Szanowna Społeczności,

Jako, że jestem laikiem, a i mój udział w forum jest pierwszorazowy, pragnę się przywitać

Proszę o łagodne potraktowanie, bo jak wspomniałem, nie udzielałem się tu wcześniej, ani nigdzie indziej, dlatego proszę o wyrozumiałość, a mianowicie:

Rozpoczynam budowę domu drewnianego, szkieletowego, według indywidualnego projektu, około 90mkw,
parter podłogówka, góra grzejniki (poddasze), a pytanie dotyczy ogrzewania, mianowicie: na działce nie ma gazu i w najbliższej przyszłośći nie ma, domek ma kotłownie na paliwo stałe, ale czym grzać? Co oprócz kotła na eko-groszek? (będzie też kominek w salonie).

Pytania dla wszystkich, którzy ogrzewają kotłem na PELLET i tych zorientowanych w temacie:

1-Jakie sa orientacyjne koszty sezonowego ogrzewania? (wielkość domu, ilość spalanego pelletu, miejsce kupna) - wszystko co przydatne, by wiedzieć
2 - Jaki typ pieca Państwo polecacie?



Aktualnie mieszkam w domu z ogrzewaniem na eko-groszek i wiem, że wiąże się to z popiołem, częstym czyszczeniem kotła, ogólnym brudem itd....
Dlatego zastanawiam się nad PELLETEM, będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi, również te z rozwiązaniami alternatywnymi.

Z góry dziekuję, pozdrawiam
YarK