dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie skrzynka elektryczna w drodze i wyskakujące bezpieczniki do których nie mam dostępu?

    W drodze mam skrzynkę elektryczną. Dwupoziomową. Na górnym poziomie do którego mam dostęp jest licznik. Na dolnym poziomie do którego nie mam dostępu są bezpieczniki od poszczególnych faz. Jak mi wyskoczy bezpiecznik to energetyka żąda sobie 60zł za usługę przyjechania i włączenia go.

    Sugestie mile widziane, byle konstruktywne.

    Autorus
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #2

    Domyślnie

    Zainstalowanie zabezpieczenia selektywnego, niestety, będziesz go musiał kupić energetyce, bo oni biedni są. A na drugi raz pytaj tam gdzie powinieneś.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post
    Zainstalowanie zabezpieczenia selektywnego, niestety, będziesz go musiał kupić energetyce, bo oni biedni są. A na drugi raz pytaj tam gdzie powinieneś.
    Sprawdź, szanowny autorze wątku, jakie są wytyczne Twojego lokalnego ZE w sprawie standaryzacji budowy przyłączy oraz szafek pomiarowych.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ostap

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Biała Podlaska
    Posty
    235

    Domyślnie

    Czy ten bezpiecznik (u mnie RBG) nie powinien być w tej części co licznik a więc górnej. Tak jest u mnie i bezpiecznik obok licznika.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Chyba zostaje dogadac sie z panem zdzisiem, co przyjezdza na takie "awarie" i dorobic klucz do nieszczesnej drugiej polowy skrzynki.
    Dziwie sie, ze ZE zrobil bezpiecznik w niedostepnej czesci... W mojej okolicy kazdy wlasciciel dzialki ma klucz do swojej skrzynki i pelen dostep do swojego bezp.
    po co dostep do takiej skrzynki jak nie ma mozliwosci pstrykniecia, rownie dobrze wtedy okienko z szybka wystarcza
    Nie mam polskich znakow, przepraszam, ale pisze bez ogonkow

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesz Zobacz post
    Chyba zostaje dogadac sie z panem zdzisiem, co przyjezdza na takie "awarie" i dorobic klucz do nieszczesnej drugiej polowy skrzynki.
    Nie, nie dogadać się z panem zdzisiem. Dogadać się ze swoim Rejonem energetycznym, i to na zasadzie, że za każdym razem bedzie awantura, a o płatnościach niech zapomną. Wystarczy zagrozić skargą do wyższej instancji oraz do Urzędu Regulacji Energetyki, a zaraz zrobią tak, jak być powinno.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    coś w tym jest bo teraz te bezpieczniki montują juz przy liczniku czyli na górnym poziomie.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    wymienić kłódkę/zamek

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To nie takie proste. Tam sa nie izolowane kable. Jakby kogoa zlapalo to na slopie trzeba byloby rozlaczac.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus
    To nie takie proste. Tam sa nie izolowane kable. Jakby kogoa zlapalo to na slopie trzeba byloby rozlaczac
    Co to jest slop, bo nie doczytałem (?)
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    elektrojar

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-691
    Posty
    6

    Domyślnie

    U nas w rejonie Warmii Energa montuje ograniczniki mocy np. Etimat T które nie są wyzwalane prądem zwarciowym ponieważ takiego członu nie mają ( jest tylko człon przeciążeniowy ). Takie zabezpieczenie jest w "wnęce" każdego licznika a poniżej w złączu kablowym przeważnie są RBK-i.

  12. #12

    Domyślnie

    Wywala Ci ten sam bezpiecznik ? Może należało by zastanowić się dlaczego wywala przedlicznikowe.
    Co do wkładki to dogadanie się z monterem co do klucza będzie ciężko ( Chociaż nie twierdzę że niemożliwe ) bo dostęp do zerówek ograniczony, i żaden monter swojego ci nie odda a i zakłady nie zawsze mają na czym dorobić.
    "Opinie są jak dziury w dupie każdy ma własną" McCain

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Co to jest slop, bo nie doczytałem (?)
    Chodzi o słup, Skrzynka bezpośrednio jest podłączona kablem ziemnym do słupa.
    W tej chwili mamy już w rozdzielni pozakładane odpowiednie bezpieczniki i reszty faz nie wywaliło. Cały czas jednak nie mam jednej fazy.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  14. #14

    Domyślnie

    Może masz zbyt przeciążoną jedną z faz. Zawołaj elektryka żeby pomierzył, Możliwe że wystarczy odpowiednio rozdzielić. Możesz sprawdzić sam jeżeli masz dostęp do miernika cęgowego ( Dietza )
    "Opinie są jak dziury w dupie każdy ma własną" McCain

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony