dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rob.swiderski

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-327
    Posty
    12

    Domyślnie Czym wzmocnić dopuszczalne obciążenie użytkowe styropianu?

    Witam,

    Chciałbym prosić was o poradę.
    Kupując styropian na budowę domu zakupiłem od razu styropian na ocieplenie ścian jak i na podłogę.
    Aktualnie przymierzam się do układania ogrzewania podłogowego i doczytałem, że mogę mieć problem ze styropianem który zakupiłem.

    W moim przypadku styropian na podłogę to 2 x 10 cm styropian firmy Arbet "PODŁOGA/DACH"
    http://www.arbet.com.pl/styropian-arbet/134/prawdziwy-styropian-podloga-dach
    Wg producenta:
    dopuszczalne obciążenie użytkowe wg PN-EN 13163 (D.2): 18 kPa, tj. 1800 kg/m2
    i zastosowanie:


    • podłogi, poddasza i strychy użytkowe oraz nieużytkowe, w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej;
    • podłogi na gruncie przy małych obciążeniach;
    • podłogi na wszelkiego rodzaju stropach o sztywnej konstrukcji;
    • stropy wewnętrzne między pomieszczeniami ogrzewanymi i nie ogrzewanymi;
    • stropy nad przejazdami;
    • stropy wewnętrzne z okładziną mocowaną do izolacji cieplnej;
    • stropodachy wentylowane dwudzielne;
    • stropodachy pełne i wentylowane;
    • tarasy i balkony;
    • dachy strome między i pod krokwiami.

    Niestety nie ma w opisie mowy o zastosowaniu go do ogrzewania podłogowego, taki opis widnieje natomiast przy innej odmianie styropianu tego producenta PODŁOGA/DACH EXPERT
    http://www.arbet.com.pl/styropian-arbet/135/prawdziwy-styropian-podloga-dach-expert
    dopuszczalne obciążenie użytkowe wg PN-EN 13163 (D.2): 24 kPa, tj. 2400 kg/m2
    Zastosowanie

    • podłogi, poddasza i strychy użytkowe oraz nieużytkowe, w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej oraz podłogi na gruncie w budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej i przemysłowym, przy małych i średnich obciążeniach;
    • podłogi w systemie ogrzewania podłogowego;
    • podłogi na wszelkiego rodzaju stropach o sztywnej konstrukcji;
    • stropy wewnętrzne między pomieszczeniami ogrzewanymi i nie ogrzewanymi;
    • .....


    Pytanie i moje prośba do was to czy styropian który zakupiłem można mimo wszystko zastosować pod podłogówkę i czy można go czymś ewentualnie wzmocnić? Może siatkę zbrojeniową na nim ułożyć a na to dopiero rury ogrzewania podłogowego?

    Z góry dziękuję za wszelkie rady i odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    3/4 klientów taki kupuje, tamten jest twardszy układając rurki i wpinając spinki nie wychodzą ze styropianu podczas chodzenia

    czyli teraz należy ułożyć styropian, ułożyć ogrzewanie podłogowe i przycisnąć je i nie chodzić po nim za dużo, po rozłożeniu podłogówki zalać posadzkę jak najszybciej

    a to co piszą na styropianach to często po to aby zwabić klienta, chodz szczerze tamten jest lepszy (twardszy), ale mało kto taki kupuje wiem bo codziennie zalewam posadzki

    pozdrawiam

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar smigloxxx
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Dzielnica
    Ostróda
    Posty
    382

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony