dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 23
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 460

Temat: e4 - pasywnie

  1. #61
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wekto Zobacz post
    Może chodziło Ci o rekuperator a nie PC ? U mnie GWC + rekuperator jako system spełniają wymogi programu NFOŚu.
    rekuperator to musi być, GWC to jest rura zakopana w ziemi aby reku nie pobierał zimnego powietrza z zew tylko np o temp 2st zamiast np -10, ale to jest dziwne bo rekuperator odzyskującym ciepłem które usuwa z domu podgrzewa świeże chłodne pow z zew aby zimne do domu nie wlatywało, a jak ktoś ma pompę gruntowa to dzięki niej ma się grzanie i chłodzenie,

  2. #62
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    jak planujesz montować okna? na ciepło w murze czy w ociepleniu? jaka firmę polecasz?

  3. #63
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    rekuperator to musi być, GWC to jest rura zakopana w ziemi (...)
    Chłodzenie pasywne dla projektowanej PC w naszym przypadku to dodatkowa opcja. Ale czy to będzie taka a nie inna PC to się okaże za kilkanaście miesięcy. W końcu chłodzenie pasywne realizowane przez PC jest proste i tanie. Sprężarka wyłączona i chodzą tylko pompy obiegowe, regeneracja dolnego źródła itp.
    Tak jak pisałem wcześniej, zespół GWC+rekuperator osiąga w sumie sprawność niezbędną do uzyskania wymaganej sprawności programowej. GWC podnosi po prostu sprawność tego systemu. GWC potrzebuje do WMG.


    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    jak planujesz montować okna? na ciepło w murze czy w ociepleniu? jaka firmę polecasz?
    Okna w warstwie izolacji. Raczej standardowo tj. na konsolach JB-D niż w systemie MOVO (koszty) czy innych rozwiązaniach (podpory drewniane itp.)
    Razem 21 okien tj. około 2,2 t.
    Firmy żadnej jeszcze nie mogę polecić.

  4. #64
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    ja jeszcze się będę zastanawiać ale bardziej na ciepły montaż chyba się zdecyduje. ciepły montaż-50zł, montaż w ociepleniu-150zl/m2 więc płacić 3x więcej i zyskać na rok może 100zl nie warto.Ty masz inny przypadek bo musisz się zmieścić w FN15 ale dalej nie napisałeś po co się chcesz bawić w dopłaty????

  5. #65

    Domyślnie

    przy 30 cm izolacji cieplnej nie ma dyskusji - w takim przypadku montaż tylko na kotwach - źle by wyglądały zbyt głęboko osadzone okna. ekonomicznie to oczywiście nieopłacalne, ale innego wyjścia nie ma.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  6. #66
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    masz rację, jeszcze można częściowo w murze i w izolacji montować. jest na to jeszcze trochę czasu. a jak fundament planujesz zrobić żeby mostka na nim nie było?

  7. #67
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    nie napisałeś po co się chcesz bawić w dopłaty????
    Trochę już wcześniej napisałem tzn. celujemy i tak w dom energooszczedny. Sporo rzeczy cenotwórczych dla NF15 i tak chcieliśmy zrobić więc nam po drodze z programem. Pozostałe? Wzrost wartości nieruchomości przy ewentualnej sprzedaży (papier, certyfikat). Dopłata, która sfinansuje w dużej części większe wydatki na sprawniejszy sprzęt. Gdyby nie było dopłaty nie byłoby pchania się w niektóre koszty (rzeczy, które można zrealizować alternatywnie z równie dobrym skutkiem). Przy dopłacie te koszty tak naprawdę dla mnie nie będą istnieć. Mam tutaj ograniczenie w postaci narzuconego konkretnego sposobu dojścia do niskiego rachunku za ogrzewanie. Odpadają mi jednak dylematy, czy próbować mocować pakiety szybowe o Uw<0,3 czy też szukać stolarki okiennej o max Uw=0,8. Odpada mi dylemat, co się stanie jak mi takie okno pęknie i jak wymienić sam wkład albo czy przypadkiem brak możliwości otwarcia okna nie będzie mi przeszkadzał w życiu codziennym. Po prostu mam tutaj podany pewien wzór wyborów które są niestety droższe. Jednak tak jak napisałem, częściowo będą one dla mnie neutralne finansowo.

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    przy 30 cm izolacji cieplnej nie ma dyskusji - w takim przypadku montaż tylko na kotwach - źle by wyglądały zbyt głęboko osadzone okna. ekonomicznie to oczywiście nieopłacalne, ale innego wyjścia nie ma.
    U nas będzie mniej więcej pośrodku. Od wewnątrz: 24 cm silka, 9 cm profil (wysunięcie tuż za lico muru), 21 cm eps. Unikamy efektu okienka strzelniczego.

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    masz rację, jeszcze można częściowo w murze i w izolacji montować. jest na to jeszcze trochę czasu. a jak fundament planujesz zrobić żeby mostka na nim nie było?
    1 warstwa to bloczek Isomur (koszt c.a. 8 tyś zł).

  8. #68
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    nie słyszałem o pakiecie szybowym o współczynniku Uw<0,3 tylko o 0,5. to ile szyb da taki współczynnik?

  9. #69
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    nie słyszałem o pakiecie szybowym o współczynniku Uw<0,3 tylko o 0,5. to ile szyb da taki współczynnik?
    Zerknij do dziennika M.A.G'a

  10. #70
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    czyli też coś takiego planujesz? ja bym się bał że w miejscu łączenia dwóch pakietów co jest powietrze to będzie zbierać się tam wilgoć i będą tam smugi się robić których nie będzie się dało umyć, nie bez powodu gazem się wypełnia komory, wiadomo żeby była lepsza izolacyjność cieplna ale też przy okazji sprawdzi sie czy jest to szczelne a przy samodzielnym klejeniu będzie cięzko. trochę czasu zejdzie zanim przeczytam jego dziennik ale ciekawe skąd wziął ramy do tego i profil, jak to montował. na targach budownictwa zapytam producentów okien o możliwość wykonania takich pakietów szybowych. ciekawe co powiedzą.

  11. #71
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    dużo tego ma a muszę rysować sobie projekt elewacji bocznej żeby zobaczyć jak mi to będzie wyglądać więc nie mam czasu czytać. pamiętasz jak ma zamiar ogólnie takie okno montować? w jaki profil?

  12. #72
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Kamil, to jest szczelny pełny pakiet. Nie będzie smug . Ale ja tego nie rozpatruje u siebie więc o szczegóły musisz pytać M.A.G'a, Barth3z'eza czy czołgistę. Oni chyba to planują zamontować (z tym, że MAG już to zrobił).

    Pytasz o profil.. w tym właśnie jest cały sens, że to nie jest pakowane w żaden profil. Profil z założenia jest zimniejszy niż pakiet szybowy więc jest to sposób na pozbycie się zimniejszego elementu i przy okazji zmniejszenie kosztów.

  13. #73
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    w czymś te szyby muszą być choćby w ramie ale coś musi. bo jakby to trzymało?

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    w czymś te szyby muszą być choćby w ramie ale coś musi. bo jakby to trzymało?
    No właśnie że nie muszą

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6302584
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  15. #75
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    takie małe okienko jakoś mnie nie przekonuje bo to wiem że może się udać ale okno o wym np.180x150 lub duże 240x230 gdy okno waży 500kg to jak zamontować bez ramy żeby wytrzymało? nawet mniejsze okno 120x150 jest już ciężkie. w cuda jakoś nie wierzę. a malutkie okienka to nie jest filozofia

  16. #76
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    takie małe okienko jakoś mnie nie przekonuje bo to wiem że może się udać ale okno o wym np.180x150 lub duże 240x230 gdy okno waży 500kg to jak zamontować bez ramy żeby wytrzymało? nawet mniejsze okno 120x150 jest już ciężkie. w cuda jakoś nie wierzę. a malutkie okienka to nie jest filozofia
    Nie rozśmieszaj mnie! Jeśli to nie taka filozofia to dlaczego nikt wcześniej tego nie wdrożył?? Nawet na tak małych oknach których w tysiącach standardowych projektów dostępnych w sieci, jest zaprojektowanych tysiące niewielkich okienek (np. w garażach, pom. tech. itp.) a co za tym idzie miliony ludzi miało możliwość wstawienia okna bez ram. Ktoś to zrobił?? Znasz kogoś?? Wiesz że może się udać a dopytujesz jak to zrobić? Dla ścisłości; na dzień dzisiejszy jestem w stanie zamontować okno wielkości np. 90x230 bez ramy. Jasne że pakiet o wadze 500 kg (jak już ktoś Ci taki zrobi w ogóle) musi mieć ramę. Napór powietrza jest tu już zbyt duży żeby ryzykować.

    I nie takie najmniejsze bo okno w garderobie ma niemal 0,9m2
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.625
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Bo w standardowych projektów generalnie mało jest fixów.
    Swoją drogą, to jak wygląda Lt i g dla takich pakietów ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #78
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    nikt nie montuje bo jedno czy dwa okna wyniku nie poprawia zbyt bardzo dla domu w ramie zawsze jest pewniej, stabilniej i po co ryzykować jakieś pęknięcia bo potem nikt na to reklamacji na okna nie przyjmie. a wystarczy że producent zrobił nieszczelny pakiet szyb i już dupa zbita. ale pomysł ciekawy ale jak dla mnie przekombinowany. nie wiem ile może ważyć takie okno duże i tylko strzelam że może z 500kg aby zaznaczyć fakt że bardzo ciężkie. a jakos nie wierzę w to że okno o wym 90x230 bez ramy zamontuje się i będzie to wytrzymałe na długie lata. ale może ktoś w to uwierzy i sobie tak zrobi. no w samej ramie już ma wynik bardzo dobry a jak sie na ramę styro przyklei to jest jeszcze lepiej. samo dawanie nawet 6 szyb jest nieekonomiczne i zupełnie nieopłacalne. ponoć nawet 4 szyby to już przesada, tak twierdzą fachowcy w firmie aldo, niby są robione badania na takie okna i stwierdzono że współczynnik U niewiele się poprawia a zarazem też mniej ciepła można zyskać z słońca, może się okazać że ogólne zyski z pakietu 4 szyb będa w skali roku np na poziomie100zł czyli gra nie jest warta świeczki. w salonie masz duże przeszklenia. tam masz pakiet 3-szybowy? więc tak na prawdę po co te kombinacje ze sklejaniem dwóch pakietów w jeden większy? od razu 3 pakiety trzeba było skleić to może U okna miałbyś lepsze od ściany

  19. #79
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar M.A.G.
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    36-100
    Posty
    1.410

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Bo w standardowych projektów generalnie mało jest fixów.
    Swoją drogą, to jak wygląda Lt i g dla takich pakietów ?
    tu jest całe zestawienie wszystkich parametrów

    http://forum.muratordom.pl/attachmen...2&d=1389120103


    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    nikt nie montuje bo jedno czy dwa okna wyniku nie poprawia zbyt bardzo dla domu w ramie zawsze jest pewniej, stabilniej i po co ryzykować jakieś pęknięcia bo potem nikt na to reklamacji na okna nie przyjmie.
    Przyjedź i spróbuj wyważyć ten pakiet napierając na niego. Stawiam 500 że Ci się nie uda, ba jestem pewien że nie rozszczelnisz tego okna przy użyciu rąk. Ryzyka nie ma żadnego bo pakiet osadzony jest w sposób przemyślany - wykluczający możliwość pęknięcia.
    skoro nikt tego nie chce montować to wytłumacz mi skąd po zamontowaniu i opisaniu tego na FM skrzynka mi się "uginała" od wiadomości typu jak to zrobić.


    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    nie wiem ile może ważyć takie okno duże i tylko strzelam że może z 500kg aby zaznaczyć fakt że bardzo ciężkie. a jakos nie wierzę w to że okno o wym 90x230 bez ramy zamontuje się i będzie to wytrzymałe na długie lata. ale może ktoś w to uwierzy i sobie tak zrobi.
    Mój fix przy HSie waży 371 kg i ma wymiary 200x305. Ale tak jak pisałem to już zbyt duża konstrukcja i przede wszystkim za droga żeby bawić się w montaż samodzielnie. Stratę okna za 250 zł jestem w stanie przełknąć ale już kilka tysi nie bardzo... W domku gospodarczym zamontowane zostanie okno 100x300cm bez ramy oczywiście zdam relację choć już teraz wiem że to pikuś

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    samo dawanie nawet 6 szyb jest nieekonomiczne i zupełnie nieopłacalne. ponoć nawet 4 szyby to już przesada, tak twierdzą fachowcy w firmie aldo, niby są robione badania na takie okna i stwierdzono że współczynnik U niewiele się poprawia a zarazem też mniej ciepła można zyskać z słońca, może się okazać że ogólne zyski z pakietu 4 szyb będa w skali roku np na poziomie100zł czyli gra nie jest warta świeczki.
    owszem 6 szyb jest nieekonomiczne. albo inaczej. kosztuje tyle samo co okno z ramą i pakietem 3szyby z tym że diametralnie różni się parametrami. Fachowcy to mnie mogą cmoknąć.... żadna firma okniarska nie chciała się podjąć montażu moich pakietów. Dlaczego?
    1. bo nikt tego nie robił
    2. bo się boją
    3. bo na pakietach akurat jest najniższa marża, kasę robi się na profilach

    Zyski ze słońca tu nie mają żadnego znaczenia bo mniejsze okno jest po stronie PN-WSCH i ma za zadanie jak najmniej wychładzać pomieszczenie które jest od północy. Przy pakietach montowanych na południowej stronie domu mocno zastanowiłbym się nad pakietami dwuszybowymi.
    Dla mnie zysk 100zł na oknie w skali roku to jednak gra warta świeczki, bo jeśli mój pakiet 6 szyb kosztował 450 zł to po czterech i pół roku generują czysty zysk 100 zł/ rok.

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    w salonie masz duże przeszklenia. tam masz pakiet 3-szybowy? więc tak na prawdę po co te kombinacje ze sklejaniem dwóch pakietów w jeden większy?
    W salonie akurat mam pakiet 5 szyb Mam też jeszcze jeden wynalazek z 9-cioma (słownie DZIEWIĘCIOMA) szybami !

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    od razu 3 pakiety trzeba było skleić to może U okna miałbyś lepsze od ściany
    U okna w łazience na górze mam lepsze od ściany z BK24 +10 cm styro

    Następne okna jakie będę montował to bez wątpienia będą pakiety bez ram.
    ECO House <--- link do dziennika budowy

    Dom: 207 m2 - 167 m2 + garaż: 40 m2 w bryle, indywidualny z pł. dachem; płyta fund. Izodom 25cm PERIPOR, kubatura 601,1 m3, ściany pustak styro. Izodom 45cm U=0,10 W/m2K, stropy monolit. 14cm-16cm, Dach 30cm EPS, Okna alu. 3 szyby LowE, pakiet 6 szyb bez ramy U=0,28 W/m2K, kable grzejne ELEKTRA 6KW, rurowe GWC+WM, solary do WM, CO i CWU, demonstracyjny system nawadniania, POŚ, n50=0,48, OZC= tu zdania są podzielone

  20. #80
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    ale jak chce się mieć rolety między oknem a murem, coś na tej zasadzie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	montaż okna.JPG
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	53,9 KB
ID:	251215
    to nie da się tego zamontować bez ramy, a rolety w pasywnym a szczególnie od południa są potrzebne bo w lato będzie cięzko żyć. ogólnie jak planuje rolety w całym domu to nie ma szan bez ramy

Strona 4 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony