dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mgrkisiek

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-219
    Posty
    2

    Domyślnie Cieknąca rura PP zdjęcia .

    Witam
    Założyłem rury PP do ciepłej i zimnej wody . Rurki sprawdzałem nigdzie nie przeciekało .
    Spółdzielnia mieszkaniowa zwiększyła ciśnienie w rurce zimnej i niestety coś nie wytrzymało cieknie .
    Na moje nieszczęście jest to w bardzo niedogodnym miejscu co widać na zdjęciu( oznaczone czarną kropką ) oraz jest to przy trójniku.
    Czy polecicie jakiś sposób na uszczelnienie cieknącej rury bez jej wymiany .


    https://www.dropbox.com/sc/zbgeedqar...YmCHpzWb3ppzDa
    https://www.dropbox.com/sc/qog8l3isw...RVg90uEA4fRD7a
    https://www.dropbox.com/sc/cchakoycj...uFbXS4pwIfUCza

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Chyba najlepiej........ a tak na marginesie mogłeś bardziej się postarać z wykonaniem tej instalacji nie wiem również po co Ci te druty ? rurki PP mają największą zmienność długości przy zmianie temperatury i złapanie je na sztywno drutami i w tynku ! bez zastosowania Tubolit-u to jakieś nieporozumienie - aż prosi się o poważniejszą awarię.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	armatura_naprawcza.jpg
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	282659  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mgrkisiek

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-219
    Posty
    2

    Domyślnie

    Te druty to jest zbrojenie w ścianie . Więc wyciąć ich za bardzo nie mogę .

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Jeśli te rury były zgrzewane w takim stanie, jak widać, za drutami, to pewnie nie ciśnienie zawiniło (dobry zgrzew bez problemu wytrzymuje kilkanaście barów), a złe zgrzanie, może zabrudzenie, może zbyt mało rozgrzane elementy, nie wiem.
    Jeśli widzisz miejsce, z którego cieknie, to dokładnie je wyczyść i oklej starannie poxiliną, ten środek się bardzo dobrze sprawdza jako awaryjny uszczelniacz (u moich rodziców w ten sposób awaryjnie uszczelniłem rurę pękniętą WZDŁUŻ po przemarznięciu, miała to być prowizorka "na chwilę", a jest tak już z 15 lat).


    Jeśli parę prętów tego zbrojenia przetniesz, to nic się nie stanie, bylebyś nie podcinał całej ściany. Co to za ściana tak nawiasem mówiąc? Blokowa działówka standardowo obudowująca łazienki w wielkiej płycie? Czy konstrukcyjna?
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony