko zaraz upadł, bo pojawiło się mnóstwo komplikacji, a to nie wolno ingerować w wieniec (osłabia się go), a to gniazda trza robić, a to tamo i sramto..., poza tym nie było pomysłu jak to zrobić na podciągach, itd., itp. Ja bym oddzielił belkę od betonu papą, a ocieplenie przyjdzie chyba od elewacji?

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony