dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Salon bez okna?

    Witajcie,

    Zastanawiam sie nad oferta fajnego mieszkania w kamienicy.
    Niestety uklad pomieszczen nie jest rozkladowy, pokoje duze powierchniowo ale nieliczne. Zastanawiam sie czy kosztem pomniejszenia dwoch trzydziestometrowych pokojow nie wydzielic pomiedzy nimi salonu? Pomiedzy pokojami znajduje sie spory kilkunastometrowy przedpokoj, a jeden z pokojow jest bardzo jasny (duze drzwi balkonowe i podwojne okno). Mieszkanie ma jeszcze duza widna kuchnie, ale nie da sie jej powiekszyc a na kuchnie z salonem jest ciut za mala.
    Czy po powiekszeniu przedpokoju i po zamontowaniu po obu stronach matowionych szyb, daloby sie go wykorzystac jako pokoj dzienny? Czy to marzenie scietej glowy?
    Macie jakies doswiadczenie z pokojami bez okien?

    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie jest to dobry pomysł,być może jest inny sposób,lecz trudno doradzić gdy nie ma rzutu pomieszczeń.

  3. #3

    Domyślnie

    Rzut znam na pamiec i pewnie moglabym go nawet rozrysowac i wkleic, ale... nie ma niestety idealnego rozwiazania. Patrzylam sie juz na to z kazdej strony, rysowalam, kreslilam i nic. Pokoje sa duze, kwadratowe i z takimi otworami okiennymi, ze nie ma ich jak podzielic na pol, zeby zyskac to dodatkowe pomieszczenie.
    To jest mieszkanie w kamienicy, dlugie jak kiszka . Zalezy mi na widnych sypialniach, kuchni i lazience. Wiem, ze czasem stosuje sie panele szklane czy luksfery, zeby doswietlac pomieszczenia bez okien, stad ten pomysl. Szkoda tych kilkunastu m2 na przedpokoj, a wystarczyloby dodac choby te kilka metrow od strony jedneg pokoju i powstalby calkiem przyzwoity salon. Tyle, ze bez okien .

  4. #4

    Domyślnie Rzut :)

    Cytat Napisał kinka Zobacz post
    Moim zdaniem nie jest to dobry pomysł,być może jest inny sposób,lecz trudno doradzić gdy nie ma rzutu pomieszczeń.
    Oto rzut . Nie mam doswiadczenia na tym forum, ale mam nadzieje, ze sie zalaczy.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	flat.jpg
Wyświetleń:	562
Rozmiar:	4,4 KB
ID:	251807

  5. #5

    Domyślnie

    Układ jest bardzo niefunkcjonalny,jak można przechodzić przez pokój do łazienki.Nie ma dokładnych wymiarów dlatego tak w ciemno jeden z pokoi podzieliłabym na 2 sypialnie (jeden z garderobą) bo są 2 okna,a z drugiego zrobiła pokój dzienny połączony z kuchnią i dojściem do łazienki.

  6. #6

    Domyślnie

    Zgadza sie, jest bardzo niefunkcjonalny. Mieszkania w kamienicach zazwyczaj maja pokoje w amfiladzie. Nie wiem dlaczego tak kiedys budowano, ale zdarza sie, ze wszystkie pomieszczenia sa w jednej linii.
    Dzieki za szkic, ale to jest wlasnie rozwiazanie najbardziej oczywiste, ale tez tworzace dwie dlugie i waskie sypialnie, ktore beda malo komfortowe i malo ustawne, a ja tego wlasnie chcialabym uniknac.
    Moze po prostu jest jakies mniej oczywiste, ale niezgorsze rozwiazanie? Stad te kombinacje z salonem posrodku, bez okien, za to doswietlonym szklanymi panelami.
    Zanim skresle to mieszkanie z listy, chcialabym wiedziec, ze naprawde nic nie da sie z tym planem zrobic.

  7. #7

    Domyślnie

    Tu plan rozwiazany wg. mojego pomyslu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	flat2.jpg
Wyświetleń:	454
Rozmiar:	5,3 KB
ID:	251995

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kiedyś robiono pokoje w amfiladzie, bo one świadczyły o zamożności mieszkańców.
    Kuchnia znajdowała się na tyłach i najczęscej miała zapasowe wejście z tzw. służbówki lub drugiej klatki scodowej dla służby. Ne zdziwiłabym się, gdyby pierwotnie to mieszkanie było większe.
    Dawniej też nie robiono łazienek w mieszkaniach, więc być może łazienka to dawna kuchnia, a kuchnia to pokój stołowy.
    Dawniej nie spędzano też czasu jak obecnie - zycie toczyło się w salonie a nie pokojach sypialnych, nie było pojęcia prywatności dzieci.

    Gdzie kuchnia ma pion wod-kan?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Gdzie kuchnia ma pion wod-kan?
    Znajduja sie, o ile sie nie myle, na tej scianie graniczacej z lazienka.
    Myslisz moze o zamianie kuchni na sypialnie?

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    BCS

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Żelazowa Wola
    Posty
    454

    Domyślnie

    Z tymi przeszkleniami może wyjść fajna aranżacja, ale uważaj, dla mnie zdecydowanie wołałbym (i zrobiłem) ciemne sypialnie i widny dzienny pokój- życie jest w dziennym a w sypialni śpię nocą.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur-69 Zobacz post
    Z tymi przeszkleniami może wyjść fajna aranżacja, ale uważaj, dla mnie zdecydowanie wołałbym (i zrobiłem) ciemne sypialnie i widny dzienny pokój- życie jest w dziennym a w sypialni śpię nocą.

