dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 367 z 416
Pokaż wyniki od 7.321 do 7.340 z 8306
  1. #7321
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Imrahil, zawsze Cię szanowałem za umiar. Nie będę się nad Tobą w związku z tym pastwił, chociaż umiaru u Ciebie coraz mniej widzę. Powiem tylko - nie porównuj nieporównywalnego. Nasz brunat a ten niemiecki - to niebo a ziemia. Ich węgiel brunatny jest bliższy temu czeskiemu, czasem nazywanemu młodym kamiennym. Ma wartość opałową blisko dwukrotnie wyższą od bełchatowskiego syfu.
    Oj imrahil,swoim zużyciem nagrabiłes sobie u branżowców lobbowców
    Teraz Ciebie będą próbowali zdyskredytować

  2. #7322

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Bo u imrahil-a 664kWh to jest zużycie CAŁEGO prądu w domu za listopad czyli koszt kWh będzie wyższy a Maher tyle płaci jedynie za wegiel zwany eko do ogrzewania i cwu.
    Może oświeci się Wam w głowie,że prąd jest tańszy nawet w eksploatacji niż wegiel zwany eko ?
    Bez kotłowni i bez komina w dodatku.

    Oczywiście nie bierzemy pod uwagę spalanie śmieci jedynie dobry i pełnoprawny węgiel zwany eko...
    Błaznujesz, pytam ponownie skąd wiesz czym palę i że to śmieci? Zachowujesz się jak rozkapryszony dzieciak. Przegrywam to mówię, że oszukujesz.

  3. #7323
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Błaznujesz, pytam ponownie skąd wiesz czym palę i że to śmieci?
    :
    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    U mnie wychodzi 9 kg miału za 460 zł tona.
    i :
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...9Bciciela-domu

  4. #7324
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Oj imrahil,swoim zużyciem nagrabiłes sobie u branżowców lobbowców
    Teraz Ciebie będą próbowali zdyskredytować
    Gdzie widzisz próbę dyskredytowania? Piszę jak jest. Nasz brunat tak się ma do niemieckiego jak pięść do nosa. Jak się chce o czymś pogadać, trzeba mieć o tym pojęcie.

  5. #7325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Maher,teraz patrz:


    664kWh to ok.250zł ogrzewanie PRĄDEM i to zużycie całego prądu w domu !!!!
    Grzałką w buforze bez kotłowni i bez komina,zczaisz w końcu ?

    Ty musiałbyś palić śmieciami żeby do imrahila się zbliżyć....
    Czujesz to czy nie czujesz ?
    Gdzie masz OZC ? Pokaż.
    Dom domowi nie różny, różne metraże i ocieplenia nie mam rekuperatora. O jakim zbliżeniu do ceny piszesz, mi listopad wyszedł 240zł (jeszcze raz zwróć uwagę że porównujemy różne domy) czyli mniej, i mam możliwość zejścia z tej ceny o 50% paląc np. miałem (dla informacji to nie śmieci tylko bardziej rozdrobniony ekogroszek) imrahil już nie.

  6. #7326

    Domyślnie



    Ja też się powtórzę, aż dotrze. Kto cię bardziej truje?

    Maher arturek nie zrozumie, że są inne domy. Np izolacja fundamentów i posadzki u mnie wyszła 1400 fundamenty, a posadzka 2100. U arturka sam styropian pod płytę 11200zł. Ile to różnicy?
    Ostatnio edytowane przez kedlaw0 ; 04-12-2015 o 21:28 Powód: dopisanie

  7. #7327
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Gdzie widzisz próbę dyskredytowania? Piszę jak jest. Nasz brunat tak się ma do niemieckiego jak pięść do nosa. Jak się chce o czymś pogadać, trzeba mieć o tym pojęcie.
    Spoko kobra,masz wiedzę o węglu to ok, to wiadome.
    Ja piszę natomiast to co czytam o "tanim" paliwie do kotłów.
    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Maher arturek nie zrozumie, że są inne domy. Np izolacja fundamentów i posadzki u mnie wyszła 1400 fundamenty, a posadzka 2100. U arturka sam styropian pod płytę 11200zł. Ile to różnicy?
    Czy ktoś Wam zakazał budować dobre dobre domy czy to była jedynie Wasza kompletnie nie przemyślana decyzja,że budujecie sobie jedynie szałasy ?
    U mnie c.o+cwu za listopad to jakieś 300kWh czyli 100zl u imrahila grzejącego prądem 460kWh czyli ok.140zł a u Mahera 240zł,w którym momencie węgiel zwany eko był dla Was tani ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 04-12-2015 o 21:37

  8. #7328

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Spoko kobra,masz wiedzę o węglu to ok, to wiadome.
    Ja piszę natomiast to co czytam o "tanim" paliwie do kotłów.

    Czy ktoś Wam zakazał budować dobre dobre domy czy to była jedynie Wasza kompletnie nie przemyślana decyzja,że budujecie sobie jedynie szałasy ?

    Ha ha ale bzdurny argument, moja chałupa to szałas? Ale jesteś zakompleksiony.



    Kto cię bardziej truje? Eko czy śmieciuch?

  9. #7329

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post

    Oczywiście nie bierzemy pod uwagę spalanie śmieci jedynie dobry i pełnoprawny węgiel zwany eko...
    Ja cie nie rozliczam co wrzucasz do kominka i inni pompowcy aby pochwalić się wynikiem, ja nawet papier i kartony przy piecu na ekogroszek oddaje do wywozu segregowanych śmieci bo nie chcę się z nim bawić. Tak się rzucasz do miału, a to węgiel dużo drobniejszy od ekogroszku i niczym z właściwości się nie różni po za większą ilością popiołu i trochę więcej jest przy nim z racji tego zabawy.

  10. #7330

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    Ha ha ale bzdurny argument, moja chałupa to szałas? Ale jesteś zakompleksiony.



    Kto cię bardziej truje? Eko czy śmieciuch?
    Jak się nie myślało przed budową to teraz są efekty głupoty - budować się wokół śmieciuchów.

  11. #7331

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Jak się nie myślało przed budową to teraz są efekty głupoty - budować się wokół śmieciuchów.
    No tak, taki mądry a zobacz gdzie kupił działkę i się pobudował. Ale to wina węgla eko, kosmitów i rowerzystów. Hipokryta do kwadratu.

  12. #7332
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Jak się nie myślało przed budową to teraz są efekty głupoty - budować się wokół śmieciuchów.
    Co najśmieśniejsze wszyscy oni mają kotły na wegiel zwany eko z podajnikiem bo wymieniali bo była dopłata z gminy a sadzę na parapetach mam dalej.
    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Ja cie nie rozliczam co wrzucasz do kominka i inni pompowcy aby pochwalić się wynikiem, ja nawet papier i kartony przy piecu na ekogroszek oddaje do wywozu segregowanych śmieci bo nie chcę się z nim bawić. Tak się rzucasz do miału, a to węgiel dużo drobniejszy od ekogroszku i niczym z właściwości się nie różni po za większą ilością popiołu i trochę więcej jest przy nim z racji tego zabawy.
    Maher i inni,polecam:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7011474

    jaja se z Was robią...
    A temat założył jakiś nawiedzony Mod a nie ja chyba po to żeby by większy burdel był na forum
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 04-12-2015 o 21:59

  13. #7333
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Jak się nie myślało przed budową to teraz są efekty głupoty - budować się wokół śmieciuchów.
    :
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    To jest temat dla nowych inwestorów,żeby właśnie nie popełniali takiego błędu jak Wy czyli Ty,Maher,pawko,regut,rustin i inni z weglem zwanym eko gdzie macie nowe domy.
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ktoś kto myśli o budowie i liczy przed budową i wybierze od razu projekt lub system grzewczy nie wymagający do pracy komina i osobnego pomieszczenia i tym samym w cenie a nawet taniej niz system grzewczy na węgiel zwany eko ma czyste I bezobsługowe źródło ciepła.
    I tylko o to chodzi Maher.
    Że Ty nie pomyslales to trudno ale nie tylko Ty i inni wypowiadających się tutaj z nowych domów jesteście na forum.
    Są też tacy co jeszcze budują lub będą budowali,którzy nie dadzą mam nadzieję wcisnąć sobie głupoty lykajac ofertę na pompę za 60tys.zl czy nie będą aż tak nie świadomi i zrobią OZC i nie będą słuchali fachmanom ze 15cm styropianu na ściany wystarczy tylko bardzo mocno ograniczą straty ciepła.

  14. #7334

    Domyślnie

    http://www.polskieradio.pl/5/3/Artyk...rawa-gornictwa

    Tak nieoptymistycznie na dobranoc. Miałem nadzieję, że atom przyjdzie a tu nowa władza i du..a. Dobranoc. Prawda leży gdzieś po środku.

  15. #7335

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Na ciekawy post trafiłem:

    20kg węgla zwanego eko na dobę to jest ok.18zł a to jest ok.110kWh a to w nowym domu 180m2 to jakiś kosmos i to potwierdza że jest to najdroższy system grzewczy.
    Zatem pytanie do "czarodziejów" od "taniego" systemu na węgiel zwanego eko,mającego zużycie 6kg na dobę.O co chodzi ???
    Ściema marketingowa jedynie ?

    A może wychodzi jednak tak uwielbiany przez sprzedawców kotłów brak audytu energetycznego czyli OZC ?
    Bo wtedy inwestorzy dokładnie wiedzieliby ile kWh czyli ile kg węgla zwanego eko mieliby spalić wg fizyki a nie wg marketingowej sieczki ?
    A u mnie spalanie wczoraj 6kg na dobę , dziś 7,2 kg na dobę a dom około 165m2 i to nie jakiś super ocieplony ...

    Całą historię masz u mnie w podpisie i możesz śledzić i mieć podgląd

    Nie wiem czemu klient aż tak dużo pali a zapewne domyślam się ...
    Zapewne albo śmieciuch , albo jakiś mocno przewymiarowany kocioł z dodatkowo fatalną elektroniką a sam dom ? Pytanie czy ocieplony , czy też nie ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #7336
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    A u mnie spalanie wczoraj 6kg na dobę , dziś 7,2 kg na dobę a dom około 165m2 i to nie jakiś super ocieplony ...
    Czary mary,hokus pokus
    Cytat Napisał Mateusz H. Zobacz post
    W ostatnich dniach, miałem spalanie ok. 20kg/dobę... Do tej pory myślałem, że to w porządku, ale kiedy czytam wypowiedzi na forum, to jestem w szoku. O co chodzi?!
    Cytat Napisał Mateusz H. Zobacz post
    Dom jest nowy, dobrze ocieplony (15cm styropianu),

  17. #7337
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Spoko kobra,masz wiedzę o węglu to ok, to wiadome.
    Ja piszę natomiast to co czytam o "tanim" paliwie do kotłów.

    Czy ktoś Wam zakazał budować dobre dobre domy czy to była jedynie Wasza kompletnie nie przemyślana decyzja,że budujecie sobie jedynie szałasy ?
    U mnie c.o+cwu za listopad to jakieś 300kWh czyli 100zl u imrahila grzejącego prądem 460kWh czyli ok.140zł a u Mahera 240zł,w którym momencie węgiel zwany eko był dla Was tani ?
    Po pierwsze - skoro tak Cię razi tanie paliwo do kotłów, to może zaczniesz też pisać o tanim paliwie dla elektrowni? O tym bełchatowskim syfie z którego jest blisko 40% polskiego prądu? A po drugie. Mam szałas 235 metrów. 5 cm styropianu na ścianach i w posadzkach, 20 cm waty w dachu, okna tanie plastiki dwuszybowe. Palę w kotle z podajnikiem, aktualnie używam miału 23 MJ z Piasta. Zapewniam Cię, że to nie odpad. Poza ceną, uziarnieniem i ciut+ciut ( konkretnie - 1 MJ czyli około 4% ) wartością opałową nie różni się od ekogroszku Retopal na przykład. Pełna specyfikacja na stronie Kompanii Węglowej. Byłoby ekstra, gdyby takim przynajmniej opałem paliły elektrownie. I w tej mojej chałupie spaliłem tego w listopadzie koło 540 kilo. Wraz z CWU. Po 340 PLN za tonę mnie to wychodzi. To jest184 zeta. Podskocz mi. Ty albo jakikolwiek inny pompiarz, choćby i z gruntówką. Na ten metraż, na to ocieplenie i na fakt że w taniej taryfie nie uciągnie - bo taki dom wychładza się szybko i grzać trzeba w dzień.

  18. #7338

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72
    Czy ktoś Wam zakazał budować dobre dobre domy czy to była jedynie Wasza kompletnie nie przemyślana decyzja,że budujecie sobie jedynie szałasy ?
    U mnie c.o+cwu za listopad to jakieś 300kWh czyli 100zl u imrahila grzejącego prądem 460kWh czyli ok.140zł a u Mahera 240zł,w którym momencie węgiel zwany eko był dla Was tani ?
    U mnie jeden obecnie załadunek około 100kg starcza na 14dni i tak jest od 2 załadunków , obecny sądzę że wyjdzie tak samo ..
    Czyli powiedzmy że miesiac grzania (23 stopnie , 165m2 , 4 osoby) obecnie to około powiedzmy 220kg opału po 800zł na tonę (stara dostawa z 2014r)
    Czyli wychodzi około 176zł oczywiście za CO+CWU ...

    Zostały mi jeszcze chyba 3 worki na następny załadunek , a potem będę palił ekogroszkiem po 705 zł za tonę.

    Ja z kosztów jestem BARDZO zadowolony , tym bardziej że nie mam ani płyty fundamentowej , ani energooszczędnych okien , ani materiałów izolacyjnych z :najwyższej półki" ...

    Moje spalanie masz w podpisie , więc możesz sobie rzucić okiem czy nie oszukuję
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  19. #7339
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    A po drugie. Mam szałas 235 metrów. 5 cm styropianu na ścianach i w posadzkach, 20 cm waty w dachu, okna tanie plastiki dwuszybowe.
    Czyli masz stary dom a temat dotyczy nowych domów gdzie:
    Cytat Napisał Mateusz H. Zobacz post
    W ostatnich dniach, miałem spalanie ok. 20kg/dobę... Do tej pory myślałem, że to w porządku, ale kiedy czytam wypowiedzi na forum, to jestem w szoku. Ogrzewam 180m2. Dom jest nowy, dobrze ocieplony (15cm styropianu),Nasuwa mi się tylko jedno pytanie. O co chodzi?!
    Czary mary ? O to chodzi ?
    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    U mnie jeden obecnie załadunek....
    U mnie jeden załadunek znaczy całkowicie co innego,jestem inny niż ty ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 04-12-2015 o 22:22

  20. #7340

    Domyślnie

    Cytat Napisał kedlaw0 Zobacz post
    http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1553461,Prezydent-Andrzej-Duda-naprawa-panstwa-to-takze-naprawa-gornictwa

    Tak nieoptymistycznie na dobranoc. Miałem nadzieję, że atom przyjdzie a tu nowa władza i du..a. Dobranoc. Prawda leży gdzieś po środku.
    Kurcze a Rosja i inne "tereny" bo byłym ZSSR nie leżą w Europie ?

    Bo to właśnie ruski mają olbrzymie ilości węgla i mnóstwo czeka na wydobycie ...

    Tak naprawdę w Polsce jest bardzo mało węgla , węgla który NADAJE się do spalanie w warunkach domowych ...

    Mamy mnóstwo opału który nadaje się tylko dla dużych firm , ale one nie chcą bo mogą sobie kupić tańszy importowany ...

    I tu jest cały problem ...

    Wydobywamy węgiel na którego nie ma zainteresowania i te całe hałdy węgla to właśnie taki węgiel ..

    W Polsce powinno się zamknąć WSZYSTKIE kopalnie. Dało by to olbrzymie oszczędności i pieniędzy i środowiska i finansów (wsześniejsze emerytury , brak dopłat i itd) i powinniśmy importować węgiel ..

    przy obecnych cenach tylko idioci niszczą swój ekosystem i marnują surowce naturalne ...

    Jak kiedyś ceny pójdą w górę i będzie opłacało się , to wtedy można ponownie zacząć ...

    Ale sądzę że zamknięcie było by najlepszym rozwiązaniem ...

    Ale nie zrobi tego wydmuszka prezydent ani żaden polityk , bo nikt z nich nie ma jaj ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Strona 367 z 416

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony