Witam. Zamierzam zamontować w swoim domu monitoring, niestety kamery mają mnóstwo funkcji i możliwości, i za bardzo nie wiem jak dobrać odpowiedni sprzęt. Może ktoś, kto siedzi w tym temacie, mógłby mi pomóc w doborze. Oczywiście chciałbym, żeby wyszło to jak najtaniej, ale oczywiście jak będzie potrzeba zapłacić trochę więcej za coś lepszego to nie ma problemu. Planuję wstawić 5 kamer - 4 za zewnątrz i 1 jedną wewnątrz. Do tego potrzebuję jakiś rejestrator i cokolwiek jest jeszcze potrzebne. Oto moje potrzeby:

Kamera przy bramie - chciałbym widzieć kto stoi przy furtce albo kto podjechał pod bramę. Odległość bramy od domu (od miejsca gdzie będzie rejestrator) to około 150m. Wystarczający zasięg rejestrowania obrazu to10m, max 20m. Oczywiście musi mieć możliwość nagrywania w nocy (podczerwień?) Jak najlepsza jakość obrazu. Kamera musi mieć opcję obracania (najlepiej na jakiejś obrotnicy, bo takie obracalne widziałem, że są bardzo drogie), żebym mógł sobie nakierować obraz na osobę przy furtce albo przy bramie. No chyba, że jest jakaś o dużym kącie widzenia. Mam wideodomofon, ale ludzie nie zawsze stoją przed nim. Tak jeszcze myślałem nad jakimś halogenem, który się zapala podczas ruchu przy bramie, ale nie wiem czy to dobry pomysł, bo mieszkam w lesie.
Kamera nakierowana na podjazd - nagrywanie dzień/noc, rejestrowanie obrazu na odległość ok. 50m. Odległość od rejestratora, ok. 20m. Kamera statyczna. Jak najlepsza jakość obrazu. Kamera będzie zamontowana na wysokość około 3-3,5 m.
Kamera nakierowana na furtkę za domem - nagrywanie dzień/noc, rejestrowanie obrazu na odległość ok. 50m. Odległość od rejestratora, ok. 20m. Kamera statyczna. Jak najlepsza jakość obrazu. Kamera będzie zamontowana na wysokość około 3-3,5 m.
Kamera za budynkiem gosp. - kamera ma być nakierowana na furtkę, ale chciałbym, żeby łapała też teren od furtki do bramy. Podejrzewam, że trzeba będzie zastosować obrotnicę. Jak najlepsza jakość obrazu. Kamera będzie zamontowana na wysokość około 3-3,5 m.
Kamera w jednym pokoju - kamera ma rejestrować tylko w dzień (w nocy nie musi, ale może ), nie musi mieć super jakości, ma być nakierowana na biurko stojące pod ścianą. Pokój 4x4m. Kamera na wysokości ok. 2m, odległość do biurka około 2m. Odległość od rejestratora, ok. 8m.

Rejestrator - ma przechowywać kopie przez 7 dni, możliwość podglądu przez internet, nagrywanie w h.264. Możliwość podpięcia jeszcze 2 kamer, więc pewnie 8 kanałowy wystarczy.
Co jeszcze będzie potrzebne do tego przedsięwzięcia? Jakie przewody, jaka obrotnica? Jaki monitor do wyświetlania obrazu (wystarczy jakiś z HDMI?) Jak sterować obracaniem kamery (sterownik, pilot, oprogramowanie)?


Rysunek poglądowy. Na czerwono zaznaczyłem, gdzie chcę umieścić kamery