    Ale czy z tymi przeszkleniami salon nie bylby wystarczajaco widny? Ten skrajny pokoj jest bardzo widny, okna sa naprawde ogromne, a wiec jest spora szansa, ze takie przeszklenia w scianie odpowiednio doswietlalyby pokoj.
    Mysle, ze jesli sypialnie bylyby duze i ustawne (a jest na to szansa przy wydzieleniu salonu z przedpokoju i czesci skrajnego pokoju), to mozna by w nich zorganizowac miejsca do pracy, itd. Kuchnia jest duza, ok. 13 m2, a wiec swobodnie mozna tam zorganizowac jadalnie. Czyli salon bylby do spotkan ze znajomymi oraz ogladania telewizji... .
    No nie wiem, glosno mysle i szukam innego rozwiazania niz dzielenie tego najwiekszego pokoju .

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak. Ale bez rzeczywistych wymiarów to nic nie da. Jak kinka podzieliła pokoj z dwoma oknami napisałaś, że powstaną klitki - jak te "klitki" mają co najmniej po 2,8 szerokości to nie beda takimi klietkami jak się zdaje na pierwszy rzut oka.

  13. #13

    Domyślnie

    Klitka to chyba malutki pokoj, a tu nie tyle powstana malutkie, co waskie i dlugie pokoje. Mieszkalam w takim jako nastolatka i wiem, ze takie pokoje sa malo ustawne i jak dla mnie takie... malo przyjazne.
    Nie mam dokladnych wymiarow rzeczywistych, ale szerokosc tego pokoju to jakies 5-5,5m m natomiast dlugosc to ok. 6 m. Tak wiec po podzieleniu powstana 2 dlugie i waskie sypialnie, a tego naprawde wolalabym uniknac.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    doświetlenie nie trzeba robić tylko drzwiami. Mozna zrobić świeliki między ścianami a sufitem. A na suficie rozpiąć barrisol lub położyć pleksi i od góry oświetlić ostro LED o barwie dziennej (nie ciepłej!) - będzie słudzenie świetlika dachowego. LED może palić się przez cały dzień i nie odczuje się to finansowo.







    W kązdym razie robiąc świetliki czy szklane drzwi nalezy pamiętać, że światło w salonie może przeszkadzać osobie będącej w drugim pokoju, więc świetlik ma sens raczej między kuchnią/łazienką/salonem, a nie między salonem a sypialniami.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 30-03-2014 o 22:42

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    malowana_lala

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Koszalin
    Dzielnica
    https://www.facebook.com/profile.php?id=100002337593834
    Posty
    12

    Domyślnie

    W mieszkaniu mojej znajomej w jednym z pokoi (choć nie jest to salon) nie ma okna i jest niestety problem, bo zużycie prądu jest ogromne. Pokój miał być gościnnym, ale jednak jest w nim zbyt ponuro. Dodatkowo nie ma możliwości żadnego przeszklenia go Elfir fajne zdjęcia, szczególnie pierwsze. Marzy mi się taka wersja u mnie

  16. #16

    Domyślnie

    Dla mnie taki salon na wejściu to pomyłka,to tak jakby postawić kanapę w przedpokoju.
    Tak jak napisała Elfir jeśli te pokoje mają przynajmniej 2,8 szerokości to nie będzie klitka,wyjdą po 15-16m to jest normalny pokój/sypialnia.Zwróć uwagę że możesz zrobić osobną garderobę więc te 15 m masz jedynie na łóżko i komodę a to całkiem sporo.Do tego duży doświetlony salon bez kombinowania ze świetlikami itp...........otwarta kuchnia i miejsce na stół.Czasem najprostsze rozwiązanie jest bardziej sensowne niż kombinowanie na siłę,ale to tylko moje zdanie.

  17. #17

    Domyślnie

    Wg. mnie wszystko poniżej 4m to mało, ale tam wyjdzie ok. 2,5m. Zadzwoniłam do agenta, potwierdził, że ten pokój ma 5 x ok. 6 m. Czyli po przedzieleniu choćby kartongipsem wyjdzie niecałe 2,5 m.
    To dzielenie jest mi też nie na rękę, bo nie chcę żebyśmy mieli sypialnię przez ścianę z synem .

  18. #18

    Domyślnie

    I jeszcze jedno - ten plan jest niefortunny i trudno jest wymyślić coś sensownego. W obecnym mieszkaniu mamy salon od strony południowej i ciągle siedzimy z zasłoniętymi oknami, w półmroku, bo w salonie głównie oglądamy filmy, a światło raczej przeszkadza. Myślę więc, że przy takim rozplanowywaniu mieszkania trzeba też wziąć pod uwagę potrzeby i zwyczaje domowników.
    Zgadzam się, że salon bez okien nie jest idealny i zastanawiam się czy nie wydzielić jednak sypialni za jakimś przeszkleniem i bez okna, ale w dzieciatym domu to tez oznaczałoby brak prywatności...

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinka Zobacz post
    Tak jak napisała Elfir jeśli te pokoje mają przynajmniej 2,8 szerokości to nie będzie klitka,wyjdą po 15-16m to jest normalny pokój/sypialnia.
    Ale ja nie twierdzę, że z tego wyjdą klitki raczej kiszki . Dla mnie sypialnia jest bardzo ważna, oprócz kuchni i łazienki najważniejsza. A wąska sypialnia skazuje nas na przykład na łóżko przy ścianie, itp. Pewnie da się tak przeżyć, muszę tylko się do tego przekonać.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja miałam sypialnię o szerokosci 2,9 m, długości 5m i łóżko pośrodku
    W bloku miałam sypialnię z bratem - 5x2,2 m i wcale nie odbierałam jej tak kiszkowato, jak wyglądało to na planach.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony