dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    Ja mam w projekcie jedno wole oko za to spore - długość ponad 8m wysokość 1,7 - jak widać na avatarze.

    Faktycznie pierwsza myśl to oczywiście karpiówka, ale ze względów ekonomicznych jest to rozwiązanie nie optymalne. Poza tym nam osobiście karpiówka się nie podoba.

    Obszedłem tegoroczną Budmę pytając o alternatywy dachówkowe (blacha odpadała z innych względów ale to inny temat). Zebrane opinie wystawców potwierdziły że "się da" z innej dachówki również - a konkretnie zwykłej pojedynczej esówki z jedną zakładką. Kluczem jest spory rozmiar, a w razie potrzeby można jeszcze "rozciągnąć" lekko w poziomie uzyskując dodatkowy metr podstawy. Zawsze można się podeprzeć dachówką połówkową. Specjalne kliny o których tu wspomniano to 16 dachówek za które trzeba zapłacić 1tys zł. Takich klinów potrzeba min. 3 szt. Faktycznie trzeba dobrze poszukać wykonawcy z doświadczeniem ale nie tracę nadziei że znajdę. W Ładnym Domu nr 2/2004 na stronie 70 jest zdjęcie domu z właśnie tak pokrytym dużym wolim okiem, czyli komuś się już udało. Ponieważ takie esówki będą się mimo wszystko podnosić lekko na łączeniach pod spodem będzie pełne deskowanie i podwójna papa na gorąco. Dachówki robią jedynie estetykę.
    Na ten moment mam w planie betonową dachówkę Nelskamp, wystawca potwierdził mi że się da i służą każdą pomocą. No i gratulacje dla Braasa za wyjątkowo niekompetentną obsługę na stoisku "panieeee to sie chyyybaaa daaa aleee nieeee wieeem - niech sie wykonawca wypowieeee". Bez komentarza.

    Dam znać na forum jak znajdę wykonawcę i zamieszczę zdjęcia jak dach wygląda. Będę również wdzięczny za każdą pomoc jeżeli ktoś z Was zna wykonawcę który mógłby się podjąć tego zadania.
    Inwestor to brzmi dumnie....

  2. #22

    Domyślnie

    Zdaje się że ostatni Murator pisał coś na temat krycia oczka innymi rodzajami dachówek.

    A blacha na oczku jest też w Warszawie i potwierdzam że obrzydlistwo.

  3. #23

    Domyślnie

    proponuje dobrze przyjrzec się zdjęciu:

    http://www.mtmstyl.com.pl/realizacje...le=aria_r2.jpg

    jak widać praktyka pokazuje ze można, niezależnie od tego co mówi teoria na temat minimalnego stosunku wys do dług. itp itd
    Inwestor to brzmi dumnie....

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    xxxxxxxx

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    jeśli kogoś interesuje jeszcze bawole oczko z dachówki zakładkowej to w galerii na stronie
    www.brostar.home.pl
    jest coś takiego troszke słabe zdięcie ale mają być lepsze niedługo.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony