dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Marcin_I
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Gorzów
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    35

    Domyślnie Dom eko i ogrzewanie? PV + PC - czy ogrzewanie elektryczne

    Dzień dobry,
    od 6 miesięcy czytam forum, analizuje i próbuje wyciągnąć jakiekolwiek sensowne informacje, ale nie znalazłem informacji do końca na to co mnie nurtuje,

    Planuje budowę domu, do 100m2, na dobrej nasłonecznionej działce na zachodzie Polski, dach 2 spadowy bez okien dachowych gdyż podnoszę ścianę*by mieć minimalny skos i tam na górze normalne okna,pokrycie dachu-blacha na rąbek, płyta keramzyt, izolacja 25cm, fundament 40-50cm, dach 30-40cm, okna 3-szybowe, kominek, ,,,i co istotne to jak to ogrzewać? myślałem o PC + rekuperator, ale dom wg koncepcji pierwotnej ma być ciepły,
    Zastanawiam się nad sensem ładowania w PC + rekuperator 50-70 tyś zł, i w zamian za to zastosować ogrzewanie elektryczne podłogowe które jest o niebo tańsze, ciepło by się*akumulowało np w strefie nocnej, a za dnia fotowoltanika produkowała by prąd który byłby sprzedawany (o ile zaczną to skupować) albo wykorzystywany na własne potrzeby, zastanawiam się czy takie rozwiązanie ma sens? czy fantazja? czy nie lepiej zainwestować w PV niż w PC?

    Trafiłem także na pompę*ciepła ekoheat http://www.eko-heat.pl czy ktoś*się z tym spotkał? bo o takiej myślałem zamiast tych tradycyjnych...

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Marcin_I
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Gorzów
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    35

    Domyślnie

    Witam ponownie,
    Temat widzę że nie został*ruszony tak więc sam popytałem, poszperałem po sieci i wiem na tyle, że nie opłaca się w takie rozwiązanie inwestować, aż tak tanio nie wyjdzie na dom 100m2, a dodatkowo FV - zbyt mało da energii by jakoś to się wyrównywało choć w 1/3 ...tak więc zdecydowałem się*na pompę*ciepła.

    Pytanie o EKO-HEAT dalej aktualne, kto co o tym myśli? czy lepiej zastosować sprawdzone rozwiązanie jakąś PC od polskiego producenta?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_I Zobacz post
    Witam ponownie,
    Temat widzę że nie został*ruszony tak więc sam popytałem, poszperałem po sieci i wiem na tyle, że nie opłaca się w takie rozwiązanie inwestować, aż tak tanio nie wyjdzie na dom 100m2, a dodatkowo FV - zbyt mało da energii by jakoś to się wyrównywało choć w 1/3 ...tak więc zdecydowałem się*na pompę*ciepła.
    Czytaj, bo wszystko o co pytasz jest zapisane na tym forum.

    Cytat Napisał Marcin_I Zobacz post
    Pytanie o EKO-HEAT dalej aktualne, kto co o tym myśli? czy lepiej zastosować sprawdzone rozwiązanie jakąś PC od polskiego producenta?
    To też polski producent, a ceny powalają...
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Marcin_I
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Gorzów
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    35

    Domyślnie

    Tak wiem że Polski, ale jest to inaczej rozwiązane, faktem ponad 50tyś to sporo, zapewne w tej kwocie zmieszczę*się w sprawniejszą gruntową*pompę, co do tematu EkoHeat nie znalazłem nic na forum- stąd pytanie, bo w setkach przeczytałem stron.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_I Zobacz post
    Tak wiem że Polski, ale jest to inaczej rozwiązane, faktem ponad 50tyś to sporo, zapewne w tej kwocie zmieszczę*się w sprawniejszą gruntową*pompę, co do tematu EkoHeat nie znalazłem nic na forum- stąd pytanie, bo w setkach przeczytałem stron.
    bez sensu dla energooszczędnego domu wyrzucać 50 tys zł w pompę ciepła. można 20 tys. w powietrzną i też będzie dobrze. ewentualnie w gruntówkę w normalniejszej cenie.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    20kPLN to nawet niech wytrzyma 20lat,to jest 1000PLN/rok .Nie wydasz tyle na ogrzewanie rocznie przy domu jaki planujesz.
    50kPLN to ktoś z kogoś robi wała.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Marcin_I
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Gorzów
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    35

    Domyślnie

    Dziękuje za info, czyli nawet sobie nie będę*takimi rozwiązaniami głowy zawracać, tym bardziej że chcemy piecyk (5kw z zamkniętą komorą) i jakąś*mniejszej mocy PC, jak Panowie piszą.

  8. #8

    Domyślnie

    reklama jak nic...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    reklama jak nic...
    tu się zgadzam
    na 4 posty 3 o jakiejś kosmicznej pompie
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    tu się zgadzam
    na 4 posty 3 o jakiejś kosmicznej pompie
    jeszcze 96 postow i 29.99zl zarobione

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Marcin_I
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Gorzów
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    35

    Domyślnie

    Dlaczego Panowie uważają że reklama? bo tylko o to pytam? tego producenta poleciła mi firma która ma budować*dom, mi szkoda $ więc wszystko co usłyszę dzielę przez to co przeczytam.
    Gadałem z monterem pomp i narzeka że to na nasze warunki kiepskie i nie dają rady, - zapytałem go w ilu energooszczędnych domów to zakładał, - nie potrafił mi jednoznacznie odpowiedzieć.
    Znajomy założył rok temu jakąś firmową pompę, i jakoś chodzi mu to, stąd zainteresowałem się*tym tematem, mam wiele dylematów jeszcze jak to wszystko zaplanować, (nie poruszając tematu dofinansowań typu MDM, czy na odnawialne źródła energii) ...no nic, będę*jeszcze pytał - i cieszę*się*jednakże że ktoś*po tygodniu odpowiedział*
    Pozdrawiam
    M.

    ps. przepraszam za te gwiazdki, na niektórych forach po wysłaniu posta pojawiają się (od spacji domyślam się*i innego OS)
    Ostatnio edytowane przez Marcin_I ; 13-04-2014 o 21:27

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    jeszcze 96 postow i 29.99zl zarobione
    Ale w Gorzowie mieszka (66-400) w najbogatszej dzielnicy o ile dobrze pamiętam (Fg)

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    W domu energooszczędnym koszt CO większy jak 1000PLN/rok to rozpusta. Urządzenie grzewcze za wielokrotność tej kwoty w rozsądnym przedziale amortyzacji to propagowanie japońskiego stylu odbierania sobie życia.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Marcin_I
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Gorzów
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    35

    Domyślnie

    Wyczytałem także że płyta grzewcza jest kiepskim pomysłem, a jeśli inwestor proponuje ją w normalnej cenie fundamentu? bo ja przeczytaniu postów na ten temat powiedziałem mu że wolę*50cm izolacje niż*takie rozwiązanie, tak naprawdę*jestem totalnie zielony, i im więcej czytam tym większy mętlik mam w głowie,
    Mam jeszcze pytanie czy w przypadku budowy tego typu domu powinienem architekta znającego się*na domach pasywnych/energooszczędnych czy mogę*zaufać tym których mam na miejscu i jako na plus chcą załatwiać formalności za mnie? (problem w tym że w małym mieście nie ma tak ukierunkowanych architektów).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony