dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Kominek w salonie - czy bardzo brudzi?

    Będziemy mieć w salonie kominek z płaszczem wodnym, którym zamierzamy codziennie dogrzewać dom (oprócz tego jest gaz). Mam niewielki salon (20m2) i zastanawiam się czy będzie bardzo brudno od tego kominka. Czy są tutaj osoby, które intensywnie użytkują takie kominki i mogą się wypowiedzieć?
    Ponadto, zastanawiam się czy mogę mieć kanapę obitą materiałem, czy za bardzo będzie się brudzić i lepsza byłaby skóra? Please, doradźcie coś...

  2. #2

    Domyślnie

    To przecież twój wybór.
    Ja wolę sofy z obiciem z materiału, bo wg mnie są wygodniejsze do siedzenia, leżenia, ogólnie wypoczynku.
    Nie mam w salonie kominka, bo nie chciałam go mieć, bo ciepełko z kominka jest dla mnie nie do zniesienia w promieniu 3 m.
    Dla przykładu wszyscy moi znajomi mają sofy skórzane, kilkoro ma w domach kominki, ale grzeją sporadycznie, w trakcie imprez zimowych zajmuje miejsce najbardziej oddalone od szyby wkładu i po sprawie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia Zobacz post
    To przecież twój wybór.
    Ja wolę sofy z obiciem z materiału, bo wg mnie są wygodniejsze do siedzenia, leżenia, ogólnie wypoczynku.
    Nie mam w salonie kominka, bo nie chciałam go mieć, bo ciepełko z kominka jest dla mnie nie do zniesienia w promieniu 3 m.
    Dla przykładu wszyscy moi znajomi mają sofy skórzane, kilkoro ma w domach kominki, ale grzeją sporadycznie, w trakcie imprez zimowych zajmuje miejsce najbardziej oddalone od szyby wkładu i po sprawie.
    To coś jak ja !!! Z tym kominkiem ofc. W moim poprzednim domu po 3 latach musialam odnowić sciany, gdyz kominek jednak brudzi sciany. A oczywiscie nie mialam kotlowni, tylko zwykly za szybka i uruchomialam go tylko w zimie i sporadycznie. Ostatnio raz na pol roku Jak masz taki maly salon, to pewnie i dom maly, wiec po co Ci ta kotlownia w salonie? Przeciez w tym 20 metrowym salonie ugotujecie sie od zaru z tej kotlowni....Jak bedziecie nastawiac co wieczor w zimie, zeby nagrzac wode to w salonie bedzie ze 30 stopni...
    Ostatnio edytowane przez Aleksandryta ; 21-08-2010 o 20:54

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam kominek w salonie,ale zrezygnowałam z rozprowadzenia,bo kilku fachowców mi mówiło,że zrobie sobie kotłownie w salonie i to mnie przekonało.
    Co do ciepła to owszem,grzeje mocno,ale wtedy przykręcam w salonie grzejniki i jest ok!
    Nadmienie jeszcze że mam komplet ze skóry

    P.S.przemyśl jeszcze raz sprawe z rozprowadzeniem,popytaj i sama podejmij decyzję.
    "Kto nie ma odwagi do marzeń,nie będzie miał siły do walki.."

  5. #5

    Domyślnie

    Niestety kominek już jest zamontowany i wszystkie rury rozprowadzone. Mój mąż się uparł, że będzie palić drewnem, aby obniżyć koszty ogrzewania gazem. No zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce, bo może szybko mu się znudzi. A teraz jestem na etapie wyboru kanapy i bardzo mnie zmartwiłyście tym syfem w salonie Wolałabym jednak mieć w obiciu materiałowym... Salon jest połączony z jadalnią i kuchnią, więc nie wydaje się taki mały, chociaż przy domu 190m, powinien być dużo większy. Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja też mam salon połączony z jadalnią.
    Widzisz ,a ja bym już nie kupiła w obiciu materiałowym,skóre się łatwo czyści a mam jasną.
    "Kto nie ma odwagi do marzeń,nie będzie miał siły do walki.."

  7. #7

    Domyślnie

    sciaste.
    Cytat Napisał zuzanna2008;4254llego kominkaego kominka656
    Bąędziemy mieć w salonie kominek z płaszczem wodnym, którym zamierzamy codziennie e kolordogrzewać dom (oprócz tego jest gaz). Meić am niewielki salon (20m2) i zastanawiam się czy będzie bardzo brudno od tego kominka. Czy są tutaj osoby, które intensywnie użytkują takie kominki i mogą się wypowiedzieć?
    Ponadto, zastanawiam się czy mogę mieć kanapę obitą materiałem, czy za bardzo będzie się brudzić i lepsza byłaby skóra? Please, doradźcie coś...
    Witam,jestem typową podglądaczką,ale zmobilizowałaś mnie i postanowiłam podzielić się moją opinią na temat użytkowania kominka z płaszczem wodnym .Jestem z niego bardzo zadowolona.Mój domwielkością jest porównywalny do twojego .Salon.kuchnia i jadalnia mają powierzchnię ok.60 m .w kuchni mam podłogówkę,w salonie kaloryfery nastawione na minimum.Mąż próbował już ogrzewać dom gazem bo niby koszty te same,ale temperatura zupełnie inna.Lubię mieć w domku ciepło,chodzić lekko ubrana,Użytkuję kominek z płaszczem wodnym sześć lat .Nauczyłąm się palić.Pierwsza zasada to bardzo suche drzewo,dwu a najlepiej trzyletnie oczywiście tylko liściaste.Kawałki większe jak do zwykłego kominka.Szyber nastawiony na środkową pozycję(nie kopci).Tapicerkę mam z jasnego materiału ,fotel kominkowy jasna skóra.Od czasu wprowadzenie malowałam raz .Obecnie zastanawiam się nad ponownym malowaniem.(Mąż twierdzi ,że jest czysto).Mam nową wizję ,opatrzył mi się kolor.Życzę zadowolenia z użytkowania.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam,
    ja jeszcze nie jestem użytkowniczką kominka, ale już zakupiłam i też mam mieć z płaszczem wodnym - piszę, bo moja przyjaciółka oprócz ogrzewania gazowego ma kominek z płaszczem wodnym, mieszka na razie 3 rok a ja jestem częstym gościem w Jej domu i.. powiem szczerze, że jak na razie jest czyściutko, a zimą w kominku palą codziennie

