dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Ściany szczytowe drewniane

    Witam,
    Chciałbym się was poradzić jak poprawnie zbudować ściany szczytowe konstrukcji szkieletowej. Mam murowany parter ze stropem monolitycznym. Na stropie niska ścianka kolankowa na niej wylany wieniec (po obrysie budynku ze szpilkami na murłatę). Dach dwuspadowy konstrukcja więźby płatwiowo-kleszczowa kąt 35 st. Poddasze nieużytkowe z możliwością adaptacji. Architekt zaprojektował właśnie ściany szczytowe drewniane w konstrukcji szkieletowej i stąd pytanie jak to powinno być poprawnie wykonane. Chciałbym wiedzieć, żebym mógł cieśli przypilnować na szczegółach. Zapytam przy okazji czy te ściany mogę później ocieplić styropianem robiąc całą elewacje budynku?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Crazy

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Białystok
    Posty
    356

    Domyślnie

    Wymuruj sobie te ściany z BK 24 cm i nie będziesz miał problemu.

  3. #3

    Domyślnie

    W drodze do pracy widziałem domek parterowy murowany ze ścianami szczytowymi z płyt osb.
    U siebie mam najtańszy BK.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ależ można podmurować, ale jak ma izolację nad jętkami to nie wypada już murować tylko właśnie mądrze zakończyć.
    Mogę tylko pogratulować trzeźwego architekta. Większość ścian szczytowych jest murowana pod samo pokrycie dachowe.
    To tak jak by kupić trzewiki i robić z nich sandały.

  5. #5

    Domyślnie

    U siebie szczytówki w części mieszkalnej zakończyłem 20cm grafitowego. W części stryszku, 10cm białego, gdzie za wysoko podmurowane, 8cm grafitowego.
    Działówki na razie nieocieplone od góry. Zostało mi przeszło 15cm do krokwi + 17cm krokwi, w sumie będzie minimum 30cm ocieplenia od membrany.
    Mam parę innych błędów, jednak te które zauważyłem w trakcie edukacji staram się poprawić w miarę możliwości.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  6. #6

    Domyślnie

    to jest bardzo dobre rozwiązanie, o którym u siebie nie pomyslałem. zrobiłem z betonu komórkowego o gęstości 500, docieplone ze wszystkich stron. teraz może zrobiłbym jak chyba j-j, wymurowane z BK, ale na pasie z XPS. ewentualnie właśnie drewniane
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  7. #7

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedzi, uspokoiliście mnie trochę ;D

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony