dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Schody metalowe do lokalu usługowego - jakie rozmiary oczek stopni?

    Witam wszystkich,
    chcę w swoim domu mieszkalnym nad garażem otworzyć biuro tłumaczeń/szkołę językową.
    Schody metalowe zabiegowe 16 stopni.

    Wymiar schodów 90 lub 100 cm szerokości, wysokość stopni 17,5cm

    Szerokość stopni 30cm
    Orientuje się ktoś czy musi być aż tyle?
    Znalazłem takie info:

    4.Szerokość stopni schodów zewnętrznych przy głównych wejściach do budynku powinna wynosić w budynkach użyteczności publicznej co najmniej 0,35 m, w innych budynkach - co najmniej 0,3 m.

    I najważniejsza kwestia - oczka - jak gęste, żeby panie na cienkim obcasie mi nie spadały z tych schodów

    znalazłem najmniejsze oczka 3cm x 1 cm. (stopień 90cm x 30 100zł)
    Wg Was jest to wystarczająco małe oczko? wziąłem pierwszą lepszą szpilkę żony i ma długość 10mm. przecież to się wciśnie.... A z tego co widzę, to sprzedają nawet mniejsze wymienne fleki do obcasów.

    Doradźcie proszę
    Ostatnio edytowane przez nanofox ; 06-03-2014 o 09:35

  2. #2

    Domyślnie

    Obecnie zastanawiam się nad 2 rozwiązaniami:
    oczka: 30x10mm

    stopień wykosztuje mnie ok 100zł

    lub
    zwykły stopień za ok 40zł


    i na taki stopień nałożyć gęstą siatkę powiedzmy 7x7mm (drut 2mm średnicy - nie powinien się uginać wewnątrz tego oczka 35x35mm, bo co 7mm jest zgrzewany z pozostałymi) - (20zł na stopień) - wydaje mi się, że najmniej śliska będzie ta:



    lub inny wzór?
    http://siatex.gliwice.pl/1,9,Oferta.html

    Bez obaw, wiem jak pozaginać an brzegach, żeby było bezpiecznie i estetycznie - tylko czy taka siatka będzie ok? cenowo bardzo się opłaca - 60zł zamiast 100 (razy 19stopni to jest różnica 1140, a 1900zł. żaden obcas przez oczko 7x7 nie przejdzie i to rozwiązanie jest tańsze tylko czy nie jest to śliskie i czy będzie to w miarę ok wyglądać...

    Zależy mi na strukturze kraty/siatki - żeby piach i woda spadały. Jeżeli nie znajdę odpowiedniego rozwiązania to dopiero wtedy pójdę w kierunku blachy preferowanej do ( z małymi otworami do góry) lub schodów betonowych - ale to dla mnie ostateczność. Jak mam wyłożyć kasę na schody to liczę, że będzie wilk syty i owca cała
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gora.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	246474  
    Ostatnio edytowane przez nanofox ; 06-03-2014 o 09:39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony