Witam!

Mam problem, gdyż nie wiem czym docieplić mur kamienny o grubości 25cm na parterze. Mur jest mieszany z przewagą kamienia polnego -75 procent . Poniżej jest piwnica. Parę lat temu mur był zawilgocony - zalało piwnicę kilka razy, więc to chyba było od tego, choć wpływ na to miał z pewnością fakt, że ta ściana graniczy z nieczynną już stajnią. Na wszelki wypadek wykonałem iniekcję. Mur jest teraz suchy. W tym miejscu ma być łazienka, a ja szukam sposobu, który zapobiegnie powstawaniu ewentualnej wilgoci. Pomieszczenie będzie wentylowane poprzez wentylator wyciągowy higroskopijny. Prawdopodobnie będzie to ściana, gdzie będą płytki. Mam kilka pomysłów na termoizolację, oto one:

1. Docieplenie styropianem 15cm od zewnątrz, a od wewnątrz tynk ciepłochłonny lub renowacyjny.
2. Ścianka dociskowa 12cm od wewnątrz np. z pustaków keramzytowych lub ceramicznych z pustką powietrzną np, 3cm pomiędzy ścianami.
3. Ścianka dociskowa 12cm od wewnątrz np. z pustaków keramzytowych lub ceramicznych z 10 cm warstwą wełny mineralnej pomiędzy ścianami.
4. 1+2 propozycja razem.

Proszę o sugestię