  9. #9

    Domyślnie

    Ale fajnie Pocieszyłyście mnie dziewczyny, naprawdę Dzięki

  10. #10

    Domyślnie

    Użytkuję kominek (bez płaszcza wodnego ale z turbiną ) już 4 sezony , jak do tej pory jest czyściutko.
    Palimy bardzo często, właściwie to nie jest wygaszamy całymi tygodniami, trzeba palić suchym drewnem jak to napisała ewajar26 , jeszcze odpowiedniej wielkości komin i można się wygrzewać.... .
    Ostatnio edytowane przez agnie-cha ; 22-08-2010 o 19:49

  11. #11

    Domyślnie

    Potwierdzam to co mowi Agniecha...my palimy w kominku z plaszczem wodnym juz 3 lata , w sezonie codziennie i nic sie nie brudzi,trzeba to poprostu umiejętnie robic np drzwiczki otwieramy powoli ,wladamy suche drewno i jest ok a gorąc z kominka taki,ze szok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

  12. #12

    Domyślnie

    ja polecam dwie rzeczy po pierwsze plytki wokol kominka po drugie obudowa z granitu a nie piaskowca, który po sezonie bedzie brudny

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    redlum

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    483

    Domyślnie

    Jeśli jesteście na 100% zdecydowani do podgrzewania w kominku to nie ma większych przeciwwskazań jak się wszystko będzie robiło z głowa. Ale znam też takie osoby - co się napaliły na kominek z płaszczem wodnym jako dogrzewanie do gazu. Wydali kupę kasy na kominek oraz jego instalacje - a teraz palą 3 razy w roku.

  14. #14

    Domyślnie

    Ja mam również kominek z płaszczem wodnym i ogrzewanie gazowe. Przez zeszłą zimę bardzo intensywnie używaliśmy kominka i nic się nie brudzi. Jedyne co bardzo polecam to separator na odkurzacz do którego wybieramy popiół. W poprzednim domu mieliśmy kominek z rozprowadzeniem ciepła do kratek i wychodzące z tych kratek ciepło strasznie brudziło ściany.

    A tak wygląda nasz kominek teraz

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał aha26 Zobacz post
    Potwierdzam to co mowi Agniecha...my palimy w kominku z plaszczem wodnym juz 3 lata , w sezonie codziennie i nic sie nie brudzi,trzeba to poprostu umiejętnie robic np drzwiczki otwieramy powoli ,wladamy suche drewno i jest ok a gorąc z kominka taki,ze szok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Zgadzam się. Koło mojego poprzedniego kominka też trudno było usiedzieć, ze względu na wysoką temperaturę. Miałam rozprowadzenia do sąsiednich pomieszczeń, trzeba było pilnować by wyloty powietrza były czyste, żeby ściany się nie brudziły. Teraz ma kominek z płaszczem wodnym więc oddaje ciepło do instalacji co (oprócz tego mam gaz). Ściany obudowy kominka są zaizolowane, ponieważ w pobliżu wisi telewizor.

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    anite

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich, moi rodzice w swoim domu również mają kominek, taki z płaszczem wodnym z makroterm. Gdy ich odwiedzam nigdy nie zauwazyłam aby ściany były zabrudzone. Wystarczy kominek zaizolować i po sprawie.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800)
    GUMISIOWA

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    BIELSKO-BIALA
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    2.968

    Domyślnie

    Jako użtkowniczka kominka z płaszczem wodnym-użytkowanym mega intensywnie trzeci sezon(kominek ma obieg zamknięty i grzeje wode w podłogówce na całym parterze około 90 metrów kwadratowych plus kaloryfery na piętrze)-grzejemy tylko kominkiem od wprowadzki nie włączyliśmy gazu.
    Brudzi się ale ten brud widze właśnie po 3 sezonie-po prostu się już nazbierało,dodam że mieliśmy śnieżnobiałe sciany.Dziś mąz właśnie przed przyszłomiesiecznym wejściem malarzy robił próbe koloru popielatego
    Podsumowanie-zdecydowanie warto,opowieści o kotłownie przesadzone.Zawsze mamy w domu po 22 stopnie na parterze ,19 w sypialniach.Ogrzanie domu prawie 200 metrow kosztuje nas zdecydownanie mniej niż gazem a i w domu nastroj bardzo przyjemny od ognia w kominku ,który pali się codziennie))

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony