dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kekele

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    5

    Domyślnie Przyłącze wodne (brak projektu domu)

    Witam,

    Będę remontował stary dom w którym nie ma przyłącza wody. Wiem że potrzebny będzie projekt takiego przyłącza, ale co jeśli nie posiadam dokumentacji projektowej tego starego domu (wczesne lata 60)?
    Wiem że rozwiązaniem byłaby inwentaryzacja, nowy projekt itd, ale powiedzmy że chcę tego uniknąć. Da się to jakoś obejść?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mati0201

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Toruń
    Posty
    109

    Domyślnie

    nie musisz mieć projektu domu. 1 warunki przyłącza 2. mapka aktualna do celów projektowych (wykonuje geodeta)3 z ta mapką do projektanta który wykona szkice projekt 4 z tym wszystkim do wodociągów 5 instalacja według projektu wykonanego przez projektanta.
    koszty: 1.50 zł 2. 450 zł 3. 800 zł 4. 450 zł opaska + licznik 5. w zależności od odległości 500-1500 zł

  3. #3

    Domyślnie

    Aby nie zakładać nowego tematu podepnę się pod ten....




    Mam pewien problem.

    Pani projektant z ekowodu zrobiła projekt przyłacza wody do nowo budowanego domu, tylko niestety przyłącze pusciła w najgorszym z możliwych miejsc ( wcześniej rozmawiałem z innym pracownikiem ekowodu i ustalilismy zupełnie co innego) . Puściła to przyłącze z 4m od wielkiego starego Dęba którego korzenie są w promieniu kilkunastu metrów od niego a co dopiero przy tak małej odległości, dodatkowo aby się podpiąć do głównej rury trzeba by było przekopać też drogę......

    a działka jest na tyle duża że spokojnie można było podpiąć się w innym miejscu, nie kolidując z żadnym ogromnym drzewem i bez przekopu przez drogę.


    Czy ktoś się orientuje czy można taki projekt zmienić/poprawić lub może jakiś aneks ... ?

    Czy w grę wchodzi tylko nowy projekt przyłącza i kasa w plecy ?

    Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony