Witam,
Mam zaszczyt zarejestrować się na tym forum.

Trochę przeczesałem różnych tematów ale forum jest bardzo obszerne i nie ukrywam - idę na łatwiznę i proszę bardzo o pomoc w szacunkowym / łopatologicznym kosztorysie remontu warsztatu bez wnikania w szczegóły. Nie mam doświadczenia budowlanego na taką skalę a chciałbym oszacować moje możliwości finansowe. Zakładam, że możliwie dużo prac wykonane zostaną we własnym zakresie metodą gospodarczą.
Więc: warsztat jako budynek stoi ale to rozpadówa, trzeba go wyremontować. Wymiary budynku to około 18,5x11m wysokość ok. 5m. Chcę doprowadzić pomieszczenie do używalności i minimum estetyki.

1. Osuszenie ścian. Ściany starej daty, cegła, grubość nawet do 0,5m. Do osuszenia / wyizolowania dwie ściany 18,5+11m. Zakładam, że będzie to osuszone metodą nawiercania i zalewania "jakąś" chemią. Lub inna najtańsza metoda.
2. Skuwanie tynków w środku (ok. 50%) i wytynkowanie na nowo, tynk klasyczny wapienno cementowy.
3. Wykonanie zbrojonej wylewki ~50mm. Generalnie posadzka istnieje, we względnie dobrym stanie. Wylewka po to żeby: odświeżyć / wyrównać poziom warsztatu z nową niepylącą powierzchnią + wzmocnienie pod maszyny niewymagające fundamentów (5t max).
4. Brama przemysłowa, podnoszona ręcznie ok. 3x3m, bez okienek i drzwi itp.
5. Remont dachu. Istniejąca konstrukcja dachu na stalowych dwuteownikach, w środku podparte filarami, kryte deską i papą. Jaki będzie koszt zerwania dachu i wykonanie porządnie z płyty izolowanej warstwowej. Jaka grubość płyt warstwowych jest ekonomicznie uzasadniona? Czy taki remont dachu wymaga jakiś nowych obliczeń, zezwoleń? Chodzi mi o to żeby nie przepłacać podczas ogrzewania w zimę i żeby nie zwariować w środku lata.

Dziękuję za cierpliwość i pozdrawiam
Łukasz