dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Kominek z Kratki-strasznie smierdzi

    Witam,
    mamy wkład kominkowy z firmy Kratki z szybą boczną bez szprosa-Zuzia. Wkład został zabudowany płytami g-k ogniotrwałymi, zaizolowany wełną. Problem polega na tym, że po rozpaleniu kominka po jakiejś chwili obudowa bardzo się nagrzewa (popękała w kilku miejscach-pęknięcia "na zimno" schodzą się, a po rozpaleniu znów pojawiają),ponadto strasznie śmierdzi-jakby plastikiem. Dodam, że płomień w komniku nawet po poprzytakniu wszystkich "dziur" jest bardzo duży.Gdzie jest problem???Wnioskuję, że pewnie w kominku za bardzo sie hajcuje.Jest szansa, że ten smród się wypali (palimy w kominku pierwszy sezon-za nami może 10-15 paleń).Kominkiem zajmował się "fachowiec"-będę go wzywać,ale jak z nim rozmawiać-żeby nie pocisnął mi kitu???

  2. #2

    Domyślnie

    nowy kominek troche smierdzi zamim farba ktora zastal pomalowany nie utwardzi sie
    u mnie po 1 tyg bylo juz znaczni elepiej a po 2 tyg juz nic nie bylo czuc

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Pokaż ten kominek. Z przodu, z boków...

  4. #4

    Domyślnie

    Matko!!! Kto ci to uczynił? Zajrzyj do środka obudowy, sceny jak u Dantego według mnie murowane.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bolt Zobacz post
    Matko!!! Kto ci to uczynił? Zajrzyj do środka obudowy, sceny jak u Dantego według mnie murowane.
    Kto mi co uczynił???Wiem, że fajnie miec od razu kominek zabudowany porządnie, a nie k-g-ale tymczasowo jest, jak jest. Z resztą z tego, co wyczytałam wiele osób w ten sposób ma tak zabudowane i funkcjonuje im bez zarzutu.Po zajrzeniu do środka nie widzę nic podejrzanego w stylu podwędzona folia itp.
    Nie mam niestety możliwości zrobić zdjęć,ale "przerzucając" temat nasunęło mi się, ze może "fachowiec" porobił za mało kratek wentylacyjnych i wkłąd kominka za bardzo nagrzewa obudowę??Jedna pod kominkiem i jedna na górze- dorobić zatem kratki??

  6. #6

    Domyślnie

    "Jedna kratka" - to żaden wymiar dla tych co nie widzą tych kratek.

  7. #7

    Domyślnie

    Kratki mają wymiary 17X30.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    U mnie kominek śmierdział jakiś czas, teraz przestał.
    Najbardziej pierwsze kilka paleń, później z każdym razem coraz mniej, teraz po pół sezonu palenia dzień w dzień praktycznie nie pachnie (Unico dragon)

  9. #9

    Domyślnie

    Również mam wkład z Kratek (Maja 12 kW) i śmierdziało niemiłosiernie jakiś czas, ale po kilku-kilkunastu porządnych paleniach przestało i nie ma problemu.
    Jeśli zaś chodzi o kratki w obudowie, to mam 2 x 14,5 na 45,5 cm [nie wiem czy to dobrze, czy źle - ale powierzchnia jest większa niż u Ciebie przy mniejszej mocy wkładu]. Obudowa jest całkowicie zimna z zewnątrz.

    Jeśli chodzi o duży płomień, to o ile się orientuję taki problem występuje, kiedy nie ma na całości sznura w drzwiczkach i wkład zaciąga tyle powietrza ile chce z salonu. Ale za to nie brudzi się tak szyba... Powinnaś/Powinieneś poczuć przykładając rękę przy krawędziach drzwiczek . Niemniej jednak może ktoś bardziej doświadczony się wypowie na ten temat, albo poszukaj na forum.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał nemi84 Zobacz post
    Również mam wkład z Kratek (Maja 12 kW) i śmierdziało niemiłosiernie jakiś czas, ale po kilku-kilkunastu porządnych paleniach przestało i nie ma problemu.
    Jeśli zaś chodzi o kratki w obudowie, to mam 2 x 14,5 na 45,5 cm [nie wiem czy to dobrze, czy źle - ale powierzchnia jest większa niż u Ciebie przy mniejszej mocy wkładu]. Obudowa jest całkowicie zimna z zewnątrz.

    Jeśli chodzi o duży płomień, to o ile się orientuję taki problem występuje, kiedy nie ma na całości sznura w drzwiczkach i wkład zaciąga tyle powietrza ile chce z salonu. Ale za to nie brudzi się tak szyba... Powinnaś/Powinieneś poczuć przykładając rękę przy krawędziach drzwiczek . Niemniej jednak może ktoś bardziej doświadczony się wypowie na ten temat, albo poszukaj na forum.
    Hmmmm.Sznurek jest kompletny.Jakieś inne sugestie???

  11. #11

    Domyślnie

    Mój wkład smierdzial farba jak pierwszy raz zapaliłem kilka przepaleń i smrodu już nie ma. A co do kratek 2 szt. to chyba za mało, ja mam sporo więcej.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasja83 Zobacz post
    Hmmmm.Sznurek jest kompletny.Jakieś inne sugestie???
    A w ogóle reaguje na przepustnicę powietrza z zewnątrz? Może tam coś jest nie tak?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał nemi84 Zobacz post
    A w ogóle reaguje na przepustnicę powietrza z zewnątrz? Może tam coś jest nie tak?
    Tam jest ok-jak się dopuści powietrza więcej to pali się dużo. Czy nie powinno być tak, że jak poprzytykam wszystkie wloty powietrza to ogień powinien przygasnać??Czy jest opcja, że wkład jest średnio szczelny?
    Pytanie techniczne dot. kratek-czy kratki wylotu gorącego powietrza mogą być umiesczone- jedna z przodu, a druga z boku?Jak to wygląda przy kratkach tych na dole obudowy??Czy jeśli wlot rury do komina jest poniżej stropu i utworzonej pod nim komory dekompresyjnej (strop monolit-16 cm B25) to czy koniecznie trzeba umieścić w tej komorze jakąs kratkę??

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yaa Zobacz post
    nowy kominek troche smierdzi zamim farba ktora zastal pomalowany nie utwardzi sie
    u mnie po 1 tyg bylo juz znaczni elepiej a po 2 tyg juz nic nie bylo czuc

    W dobrych konstrukcjach wkładów kominkowych regulacja tempa spalania jest precyzyjna .
    W dobrych markowych wkładach nie stosuje się farb wymagających "wypalania" w DOMU klienta... więc podczas pierwszych paleń nie śmierdzi i nie dymi ..
    Profesjonalne firmy wykonawcze nie stosują wełny mineralnej do izolacji kominków , są lepsze materiały..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony