dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomek0

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-176
    Posty
    123

    Domyślnie Zakończenie rury okapowej

    Witam serdecznie,
    Mam pewien problem. Mianowicie chciałem zamienić filtr w okapie na rzecz przewodu wentylacyjnego. Rzecz jednak w tym, że to ro domek na działce i wszystko bym robił sam. Czyli muszę przebić się przez strop by wyprowadzić rurę fi 125 na zew. Teraz robią się problemy następującej treści:
    1) w jaki sposób zabezpieczyć dach pomiędzy rurą, a papą ( dach płaski )
    2) w jaki sposób zakończyć taką rurę. Jak szukałem to widziałem tylko zakończenia kominowe o kosmicznych cenach co mnie przeraziło.
    3) dać spiro czy pcv

    Bardzo proszę o porady. Może jeszcze są jakieś niuanse, na które zwrócić uwagę?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeszcze aktualne?

    Zakładam, że mówimy o jakimś domku typu baraczek na działce rekreacyjnej, a nie o budynku w poważnym znaczeniu tego słowa.

    Co do przejścia przez strop (i dach) to oczywiście można, ale możesz też wyprowadzić przez ścianę. Będzie mniejszy kłopot z uszczelnieniem.
    Jeśli przez strop, to możesz zakończyć jakimś systemowym, nawet takim grzybkiem na wierzchołek rury kanalizacyjnej. Kosztuje grosze, estetyka umiarkowana, ale zakładam, że czegoś takiego szukasz.
    Co do przejścia przez dach, poszukałbym jakiegoś kołnierza systemowego.
    Jak chcesz się bawić, masz całą ofertę sylikonów dekarskich.
    Jak masz papę, to takie bieda-rozwiązanie - obecnie zarzucone - wiercisz dziurę możliwie dobrze dopasowaną do rury, przeciskasz, obkładasz rurę dookoła pakułami nasączonymi lepikiem, formujesz tak, by nie było zagłębień.
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony